Anežský klášter - místa v okolí
Praha
- Praha je hlavní a také největší město České republiky. Rozkládá se severně od středu Čech na obou březích Vltavy. Sídlí zde většina státních institucí a mnoho dalších firem a organizací.
UNESCO: Praha
- Nejvýznamnější položkou na Seznamu památek UNESCO v České republice je Praha. Historické jádro zahrnuje unikátní urbanistický celek Pražského hradu a Hradčan, Malé Strany včetně Karlova mostu, Starého Města s Josefovem (dochovaná část bývalého Židovského Města), Nového Města, Vyšehradu i jejich jednotlivé památky.
Pražský hrad
- Často je Pražský hrad považován za symbol hlavního města i celé České republiky. Již od počátků byl hrad tradičním sídlem českých panovníků, od roku 1918 prezidenta republiky.
Mořský svět Praha Holešovice
- Mořský svět - místo, které by chtěl poznat snad každý z nás. Nyní se nám naskýtá možnost vydat se do světa mořských živočichů.
Praha Masarykovo nádraží
- Praha Masarykovo nádraží je jedno z posledních neprůjezdných pražských železničních nádraží. Jeho historie sahá až do poloviny 19. století, nádražní objekty jsou architektonickým unikátem a ačkoliv se uvažovalo o jeho zrušení, dnes slouží k přepravě na významných železničních tratích v České republice.
Staroměstská radnice
- Staroměstská radnice v Praze byla jako první radnice v Čechách založena roku 1338. Privilegium postavit radnici získali staroměstští měšťané od krále Jana Lucemburského. Staroměstskou radnici tvoří komplex několika domů přiléhajících ke Staroměstskému náměstí. Domy byly v průběhu doby postupně připojovány do jednoho celku podle potřeby správy Starého Města pražského.
Karolinum
- Karolinum je architektonický komplex v Praze na Starém Městě. Nalézá se zde sídlo rektorátu Univerzity Karlovy. Ve své minulosti sloužilo Karolinum jako univerzitní kolej, později sídlo právnické a lékařské fakulty, mezi světovými válkami dokonce sídlo německé univerzity.
Staroměstský Orloj
- Staroměstský orloj je součástí Staroměstské radnice a patří mezi ty nejznámější z orlojů. Byl vytvořen hodinářem Mikulášem z Kadaně. Jeho první astronomicko-astrologická část pochází z roku 1410.
Staronová synagoga
- Staronová synagoga v Praze patří mezi jednu z nejstarších synagog v Evropě, která se stále používá k náboženským obřadům. Zároveň je tato budova jednou z nejstarších dochovaných synagog ve střední Evropě a také nejstarší dochovanou stavbou Josefova.
Kostel Matky Boží před Týnem
- Kostel Matky Boží před Týnem nazývaný lidově Týnský chrám se nachází v Praze na Starém Městě v blízkosti Staroměstského náměstí. Stavba, jíž můžeme shlédnout v dnešních dnech, pochází ze 14. století a řadí se mezi nejvýznamnější pražské kostely.
Divadlo Hybernia (Dům U Hybernů)
- Divadlo Hybernia bylo otevřeno po náročné rekonstrukci muzikálem Golem, jehož autory jsou Karel Svoboda, Zdeněk Zelenka, Lou Fanák Hagen a Filip Renč. K otevření došlo v roce 2006.
Klementinum
- Klementinum (historicky Clementinum) bylo postaveno Jezuity a mělo sloužit jako kolej v Praze, podobně jako Jezuitská kolej v Kutné Hoře. Založení Klementina se váže s rokem 1556, kdy jezuité přijali pozvání Ferdinanda I. Habsburského a přišli do Prahy.
Rudolfinum
- Novorenesanční Rudolfinum se řadí mezi nejvýznamnější stavby České republiky postavené v tomto stylu. Již v době svého vzniku v druhé polovině 19. století se Rudolfinum svým pojetím víceúčelového domu stalo unikátem evropského významu. I dnes je Rudolfinum nejvýznamnějším centrem kulturního dění v Praze.
Letná
- Letná je místní název kopce a náhorní planiny nad řekou Vltavou severně od centra Prahy, značí též název pražské čtvrti (Praha 7) v katastrálním území částí Bubeneč a Holešovice. Letenská pláň je často spojována s prvomájovými manifestacemi v dobách socialismu a s demonstrací na počátku Sametové revoluce v roce 1989.
Muzeum voskových figurín Grévin Praha
- Praha se může pochlubit muzeem voskových figurín Grévin. Historie muzejních expozic této světoznámé značky sahá až do konce 19. století. Na světě jsou dnes čtyři pobočky tohoto muzea, Praha je třetí z nich.
Minipivovar a restaurace U Medvídků
- Historie prastarého pivovarského domu U medvídků stojícího v ulici Na Perštýně počíná v 15. století. Dům byl pojmenován po prvním majiteli Janovi Medvídkovi, který roku 1466 založil pivovar, jenž vyráběl pivo nepřetržitě až do roku 1898.
Obecní dům
- Obecní dům byl původně nazýván „Reprezentační dům hlavního města Prahy“. Jedná se o jednu z nejznámějších secesních staveb v Praze s novorenesančními prvky. Budova Obecního domu stojí na náměstí Republiky, v sousedství Prašné brány. Slouží především reprezentačním účelům.
Pinkasova synagoga
- Synagoga je druhou nejstarší v Židovském městě. Její postavení se datuje ve 30. letech 16. století. Je postavena v kombinaci pozdní gotiky a rané renesance.
Muzeum voskových figurín
- Muzeum voskových figurín je situováno v Celetné ulici v Praze 1. Jedná se o první muzeum voskových figurín v hlavním městě České republiky.
Synagoga Stará škola (Španělská synagoga Praha Josefov)
- Stará škola je název nejstarší synagogy v pražské čtvrti Josefov. Byla postavena přibližně v první polovině 12. století, první písemná zmínka pochází z roku 1142. Provázela ji mimo jiné i pohnutá historie a nakonec byla zbořena. Na jejím místě dnes stojí tzv. Španělská synagoga.