Sport Buenos Dias, s. r. o. - místa v okolí
Petřínská rozhledna
- Petřínská rozhledna je symbolem Prahy a ročně sem zavítají tisíce turistů, aby zhlédli město z ptačí perspektivy. Samotná konstrukce vám bude připomínat miniaturu Eiffelovy věže.
Pražský hrad
- Často je Pražský hrad považován za symbol hlavního města i celé České republiky. Již od počátků byl hrad tradičním sídlem českých panovníků, od roku 1918 prezidenta republiky.
Emauzský klášter
- Emauzský klášter neboli klášter benediktinů u chrámu P. Marie a slovanských patronů, zvaný Na Slovanech či Emauzy, byl založen roku 1347 českým králem a římským císařem Karlem IV. Lucemburským pro řád slovanských benediktinů. Nachází se v Praze na Novém Městě.
Národní divadlo
- Novorenesanční budova divadla od Josefa Zítka je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi jak z hlediska obecně národně-kulturního, historického, tak i z hlediska čistě architektonického.
Praha
- Praha je hlavní a také největší město České republiky. Rozkládá se severně od středu Čech na obou březích Vltavy. Sídlí zde většina státních institucí a mnoho dalších firem a organizací.
Palácové zahrady
- Praha nabízí mnoho krásných památek, mezi něž patří také Palácové zahrady pod Pražským hradem.
Království železnic
- Muzeum Království železnic je velmi zajímavý projekt modelového kolejiště. Dnes zaujímá plochu přes tisíc metrů čtverečních a je největší modelovou železnicí ve střední a východní Evropě.
Petřín
- Kdo by neznal vrch Petřín s Petřínskou rozhlednou, rozsáhlým parkem a hvězdárnou. Je odtud nádherný výhled na Vltavu a část Prahy a Petřín je jedním z mnoha oddychových míst pro obyvatele hlavního města i pro jeho návštěvníky.
Vyšehrad
- Vyšehrad je bývalá pevnost, bazilika a historické hradiště na vrcholu skaliska, nad pravým břehem Vltavy. Je součástí Hlavního města Prahy a váže se k němu několik pověstí z počátků dějin Českých zemí.
Minipivovar a restaurace U Medvídků
- Historie prastarého pivovarského domu U medvídků stojícího v ulici Na Perštýně počíná v 15. století. Dům byl pojmenován po prvním majiteli Janovi Medvídkovi, který roku 1466 založil pivovar, jenž vyráběl pivo nepřetržitě až do roku 1898.
České muzeum hudby
- České muzeum hudby se nachází v Praze na Malé Straně. Jedná se o specializovanou část Národního muzea.
Čertovka (Pražské Benátky)
- Čertova strouha (Čertovka) je pražský vltavský kanál, který odděluje ostrov Kampa od zbytku pražské čtvrti Malá Strana. Je napájena vodou z horní části Smíchovského zdymadla nad mostem Legií, která proudí několik stovek metrů dlouhou štolou. Čertovka je dlouhá 740 metrů a za Karlovým mostem se opět spojuje s Vltavou.
Hladová zeď
- Hladovou zeď nechal vystavět na pražském vrchu Petřín český král a římský císař Karel IV. v letech 1360 – 1362. Byla součástí městského opevnění Malé Strany a Pražského hradu a chránila je před výpady z jižního a západního směru.
Pohořelec
- Pohořelec je ulice a veřejné prostranství v městské části Praha 1, na okraji městské čtvrti Hradčany. Jméno této městské části bylo poprvé písemně doloženo ve 14. století. Západní část dnešní ulice Pohořelec se až do roku 1870 jmenovala U Říšské (Strahovské) brány.
Betlémská kaple
- Betlémská kaple patří k nejvýznamnějším památkám města Prahy. Nachází se ve čtvrti Staré město na Betlémském náměstí.
Staroměstská mostecká věž
- Gotická Staroměstská mostecká věž patří k těm nejkrásnějším bránám gotické Evropy. Může se chlubit impozantním zdobením.
Klementinum
- Klementinum (historicky Clementinum) bylo postaveno Jezuity a mělo sloužit jako kolej v Praze, podobně jako Jezuitská kolej v Kutné Hoře. Založení Klementina se váže s rokem 1556, kdy jezuité přijali pozvání Ferdinanda I. Habsburského a přišli do Prahy.
Novoměstská radnice
- Novoměstská radnice patří zcela určitě mezi nejvýznamnější památky města Prahy, proto patří i na seznam národních kulturních památek. Nachází se na Karlově náměstí, výborně dostupné metrem nebo tramvají.
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
- Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur se nachází v Praze na Betlémském náměstí.
Štefánikova hvězdárna na Petříně
- Štefánikova hvězdárna na vrchu Petřín v Praze je určena především pro rozšiřování obzoru široké veřejnosti a popularizaci jedné z nejstarších věd v historii lidstva - astronomie. Hvězdárna slouží všem zájemcům o poznání od roku 1928.