Rozhledna Krušetnica - místa v okolí

Rozhledna Zákamenné

- Z krásné dřevěné rozhledny je pěkný výhled do okolní krajiny.
Rozhledna Zákamenné

Oravský hrad

- Oravský hrad je jednou z nejvýznamnějších kulturních památek Slovenska. Hrad zaujímal strategickou pozici nad tzv. Uhersko-polskou obchodní stezkou, dříve známou jako jantarová stezka. Na začátku 16. století základ hradu tvořil obytný palác chráněný na bocích kruhovými baštami a v prostorách dolního hradu mohutným opevněním. Tato výrazná dominanta Oravy je dnes přístupná veřejnosti.
Oravský hrad

Námestovo

- Námestovo je od roku 1996 okresní město v Žilinském kraji na severozápadě Slovenska. Žije zde přibližně 8 tisíc obyvatel. Katastr města částečně zasahuje do Oravské Magury, Oravské kotliny a do podbeskydské vrchoviny. Tato perla severní Oravy patří k nejkrásnějším městům na Slovensku, mimo jiné zásluhou Oravské přehrady.
Námestovo

Památková rezervace lidové architektury Podbiel

- V obci Podbiel se zachovala velmi zajímavá původní dřevěná zástavba hospodářských stavení, která jsou typická pro oblast střední Oravy. Nazývá se Bobrová raľa a byla prohlášena za Památkovou rezervaci lidové architektury.
Památková rezervace lidové architektury Podbiel

Workout Park Námestovo

- V okresním městě Námestovo byl postaven nový velmi pěkný Street Workout Park.
Workout Park Námestovo

Slanický ostrov umění

- Slanický ostrov umenia se nachází na Oravské přehradě v okrese Námestovo, v Žilinském kraji na Slovensku. Slanický ostrov je jedním z nejnavštěvovanějších míst v oblasti Oravy.
Slanický ostrov umění

Street Workout Park Dolný Kubín

- Jeden z největších Street Workout parků na Slovensku (rozloha 210 m2) najdete ve městě Dolný Kubín. Slavnostní otevření tohoto velmi pěkného venkovního hřiště proběhlo 15.7.2016. Nachází se v něm 9 cvičebních prvků.
Street Workout Park Dolný Kubín

Dolný Kubín

- Dolný Kubín je okresní město v Žilinském kraji na Slovensku. Žije zde přibližně 19 tisíc obyvatel. Toto významné centrum Oravy oplývá bohatou historií, která sahá až do střední doby bronzové.
Dolný Kubín

Rozhledna Bačův stolec

- Nedaleko od hráze přehrady Liptovská Mara, v okrese Dolný Kubín, byla postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Bačův stolec

Protipožární monitorovací věž Nová Bystrica

- Protipožární monitorovací věž zároveň slouží jako rozhledna.
Protipožární monitorovací věž Nová Bystrica

Rozhledna Sedlo Beskyd

- Rozhledna Sedlo Beskyd se nachází poblíž železniční stanice Oravské lesní železnice, nad obcí Demänová v okrese Námestovo v Žilinském kraji na Slovensku.
Rozhledna Sedlo Beskyd

Rozhledna Sedlo Beskyd

- Rozhledna Sedlo Beskyd je vícepatrová dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Sedlo Beskyd

Tvrdošín

- Tvrdošín je okresní město v Žilinském kraji, na severu Slovenské republiky. Bylo vystavěno na soutoku řek Oravica a Orava, zhruba 10 kilometrů od hranic s Polskem.
Tvrdošín

Rozhledna Na Borové - Tvrdošín

- Nad městem Tvrdošín, nedaleko Oravské přehrady, vyrostla dřevěná rozhledna.
Rozhledna Na Borové - Tvrdošín

Rozhledna Chebnice

- Rozhledna Chebnice je nízká dřevěná zastřešená vyhlídková stavba.
Rozhledna Chebnice

Veľký Choč

- Veľký Choč je nejvyšší bod okresu Dolný Kubín a zároveň nejvyšší vrchol Chočských vrchů v Žilinském kraji na Slovensku. Tato výrazná dominanta nad okolním terénem je již z dálky viditelná jak od Štrby, tak i z celé dolní Oravy. 
Veľký Choč

Rozhledna Šťaviny

- Rozhledna Šťaviny je dřevěná vyhlídková stavba ze smrkového dřeva, která byla vybudována v rámci rekonstrukce naučné stezky Slaná Voda - Babia hora. 
Rozhledna Šťaviny

Muzeum Kysucké dědiny Vychylovka

- Muzeum Kysucké dědiny je skanzen lidové architektury v okrese Čadca v Žilinském kraji na Slovensku. Nachází se v místní části obce Nová Bystrica s názvem Vychylovka.
Muzeum Kysucké dědiny Vychylovka

Babia Hora

- Babia Hora je nejvyšší bod okresu Námestovo v Žilinském kraji na Slovensku. Tento majestátní vrcholový štít, který se vypíná nad údolím severní Oravy, je oblíbenou turistickou destinací na severovýchodě Slovenska.
Babia Hora

Babia hora

- Babia hora je nejvyšší hora Beskyd a zároveň celých Vnějších Západních Karpat. Je dominantním vrcholem Oravských a Žywieckých Beskyd.
Babia hora

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Gbely (Ostrý vrch) - Rozhledna Ostrý vrch je zděná stavba vyhlídkové věže s dřevěnou zastřešenou nástavbou.
Rozhledna Skalica - Rozhledna Skalica je součástí přístaviště Baťova kanálu. Jedná se o dřevěnou vyhlídkovou věž se 45 schody.
Rozhledna Šumárnik - Rozhledna Šumárnik je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídky, která však poskytuje krásný výhled do krajiny.
Rozhledna Žalostná - Rozhledna Žalostná je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídkové věže se sedlovou stříškou.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.