Rozhledna Sedlo Beskyd

Rozhledna Sedlo Beskyd se nachází poblíž železniční stanice Oravské lesní železnice, nad obcí Demänová v okrese Námestovo v Žilinském kraji na Slovensku.

Jedná se o zastřešenou dřevěnou konstrukci z červeného smrku se třemi vyhlídkovými plošinami nad sebou.

Rozhledna je přístupná po celý rok zdarma a je odtud velmi působivý výhled do oblasti CHKO Kysuce a Horné Oravy - na Oravskou Maguru.

 

Nedaleko odtud se nachází Múzeum kysuckej dediny Vychylovka.

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Oravská Lesná 

Místa v okolí

Rozhledna Zákamenné - Z krásné dřevěné rozhledny je pěkný výhled do okolní krajiny.
Vzdálenost: 12km
Veľká Rača - Veľká Rača je nejvyšší hora Kysuckých Beskyd a zároveň nejvyšší bod okresu Čadca v Žilinském kraji na Slovensku. Je dobře přístupná z obce Oščadnica, nebo ze Zborova nad Bystricou a ze Staré Bystrice. Je odtud mimořádně pěkný výhled na Malou Fatru, Roháče, Veľký Rozsutec, Moravskoslezské Beskydy a na Babiu horu.
Vzdálenost: 12km
Rozhledna na Bobovci - Rozhledna na Bobovci je stylová kamenná vyhlídková věž.
Vzdálenost: 15km
Jánošíkove diery - Jánošíkove diery jsou soutěsky v pohoří Malá Fatra na Slovensku. Najdete je v Národní přírodní rezervaci Rozsutec.
Vzdálenost: 17km
Rozhledna Terchovské srdce - Nad obcí Terchová se nachází zajímavý vyhlídkový bod.
Vzdálenost: 17km
Rozhledna Krušetnica - Rozhledna Krušetnica je stylová dřevěná vyhlídková věž o dvou patrech.
Vzdálenost: 16km
Veľký Rozsutec - Veľký Rozsutec je jeden z nejkrásnějších horských štítů na Slovensku. Pyramidální vrcholek z vápencových stěn se vypíná nad terén v kriváňské části pohoří Malá Fatra. Velký Rozsutec je mimochodem součástí loga Národního parku Malá Fatra.
Vzdálenost: 18km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Chebnice - Rozhledna Chebnice je nízká dřevěná zastřešená vyhlídková stavba.
Rozhledna Krušetnica - Rozhledna Krušetnica je stylová dřevěná vyhlídková věž o dvou patrech.
Rozhledna Štiavnik - Rozhledna Štiavnik na Slovensko-českém pomezí je dřevěná vyhlídková věž.
Kemp vranovská pláž - ubytování, zahrada, sport, relax - Kemp Vranovská pláž- ubytování na břehu vranovské přehrady, kde si vhodné ubytování najde opravdu každý. Možno spaní ve stanu, mobilheimech i v penzionu. Sportovní využití, krásná velká zahrada, aktivity pro děti i rodiče.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.