Česká Kamenice

Město Česká Kamenice je domovem pro 5 tisíc obyvatel. Nachází se na území průsečíku tří chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a CHKO České středohoří. Historická část města byla vyhlášena městskou památkovou zónou.

Česká Kamenice zažila krušné chvíle i období nebývalého rozkvětu

 

Město Česká Kamenice bylo založeno na konci 13. století. Majitelé panství byli např. Jan z Michalovic, Hynek Berka z Dubé a rod Kinských. Česká Kamenice se musela potýkat s vpády husitských vojsk a s jednou z nejhorších válek v historii lidstva - s třicetiletou válkou. Největší rozkvět města a přilehlých obcí začal v 19. století zásluhou rozvoje textilního průmyslu. Přitom historické jádro města je jeho skutečnou chloubou, město díky prakticky nedotčenému starobylému centru získalo ocenění Historické město roku 2005.

 

Památkových objektů je ve městě k vidění celá řada. Neměli byste si nechat ujít návštěvu měšťanského domu č.p. 73 (dnešní infocentrum), prohlídku zámku z 1. poloviny 16. století a městské radnice z konce 15. století. Zajímavá je i budova spořitelny, kašna z roku 1575, kostel Narození Panny Marie a barokní chudobinec z roku 1750.

 

Česká Kamenice - to jsou i památné stromy a krásná příroda v okolí 

 

Město Česká Kamenice se může pochlubit i několika vzácnými památnými stromy. Na Zeleném vršku (východní okraj města) roste dvojice buků, ve dvoře domu č.p. 272 staletý Jasan a v jihovýchodním sousedství kostela sv. Jakuba mohutný Tis. 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 1.12.2020
Polojasno
0°C
-3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1017.9hPa
Vítr: 4.4m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Středa 2.12.
Jasno
-1°C
-3°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
-1°C
-2°C
Pátek
4.12.2020
Polojasno
3°C
2°C
Sobota
5.12.2020
Zataženo
6°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Česká Kamenice 

Místa v okolí

Restaurace U Nádraží - Provozujeme legendární restauraci s nabídkou českých jídel. Kapacita je pro 80 osob. K dispozici je salonek, terasa a připojení WiFi. Na sále v prvním patře pořádáme firemní, rodinné oslavy, rauty, večírky a svatby. Podáváme alkoholické i nealkoholické nápoje.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.