Česká Kamenice

Město Česká Kamenice je domovem pro 5 tisíc obyvatel. Nachází se na území průsečíku tří chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a CHKO České středohoří. Historická část města byla vyhlášena městskou památkovou zónou.

Česká Kamenice zažila krušné chvíle i období nebývalého rozkvětu

 

Město Česká Kamenice bylo založeno na konci 13. století. Majitelé panství byli např. Jan z Michalovic, Hynek Berka z Dubé a rod Kinských. Česká Kamenice se musela potýkat s vpády husitských vojsk a s jednou z nejhorších válek v historii lidstva - s třicetiletou válkou. Největší rozkvět města a přilehlých obcí začal v 19. století zásluhou rozvoje textilního průmyslu. Přitom historické jádro města je jeho skutečnou chloubou, město díky prakticky nedotčenému starobylému centru získalo ocenění Historické město roku 2005.

 

Památkových objektů je ve městě k vidění celá řada. Neměli byste si nechat ujít návštěvu měšťanského domu č.p. 73 (dnešní infocentrum), prohlídku zámku z 1. poloviny 16. století a městské radnice z konce 15. století. Zajímavá je i budova spořitelny, kašna z roku 1575, kostel Narození Panny Marie a barokní chudobinec z roku 1750.

 

Česká Kamenice - to jsou i památné stromy a krásná příroda v okolí 

 

Město Česká Kamenice se může pochlubit i několika vzácnými památnými stromy. Na Zeleném vršku (východní okraj města) roste dvojice buků, ve dvoře domu č.p. 272 staletý Jasan a v jihovýchodním sousedství kostela sv. Jakuba mohutný Tis. 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 6.5.2021
Zataženo
10°C
6°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1007.3hPa
Vítr: 5.5m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pátek 7.5.
Deštivo
6°C
3°C
Sobota
8.5.2021
Zataženo
11°C
6°C
Neděle
9.5.2021
Polojasno
19°C
11°C
Pondělí
10.5.2021
Jasno
21°C
15°C

Kontakt

Adresa:
Česká Kamenice 

Místa v okolí

Restaurace U Nádraží - Provozujeme legendární restauraci s nabídkou českých jídel. Kapacita je pro 80 osob. K dispozici je salonek, terasa a připojení WiFi. Na sále v prvním patře pořádáme firemní, rodinné oslavy, rauty, večírky a svatby. Podáváme alkoholické i nealkoholické nápoje.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Výhon (Akátová věž) - Rozhledna Akátová věž na vrcholu hory Výhon byla postavena v roce 2009. Jedná se o 16 metrů vysokou stavbu z akátových nosníků (odtud také její název), doplněnou vnitřním ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Mokrá - Rozhledna Mokrá je 10 metrů vysoká ocelová stavba s vnitřním točitým schodištěm, postavená v roce 2015. 
Rozhledna Křivoš - Rozhledna Křivoš je malá dřevěná stavba z roku 2004, vysoká 7 metrů.
Rozhledna Klucanina - Rozhledna Klucanina je vysoká 28 metrů a je postavena z betonových kvádrů. Nahradila původní stavbu na kamenné podezdívce z roku 1934.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.