Česká Kamenice

Město Česká Kamenice je domovem pro 5 tisíc obyvatel. Nachází se na území průsečíku tří chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a CHKO České středohoří. Historická část města byla vyhlášena městskou památkovou zónou.

Česká Kamenice zažila krušné chvíle i období nebývalého rozkvětu

 

Město Česká Kamenice bylo založeno na konci 13. století. Majitelé panství byli např. Jan z Michalovic, Hynek Berka z Dubé a rod Kinských. Česká Kamenice se musela potýkat s vpády husitských vojsk a s jednou z nejhorších válek v historii lidstva - s třicetiletou válkou. Největší rozkvět města a přilehlých obcí začal v 19. století zásluhou rozvoje textilního průmyslu. Přitom historické jádro města je jeho skutečnou chloubou, město díky prakticky nedotčenému starobylému centru získalo ocenění Historické město roku 2005.

 

Památkových objektů je ve městě k vidění celá řada. Neměli byste si nechat ujít návštěvu měšťanského domu č.p. 73 (dnešní infocentrum), prohlídku zámku z 1. poloviny 16. století a městské radnice z konce 15. století. Zajímavá je i budova spořitelny, kašna z roku 1575, kostel Narození Panny Marie a barokní chudobinec z roku 1750.

 

Česká Kamenice - to jsou i památné stromy a krásná příroda v okolí 

 

Město Česká Kamenice se může pochlubit i několika vzácnými památnými stromy. Na Zeleném vršku (východní okraj města) roste dvojice buků, ve dvoře domu č.p. 272 staletý Jasan a v jihovýchodním sousedství kostela sv. Jakuba mohutný Tis. 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 19.2.2020
Deštivo
4°C
1°C
Srážky: 1.1mm
Tlak: 1014.3hPa
Vítr: 4.2m/s
z jiho-západu
Zítra
Čtvrtek 20.2.
Zataženo
2°C
3°C
Pátek
21.2.2020
Polojasno
5°C
1°C
Sobota
22.2.2020
Zataženo
5°C
9°C
Neděle
23.2.2020
Déšť
8°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Česká Kamenice 

Místa v okolí

Restaurace U Nádraží - Provozujeme legendární restauraci s nabídkou českých jídel. Kapacita je pro 80 osob. K dispozici je salonek, terasa a připojení WiFi. Na sále v prvním patře pořádáme firemní, rodinné oslavy, rauty, večírky a svatby. Podáváme alkoholické i nealkoholické nápoje.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Žermanický Park - Je zde vybudováno dětské hřiště, kryté pození, mini farma, francouzská zahrada, jezirko, bylinková zahrádka, ohnište, gril, ruské kůželky...
Rybník Velké Stavidlo - Rybník se svérázným názvem Velké Stavidlo vznikl jako součást tzv. Oborské rybniční soustavy nedaleko Třeboně.
Rybník Velká Kuš - Rybník Velká Kuš je jedna z nejkrásnějších přírodních scenérií na Blatensku. 
Rybník Radov - Rybník Radov byl pravděpodobně založen šlechticem Václavem Zmrzlíkem ze Svojšína v období rané renesance, zhruba kolem roku 1530.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .

Nové restaurace

+ přidat
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.