Česká Kamenice

Město Česká Kamenice je domovem pro 5 tisíc obyvatel. Nachází se na území průsečíku tří chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a CHKO České středohoří. Historická část města byla vyhlášena městskou památkovou zónou.

Česká Kamenice zažila krušné chvíle i období nebývalého rozkvětu

 

Město Česká Kamenice bylo založeno na konci 13. století. Majitelé panství byli např. Jan z Michalovic, Hynek Berka z Dubé a rod Kinských. Česká Kamenice se musela potýkat s vpády husitských vojsk a s jednou z nejhorších válek v historii lidstva - s třicetiletou válkou. Největší rozkvět města a přilehlých obcí začal v 19. století zásluhou rozvoje textilního průmyslu. Přitom historické jádro města je jeho skutečnou chloubou, město díky prakticky nedotčenému starobylému centru získalo ocenění Historické město roku 2005.

 

Památkových objektů je ve městě k vidění celá řada. Neměli byste si nechat ujít návštěvu měšťanského domu č.p. 73 (dnešní infocentrum), prohlídku zámku z 1. poloviny 16. století a městské radnice z konce 15. století. Zajímavá je i budova spořitelny, kašna z roku 1575, kostel Narození Panny Marie a barokní chudobinec z roku 1750.

 

Česká Kamenice - to jsou i památné stromy a krásná příroda v okolí 

 

Město Česká Kamenice se může pochlubit i několika vzácnými památnými stromy. Na Zeleném vršku (východní okraj města) roste dvojice buků, ve dvoře domu č.p. 272 staletý Jasan a v jihovýchodním sousedství kostela sv. Jakuba mohutný Tis. 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 28.2.2021
Skoro jasno
5°C
2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1037.9hPa
Vítr: 2m/s
z severo-západu
Zítra
Pondělí 1.3.
Jasno
6°C
2°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
8°C
1°C
Středa
3.3.2021
Jasno
10°C
1°C
Čtvrtek
4.3.2021
Zataženo
11°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Česká Kamenice 

Místa v okolí

Restaurace U Nádraží - Provozujeme legendární restauraci s nabídkou českých jídel. Kapacita je pro 80 osob. K dispozici je salonek, terasa a připojení WiFi. Na sále v prvním patře pořádáme firemní, rodinné oslavy, rauty, večírky a svatby. Podáváme alkoholické i nealkoholické nápoje.
Vzdálenost: 1km
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.