Hasičské muzeum (Nový Oldřichov)

Hasičské historické muzeum se nachází v Novém Oldřichově. Muzeum mapuje bohatou historii hasičské tradice.

Hasičské muzeum v Novém Oldřichově bylo založeno již v roce 1979. Původně budova sloužila jako Síň tradic. Po roce 1989 byla budova přejmenována a došlo k jejímu rozšíření. V současné době činí výstavní plocha 915 metrů čtverečních.

V muzeu jsou nainstalovány celodřevěné ruční čtyřkolové stříkačky, které pochází z první poloviny osmnáctého století. Dále jsou zde čtyřkolové stříkačky z devatenáctého století. Další oddíl zahrnuje hasičské automobily, jako je Renault 1926, Mercedes 1940 či Magirus 1939. Pozoruhodným exponátem je výsuvný žebřík Magirus z roku 1900.

Dominantou hasičského historického muzea je unikátní Renault 1926, který byl použit i při natáčení filmu Tmavomodrý svět. Nejstarší exponáty v muzeu pochází z let 1764 a 1770.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 29.11.2020
Déšť se sněhem
1°C
0°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1025.1hPa
Vítr: 3.5m/s
z severo-západu
Zítra
Pondělí 30.11.
Polojasno
1°C
-2°C
Úterý
1.12.2020
Zataženo
0°C
-1°C
Středa
2.12.2020
Polojasno
1°C
-4°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
-1°C
-3°C

Kontakt

Adresa:
Mistrovice 7
Nový Oldřichov 
Web: Hasičské muzeum (Nový Oldřichov)
Email: hasici@sdhnovyoldrichov.cz
Telefon: +420 487 767 304

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Česká Kamenice - Město Česká Kamenice je domovem pro 5 tisíc obyvatel. Nachází se na území průsečíku tří chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a CHKO České středohoří. Historická část města byla vyhlášena městskou památkovou zónou.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Restaurace U Nádraží - Provozujeme legendární restauraci s nabídkou českých jídel. Kapacita je pro 80 osob. K dispozici je salonek, terasa a připojení WiFi. Na sále v prvním patře pořádáme firemní, rodinné oslavy, rauty, večírky a svatby. Podáváme alkoholické i nealkoholické nápoje.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.