Hasičské muzeum (Nový Oldřichov)

Hasičské historické muzeum se nachází v Novém Oldřichově. Muzeum mapuje bohatou historii hasičské tradice.

Hasičské muzeum v Novém Oldřichově bylo založeno již v roce 1979. Původně budova sloužila jako Síň tradic. Po roce 1989 byla budova přejmenována a došlo k jejímu rozšíření. V současné době činí výstavní plocha 915 metrů čtverečních.

V muzeu jsou nainstalovány celodřevěné ruční čtyřkolové stříkačky, které pochází z první poloviny osmnáctého století. Dále jsou zde čtyřkolové stříkačky z devatenáctého století. Další oddíl zahrnuje hasičské automobily, jako je Renault 1926, Mercedes 1940 či Magirus 1939. Pozoruhodným exponátem je výsuvný žebřík Magirus z roku 1900.

Dominantou hasičského historického muzea je unikátní Renault 1926, který byl použit i při natáčení filmu Tmavomodrý svět. Nejstarší exponáty v muzeu pochází z let 1764 a 1770.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 31.7.2021
Skoro jasno
23°C
16°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1008.5hPa
Vítr: 4.8m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Neděle 1.8.
Déšť
16°C
14°C
Pondělí
2.8.2021
Silný déšť
17°C
10°C
Úterý
3.8.2021
Polojasno
20°C
14°C
Středa
4.8.2021
Deštivo
22°C
15°C

Kontakt

Adresa:
Mistrovice 7
Nový Oldřichov 
Web: Hasičské muzeum (Nový Oldřichov)
Email: hasici@sdhnovyoldrichov.cz
Telefon: +420 487 767 304

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Česká Kamenice - Město Česká Kamenice je domovem pro 5 tisíc obyvatel. Nachází se na území průsečíku tří chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a CHKO České středohoří. Historická část města byla vyhlášena městskou památkovou zónou.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Restaurace U Nádraží - Provozujeme legendární restauraci s nabídkou českých jídel. Kapacita je pro 80 osob. K dispozici je salonek, terasa a připojení WiFi. Na sále v prvním patře pořádáme firemní, rodinné oslavy, rauty, večírky a svatby. Podáváme alkoholické i nealkoholické nápoje.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prosečský hřeben - Kamenná rozhledna Prosečský hřeben je součástí turistické chaty s restaurací. Byla postavena v roce 1932.
Rozhledna Petřín (Jablonec nad Nisou) - Rozhledna s názvem Petřín o výšce 20 metrů je zděná stavba z roku 1906. Je součástí přilehlého horského hotelu s restaurací.
Rozhledna Špičák (Stará Lípa) - Rozhledna Špičák v okrese Česká Lípa je zděná cihlová stavba z roku 1885. Rozhledna je vysoká 14 metrů.
Rozhledna Raisova chata - Raisova chata byla postavena v roce 1925 zásluhou německých a českých turistických nadšenců. Součástí chaty byla i otočná vyhlídková věž, vysoká 10 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 7 metrů nad zemí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.