Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Sklářské muzeum se nachází v Kamenickém Šenově v ulici Osvobození.

Sklářské muzeum nabízí různé exponáty, které se zaměřují na broušené sklo. Nabízí vám stálé expozice, které se zaměřují na ryté a broušené sklo od sedmnáctého století do současnosti. Muzeum a jeho expozice se zaměřují na Kamenickošenovsko. V prostorách jsou prezentovány práce účastníků Mezinárodních sympozií rytého skla v letech 1996 až 2006. Vše je doplněno expozicí svítidel z produkce akciové společnosti Lustry-Preciosa K. Šenov. V prostorách muzea jsou pořádány také krátkodobé výstavy nejrůznějšího zaměření.

Historie

Kamenický Šenov je město s dlouhodobou tradicí zušlechťování skla řezáním a rytím. Díky tomu zde byla v roce 1856 založena nejstarší sklářská škola na světě. Muzeum bylo založeno v roce 1923 a sbírky se od roku 1968 nachází v zrekonstruované klasicistní budově, která již v minulosti byla spojena s výrobou a zušlechťováním skla.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Osvobození 69
Kamenický Šenov 
Web: Sklářské muzeum Kamenický Šenov
Email: muzeumskla@kamenicky-senov.cz
Telefon: +420 487 712 040

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Česká Kamenice - Město Česká Kamenice je domovem pro 5 tisíc obyvatel. Nachází se na území průsečíku tří chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a CHKO České středohoří. Historická část města byla vyhlášena městskou památkovou zónou.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Chebnice - Rozhledna Chebnice je nízká dřevěná zastřešená vyhlídková stavba.
Rozhledna Krušetnica - Rozhledna Krušetnica je stylová dřevěná vyhlídková věž o dvou patrech.
Rozhledna Štiavnik - Rozhledna Štiavnik na Slovensko-českém pomezí je dřevěná vyhlídková věž.
Kemp vranovská pláž - ubytování, zahrada, sport, relax - Kemp Vranovská pláž- ubytování na břehu vranovské přehrady, kde si vhodné ubytování najde opravdu každý. Možno spaní ve stanu, mobilheimech i v penzionu. Sportovní využití, krásná velká zahrada, aktivity pro děti i rodiče.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.