Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Sklářské muzeum se nachází v Kamenickém Šenově v ulici Osvobození.

Sklářské muzeum nabízí různé exponáty, které se zaměřují na broušené sklo. Nabízí vám stálé expozice, které se zaměřují na ryté a broušené sklo od sedmnáctého století do současnosti. Muzeum a jeho expozice se zaměřují na Kamenickošenovsko. V prostorách jsou prezentovány práce účastníků Mezinárodních sympozií rytého skla v letech 1996 až 2006. Vše je doplněno expozicí svítidel z produkce akciové společnosti Lustry-Preciosa K. Šenov. V prostorách muzea jsou pořádány také krátkodobé výstavy nejrůznějšího zaměření.

Historie

Kamenický Šenov je město s dlouhodobou tradicí zušlechťování skla řezáním a rytím. Díky tomu zde byla v roce 1856 založena nejstarší sklářská škola na světě. Muzeum bylo založeno v roce 1923 a sbírky se od roku 1968 nachází v zrekonstruované klasicistní budově, která již v minulosti byla spojena s výrobou a zušlechťováním skla.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Osvobození 69
Kamenický Šenov 
Web: Sklářské muzeum Kamenický Šenov
Email: muzeumskla@kamenicky-senov.cz
Telefon: +420 487 712 040

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Česká Kamenice - Město Česká Kamenice je domovem pro 5 tisíc obyvatel. Nachází se na území průsečíku tří chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a CHKO České středohoří. Historická část města byla vyhlášena městskou památkovou zónou.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídkové místo Dobříč - Čivice - Nad obcí Čivice, na horním toku Berounky, se nachází vyhlídkové místo na řeku Berounku a jez u Žíkovského mlýna.
Vyhlídka Poradní skála - Vyhlídka Poradní skála se nachází nedaleko vodáckého kempu u Dolanského mostu, kde bývá obvyklý začátek splouvání řeky Berounky.
Vyhlídka Havlova skála - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na řeku Berounku se nachází nedaleko obce Liblín.
Vyhlídka Kozí bouda - Nad řekou Berounkou, nedaleko od obce Bukovec, se nachází krásné vyhlídkové místo.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.