Muzeum Jindřicha Jindřicha

Muzeum Jindřicha Jindřicha se nachází v Domažlicích a jedná se o věnování hudebnímu skladateli J. Jindřichovi.

Jindřich Jindřich byl milovníkem chodského národopisu a narodil se v Klenčí pod Čerchovem v roce 1876 a zemřel v roce 1967 v Domažlicích. Byl českým skladatelem, klavíristou, sbormistrem, etnografem a také sběratelem lidových písní. V komorní expozici máte možnost zhlédnout vedle zařízené Mistrovy pracovny také ukázky chodské keramiky. Uvidíte také ojedinělou sbírku lidových podmaleb na skle. Během prohlídky vám zpříjemní atmosféru také ukázky Mistrovy tvorby. V budově se nachází výstavní prostory, které slouží ke krátkodobým výstavám. Komorní muzeum se soustřeďuje zejména na národopis Chodska a muzeum Jindřicha Jindřicha spravuje Muzeum Chodska. Jestli chcete malebnou atmosféru, muzeum je správnou volbou.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Husova třída 61
Domažlice 
Web: Muzeum Jindřicha Jindřicha
Email: muzeum@muzeum-chodska.com
Telefon: +420 379 776 009

Místa v okolí

Domažlice - Domažlice jsou okresním městem v Plzeňském kraji na řece Zubřině. Leží 53 km jihozápadně od Plzně a 14 km severovýchodně od hraničního přechodu Folmava/Furth im Wald.
Vzdálenost: 1km
Kaple svaté Anny Domažlice - Novorománská kaple se nachází na kopci nad Domažlicemi nedaleko bývalého popraviště.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Chodské koláče v Bořicích - Typickým pečivem, které se peče na Chodsku, jsou koláče z kynutého těsta s tvarohovou, makovou a povidlovou náplní.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna na Hladkém vrchu - Z rozhledny na Hladkém vrchu je nádherný výhled na panorama slovenských hor.
Rozhledna Na Borové - Tvrdošín - Nad městem Tvrdošín, nedaleko Oravské přehrady, vyrostla dřevěná rozhledna.
Rozhledna Bačův stolec - Nedaleko od hráze přehrady Liptovská Mara, v okrese Dolný Kubín, byla postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Pavčina Lehota - Nedaleko přehrady Liptovská Mara, nad obcí Pavčina Lehota, byla postavena pěkná dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.