Muzeum Jindřicha Jindřicha

Muzeum Jindřicha Jindřicha se nachází v Domažlicích a jedná se o věnování hudebnímu skladateli J. Jindřichovi.

Jindřich Jindřich byl milovníkem chodského národopisu a narodil se v Klenčí pod Čerchovem v roce 1876 a zemřel v roce 1967 v Domažlicích. Byl českým skladatelem, klavíristou, sbormistrem, etnografem a také sběratelem lidových písní. V komorní expozici máte možnost zhlédnout vedle zařízené Mistrovy pracovny také ukázky chodské keramiky. Uvidíte také ojedinělou sbírku lidových podmaleb na skle. Během prohlídky vám zpříjemní atmosféru také ukázky Mistrovy tvorby. V budově se nachází výstavní prostory, které slouží ke krátkodobým výstavám. Komorní muzeum se soustřeďuje zejména na národopis Chodska a muzeum Jindřicha Jindřicha spravuje Muzeum Chodska. Jestli chcete malebnou atmosféru, muzeum je správnou volbou.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 18.1.2020
Zataženo
3°C
-1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1026.8hPa
Vítr: 3.4m/s
z západu
Zítra
Neděle 19.1.
Zataženo
2°C
-2°C
Pondělí
20.1.2020
Polojasno
2°C
-4°C
Úterý
21.1.2020
Jasno
2°C
-4°C
Středa
22.1.2020
Polojasno
5°C
-2°C

Kontakt

Adresa:
Husova třída 61
Domažlice 
Web: Muzeum Jindřicha Jindřicha
Email: muzeum@muzeum-chodska.com
Telefon: +420 379 776 009

Místa v okolí

Domažlice - Domažlice jsou okresním městem v Plzeňském kraji na řece Zubřině. Leží 53 km jihozápadně od Plzně a 14 km severovýchodně od hraničního přechodu Folmava/Furth im Wald.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Chodské koláče v Bořicích - Typickým pečivem, které se peče na Chodsku, jsou koláče z kynutého těsta s tvarohovou, makovou a povidlovou náplní.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Byňovský rybník - Byňovský rybník je jednou z nejstarších umělých vodních ploch na Jindřichohradecku. 
Selibovský rybník - Selibovský rybník se nachází v těsném sousedství s Tálinským rybníkem, který byl námětem známé jihočeské lidové písně.
Kemp Krásná Morava Olomouc - Kemp na okraji města Olomouc hned vedle vodáky oblíbené řeky Moravy. Z důvodu polohy je ideální pro vodáky, ale i pro všechny, kteří chtějí strávit pohodové dny v krásné přírodě, ale přitom na dosah krásného historického města.
Rybník Ženich - Rybník Ženich je součástí rybniční soustavy a přírodní rezervace s názvem Rybníky u Vitmanova. 

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: možnost ubytování v zámecké budově, nebo v chatách v zámeckém parku, kde je 11 chat. Ideální pro skupiny, školy a dětské tábory.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.