Muzeum Chodska Domažlice

Muzeum Chodska se nachází v Domažlicích a může se chlubit tím, že se jedná o nejstarší muzeum na Domažlicku.

Muzeum Chodska spravuje také muzeum Jindřicha Jindřicha a galerii bratří Špilarů. V hradním sklepení je nainstalováno lapidárium a prohlídka vám nabízí dokumentaci historie celého regionu. Ke zhlédnutí jsou také vlastivědné předměty.

Historie

Muzeum bylo založeno 28. srpna 1883 a prvním místem, kde byly umístěné expozice, se stal augustiniánský klášter. Od roku 1893 bylo muzeum umístěné v prostorech na městské radnici. Rozhodujícím mezníkem v historii muzea se stalo umístění všech expozic do objektu Chodského hradu v roce 1931. V té době expozice dokumentovala historii regionu. Během druhé světové války byla činnost muzea přerušena a po jejím skončení se expozice rozšířila o názornou archeologickou expozici a literárně historickou část, která byla věnována slavným osobnostem. V devadesátých letech byl Chodský hrad zrekonstruován a od roku 1999 je muzeum opět veřejnosti přístupné.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 6.7.2020
Polojasno
17°C
12°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014hPa
Vítr: 4.2m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Úterý 7.7.
Polojasno
16°C
11°C
Středa
8.7.2020
Zataženo
19°C
13°C
Čtvrtek
9.7.2020
Deštivo
17°C
15°C
Pátek
10.7.2020
Deštivo
25°C
15°C

Kontakt

Adresa:
Chodské náměstí 72
Domažlice 
Web: Muzeum Chodska Domažlice
Email: muzeum@muzeum-chodska.com
Telefon: +420 379 776 009

Místa v okolí

Domažlice - Domažlice jsou okresním městem v Plzeňském kraji na řece Zubřině. Leží 53 km jihozápadně od Plzně a 14 km severovýchodně od hraničního přechodu Folmava/Furth im Wald.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Chodské koláče v Bořicích - Typickým pečivem, které se peče na Chodsku, jsou koláče z kynutého těsta s tvarohovou, makovou a povidlovou náplní.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.
Rozhledna Třenická hora - Rozhledna Třenická hora je ve skutečnosti telekomunikační stožár mobilních operátorů, postavený v roce 2007.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.