Vimperk

Překrásné jihočeské město Vimperk se 7 tisíci obyvateli Vám dokáže nabídnout pohled do historie a zároveň moderní zázemí a bohatý kulturní a společenský život.

Městská památková zóna s celou řadou zajímavých historických objektů

 

První osada vznikla v těchto místech pravděpodobně na Zlaté stezce, kudy se do Čech dopravovala sůl. Dodnes se zde dochovalo historické jádro města, které je městskou památkovou zónou, spatřit tu můžete části městských hradeb, gotický kostel, zámek, městský park a nápadně svažité náměstí s městskou věží a radnicí.

 

Město Vimperk bylo kdysi proslulé zpracováním dřeva, výrobou skla, oděvními závody a polygrafickou výrobou. Dnes je zde poměrně omezená výroba měřicích přístrojů, omezená polygrafická výroba a několik dalších menších firem. 

 

Do Vimperka za památkami, za kulturou i za sportem

 

Dnešní moderní Vimperk Vám může nabídnout fotbalové hřiště, zimní stadion, dva kulturní domy, muzeum, kino, autocamp, letní koupaliště, biker trať, několik supermarketů a v centru města celou řadu obchodů.

 

Vimperk je také každoročně pořadatelem mezinárodního filmového festivalu "Naturvision", kde se vždy koncem září promítají filmy o zvířatech a o přírodě.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 7.8.2020
Polojasno
25°C
21°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1022.3hPa
Vítr: 2.5m/s
z východo-jiho-východu
Zítra
Sobota 8.8.
Jasno
25°C
19°C
Neděle
9.8.2020
Jasno
25°C
17°C
Pondělí
10.8.2020
Skoro jasno
25°C
19°C
Úterý
11.8.2020
Polojasno
25°C
18°C

Kontakt

Adresa:
Vimperk 

Místa v okolí

Street Workout Park Vimperk - Street Workout Park Vimperk byl vybudován v areálu sportoviště a městského koupaliště (ulice Sušická).
Vzdálenost: 1km
Sportservis Marek - Půjčovna pro vás nachystala jízdní kola, lodě, rafty, lyže, snowboardy a mnoho dalších.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Buk
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Kemp Zbečno - Masarykova vyhlídka v srdci CHKO Křivoklátsko - Upravená louka nad Berounkou pro kemp Masarykova vyhlídka je jen pro vás, poskytne vám soukromí, nemáte vedle žádné chaty ani chalupy. V rámci bezKempu.cz Připojení elektřiny, pitné vody, možnost použití suchého záchodu, WI-FI, krásného ohniště i s dřívím.
Rozhledna Tobiášův vrch - Rozhledna Tobiášův vrch byla postavena v roce 1999, jedná se o ocelový stožár telefonních operátorů, který zároveň slouží pro veřejnost jako vyhlídkový bod.
Rozhledna Mackova hora - Rozhledna Mackova hora je 36 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů. Byl postaven v roce 2000.
Rozhledna Studený vrch - Rozhledna Studený vrch byla upravena a zpřístupněna veřejnosti v roce 2004 z bývalé zeměměřičské stavby. Ta byla na Studeném vrchu v provozu již od roku 1940.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.