Vimperk

Překrásné jihočeské město Vimperk se 7 tisíci obyvateli Vám dokáže nabídnout pohled do historie a zároveň moderní zázemí a bohatý kulturní a společenský život.

Městská památková zóna s celou řadou zajímavých historických objektů

 

První osada vznikla v těchto místech pravděpodobně na Zlaté stezce, kudy se do Čech dopravovala sůl. Dodnes se zde dochovalo historické jádro města, které je městskou památkovou zónou, spatřit tu můžete části městských hradeb, gotický kostel, zámek, městský park a nápadně svažité náměstí s městskou věží a radnicí.

 

Město Vimperk bylo kdysi proslulé zpracováním dřeva, výrobou skla, oděvními závody a polygrafickou výrobou. Dnes je zde poměrně omezená výroba měřicích přístrojů, omezená polygrafická výroba a několik dalších menších firem. 

 

Do Vimperka za památkami, za kulturou i za sportem

 

Dnešní moderní Vimperk Vám může nabídnout fotbalové hřiště, zimní stadion, dva kulturní domy, muzeum, kino, autocamp, letní koupaliště, biker trať, několik supermarketů a v centru města celou řadu obchodů.

 

Vimperk je také každoročně pořadatelem mezinárodního filmového festivalu "Naturvision", kde se vždy koncem září promítají filmy o zvířatech a o přírodě.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 18.9.2019
Skoro jasno
11°C
7°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1023.9hPa
Vítr: 2.8m/s
z severo-západu
Zítra
Čtvrtek 19.9.
Polojasno
9°C
6°C
Pátek
20.9.2019
Polojasno
11°C
7°C
Sobota
21.9.2019
Jasno
15°C
7°C
Neděle
22.9.2019
Polojasno
19°C
12°C

Kontakt

Adresa:
Vimperk 

Místa v okolí

Street Workout Park Vimperk - Street Workout Park Vimperk byl vybudován v areálu sportoviště a městského koupaliště (ulice Sušická).
Vzdálenost: 1km
Sportservis Marek - Půjčovna pro vás nachystala jízdní kola, lodě, rafty, lyže, snowboardy a mnoho dalších.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Buk
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Dubecko - V roce 2001 byla vztyčena v Českém ráji na vrchu Dubecko ocelová telekomunikační věž, kterou zde nechal vystavět Eurotel Praha. 
Rozhledna Šance - Rozhledna jménem Šance byla postavena v roce 2005. Jedná se o celodřevěnou vyhlídkovou věž s krytým horním ochozem, vysokou 13 metrů.
Vyhlídková věž Hladnov - Nedaleko Tylova sadu, ve Slezské Ostravě, byla v roce 1909 postavena vodárenská věž s hasičskou zbrojnicí v secesním stylu.
Rozhledna Horní les - Rozhledna Horní les byla postavena v roce 2002 společností Eurotel. Jedná se o ocelový telekomunikační stožár s točitým schodištěm a s 201 schody.

Nové ubytování

+ přidat
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.