Vimperk

Překrásné jihočeské město Vimperk se 7 tisíci obyvateli Vám dokáže nabídnout pohled do historie a zároveň moderní zázemí a bohatý kulturní a společenský život.

Městská památková zóna s celou řadou zajímavých historických objektů

 

První osada vznikla v těchto místech pravděpodobně na Zlaté stezce, kudy se do Čech dopravovala sůl. Dodnes se zde dochovalo historické jádro města, které je městskou památkovou zónou, spatřit tu můžete části městských hradeb, gotický kostel, zámek, městský park a nápadně svažité náměstí s městskou věží a radnicí.

 

Město Vimperk bylo kdysi proslulé zpracováním dřeva, výrobou skla, oděvními závody a polygrafickou výrobou. Dnes je zde poměrně omezená výroba měřicích přístrojů, omezená polygrafická výroba a několik dalších menších firem. 

 

Do Vimperka za památkami, za kulturou i za sportem

 

Dnešní moderní Vimperk Vám může nabídnout fotbalové hřiště, zimní stadion, dva kulturní domy, muzeum, kino, autocamp, letní koupaliště, biker trať, několik supermarketů a v centru města celou řadu obchodů.

 

Vimperk je také každoročně pořadatelem mezinárodního filmového festivalu "Naturvision", kde se vždy koncem září promítají filmy o zvířatech a o přírodě.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 16.6.2019
Polojasno
16°C
12°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1020.7hPa
Vítr: 5.1m/s
z severu
Zítra
Pondělí 17.6.
Polojasno
19°C
15°C
Úterý
18.6.2019
Polojasno
21°C
17°C
Středa
19.6.2019
Deštivo
25°C
18°C
Čtvrtek
20.6.2019
Polojasno
27°C
17°C

Kontakt

Adresa:
Vimperk 

Místa v okolí

Street Workout Park Vimperk - Street Workout Park Vimperk byl vybudován v areálu sportoviště a městského koupaliště (ulice Sušická).
Vzdálenost: 1km
Sportservis Marek - Půjčovna pro vás nachystala jízdní kola, lodě, rafty, lyže, snowboardy a mnoho dalších.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Buk
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Ledvice - Víte, která rozhledna v České republice je nejvyšší? Je to vyhlídková plošina s proskleným ochozem na jedné z věží elektrárny Ledvice. Nachází se ve výšce 144 metrů nad zemí.
Rozhledna u Sosnové - Rozhledna nedaleko obce Sosnová na Anenském vrchu je dřevěná stavba se sedmi patry a vrcholovou plošinou krytou dřevěnou stříškou. Byla postavena na konci roku 2018.
Rozhledna Růženka - Rozhledna Růženka stojí na vrcholu hory s názvem Pastevní vrch, v oblasti Českého a Saského Švýcarska.
Rozhledna Štěpánka u Zemětic - Poměrně netradiční pojetí vyhlídkové věže zvolil jistý Petr Štěpanovský, který nedaleko Plzně zakoupil pozemek s krásnými výhledy na blízké okolí. Nechal zde vystavět cihlovou stavbu s dřevěným ochozem a stříškou. Stavba trvala zhruba tři roky.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka

Nové restaurace

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.