Vimperk

Překrásné jihočeské město Vimperk se 7 tisíci obyvateli Vám dokáže nabídnout pohled do historie a zároveň moderní zázemí a bohatý kulturní a společenský život.

Městská památková zóna s celou řadou zajímavých historických objektů

 

První osada vznikla v těchto místech pravděpodobně na Zlaté stezce, kudy se do Čech dopravovala sůl. Dodnes se zde dochovalo historické jádro města, které je městskou památkovou zónou, spatřit tu můžete části městských hradeb, gotický kostel, zámek, městský park a nápadně svažité náměstí s městskou věží a radnicí.

 

Město Vimperk bylo kdysi proslulé zpracováním dřeva, výrobou skla, oděvními závody a polygrafickou výrobou. Dnes je zde poměrně omezená výroba měřicích přístrojů, omezená polygrafická výroba a několik dalších menších firem. 

 

Do Vimperka za památkami, za kulturou i za sportem

 

Dnešní moderní Vimperk Vám může nabídnout fotbalové hřiště, zimní stadion, dva kulturní domy, muzeum, kino, autocamp, letní koupaliště, biker trať, několik supermarketů a v centru města celou řadu obchodů.

 

Vimperk je také každoročně pořadatelem mezinárodního filmového festivalu "Naturvision", kde se vždy koncem září promítají filmy o zvířatech a o přírodě.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 21.1.2020
Jasno
3°C
-2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1042hPa
Vítr: 0.8m/s
z východu
Zítra
Středa 22.1.
Polojasno
6°C
0°C
Čtvrtek
23.1.2020
Jasno
0°C
-4°C
Pátek
24.1.2020
Jasno
4°C
-4°C
Sobota
25.1.2020
Zataženo
5°C
0°C

Kontakt

Adresa:
Vimperk 

Místa v okolí

Street Workout Park Vimperk - Street Workout Park Vimperk byl vybudován v areálu sportoviště a městského koupaliště (ulice Sušická).
Vzdálenost: 1km
Sportservis Marek - Půjčovna pro vás nachystala jízdní kola, lodě, rafty, lyže, snowboardy a mnoho dalších.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Buk
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Metelský rybník - Metelský rybník patří k největším vodním plochám v okolí Blatné, objem zadržované vody činí přes 700 tisíc kubíků. Jeho název souvisí s obcí, která se nachází v jeho blízkosti. Napájí jej stejnojmenný Metelský potok. 
Byňovský rybník - Byňovský rybník je jednou z nejstarších umělých vodních ploch na Jindřichohradecku. 
Selibovský rybník - Selibovský rybník se nachází v těsném sousedství s Tálinským rybníkem, který byl námětem známé jihočeské lidové písně.
Kemp Krásná Morava Olomouc - Kemp na okraji města Olomouc hned vedle vodáky oblíbené řeky Moravy. Z důvodu polohy je ideální pro vodáky, ale i pro všechny, kteří chtějí strávit pohodové dny v krásné přírodě, ale přitom na dosah krásného historického města.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: možnost ubytování v zámecké budově, nebo v chatách v zámeckém parku, kde je 11 chat. Ideální pro skupiny, školy a dětské tábory.

Nové restaurace

+ přidat
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.