Postoloprty

Městečko Postoloprty leží v úrodné oblasti Žatecka, kde se pěstuje především chmel. Žatecký chmel je vyhledávanou surovinou pro výrobu piva v mnoha našich i zahraničních pivovarech.

Historické památky v úrodné zemědělské oblasti Žatecka

 

Zdejší úrodná oblast byla osídlena pravděpodobně již v 7. století, tehdy se zde usídlili Lučané, kteří se věnovali především zemědělství. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1125. Na místě dnešního zámku byl vystavěn ve 13. století klášter Porta Apostolorum, od něhož je odvozen dnešní velmi zvláštní název města. Klášter byl během husitských válek v roce 1420 vypálen.

  

Město Postoloprty se může pochlubit mnoha historickými památkami. Nachází se zde zámek Postoloprty, inundační zděný most (záplavový viadukt) přes Ohři, kostel Nanebevzetí Panny Marie, vodní mlýn, fara, bývalý panský pivovar, kašna na náměstí, opevněné hradiště Drahúš, několik městských domů a zájezdní hostinec. 

 

Ve znaku města je v současné době erb pánů z Gutštejna.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 27.2.2021
Polojasno
6°C
0°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1037.8hPa
Vítr: 3.2m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 28.2.
Jasno
6°C
-1°C
Pondělí
1.3.2021
Polojasno
6°C
-1°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
6°C
-1°C
Středa
3.3.2021
Jasno
9°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Postoloprty 

Místa v okolí

Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.