Třešť

Město Třešť, kde žije zhruba 6 tisíc obyvatel, vyniká v mnoha průmyslových odvětvích, je zde několik průmyslových podniků, odborné učiliště a odborná škola. Nechybí tu ani bohatý kulturní, společenský a sportovní život. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Město Třešť Vám možná bude připadat známé také v souvislosti s betlémy.

Třešť vyniká v mnoha průmyslových odvětvích a vyučuje celou řadu učebních oborů

 

Městečko Třešť je známé především díky průmyslovým odvětvím textilní, stavební, strojírenské, dřevozpracující a nábytkářské výroby. Nejvýznamnějšími firmami jsou Oděvní družstvo Třešť a rodinné podniky Podzimek a synové s.r.o., k nimž patří Podlahy Podzimek s.r.o., Strojírny Podzimek s.r.o. a Dřevovýroba Podzimek s.r.o.

 

Ve městě se nachází Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, kde se vyučují obory Ekologie a životní prostředí, Zahradnictví, v učilišti to jsou obory cukrář, kuchař-číšník, zahradník, řezník-uzenář, truhlář, čalouník, zedník. Je zde k dispozici i nástavbové studium pro obory podnikání, potravinářského průmyslu a nábytkářské a dřevařské výroby. 

 

Velice bohatý kulturní, společenský a sportovní život

 

Ve městě je i neuvěřitelně bohatý kulturní a sportovní život, najdete zde kulturní dům, kino Máj, městskou knihovnu, Tančírnu Třešť, dva ženské pěvecké sbory Cecilie a Cantare, Aeroklub Třešť, Centrum pro rodinu a sociální péči Vysočina, Českomoravský svaz chovatelů poštovních holubů, Divadelní soubor Jana Lišky Třešť, Divadelní soubor Karla Čapka Třešť, Fotoklub Sokol Třešť, Klub deskových a společenských her, Klub seniorů, Kynologický klub, Moravský rybářský svaz, Historický radioklub československý, Jezdecký klub Třešť, Kamarád Třešť, Klub Agility, Klub českých turistů, Muzejní spolek v Třešti, Myslivecké sdružení - Špičák, Myslivecké sdružení Třešť – Panenská Rozsíčka, Radioklub Dyje, Spolek přátel betlémů, divadelní soubor Třešťský průměr, ZO Český svaz chovatelů, ZO Český svaz včelařů, ZO Český svaz zahrádkářů, Sbor dobrovolných hasičů Třešť, hudební skupinu Labyrint, Skupinu historie, divadla a tance Hebrix o.s. Třešť, vokální skupinu Voxtet, swingový orchestr Zatrestband a Římskokatolickou farnost Třešť.

 

Zřejmě Vás nepřekvapí, že má Třešť i svou městskou sportovní halu a že zde fungují sportovní kluby TJ Orel Třešť (futsal a florbal), TJ Slavoj PEZAG Třešť (fotbal), TJ Slavoj Třešť (tenis, házená a florbal), Sportovně střelecký klub, SK Stolní tenis Třešť a TJ Sokol Třešť.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Třešť 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Krajčov vrch - Rozhledna Krajčov vrch je stylová stavba vyhlídkové věže na okraji obce Nižná Boca.
Svatojánská rozhledna - Na jihovýchodním okraji obce Liptovský Ján je postavena krásná dřevěná rozhledna.
Vyhlídková věž kostela svatého Egídia Poprad - Věž kostela sv. Egídia v Popradu slouží veřejnosti jako rozhledna.
Rozhledna Vavrišovo - U obce Vavrišovo stojí stylová vyhlídková věž, která je součástí objektu lidové architektury tamního kraje.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.