Třešť

Město Třešť, kde žije zhruba 6 tisíc obyvatel, vyniká v mnoha průmyslových odvětvích, je zde několik průmyslových podniků, odborné učiliště a odborná škola. Nechybí tu ani bohatý kulturní, společenský a sportovní život. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Město Třešť Vám možná bude připadat známé také v souvislosti s betlémy.

Třešť vyniká v mnoha průmyslových odvětvích a vyučuje celou řadu učebních oborů

 

Městečko Třešť je známé především díky průmyslovým odvětvím textilní, stavební, strojírenské, dřevozpracující a nábytkářské výroby. Nejvýznamnějšími firmami jsou Oděvní družstvo Třešť a rodinné podniky Podzimek a synové s.r.o., k nimž patří Podlahy Podzimek s.r.o., Strojírny Podzimek s.r.o. a Dřevovýroba Podzimek s.r.o.

 

Ve městě se nachází Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, kde se vyučují obory Ekologie a životní prostředí, Zahradnictví, v učilišti to jsou obory cukrář, kuchař-číšník, zahradník, řezník-uzenář, truhlář, čalouník, zedník. Je zde k dispozici i nástavbové studium pro obory podnikání, potravinářského průmyslu a nábytkářské a dřevařské výroby. 

 

Velice bohatý kulturní, společenský a sportovní život

 

Ve městě je i neuvěřitelně bohatý kulturní a sportovní život, najdete zde kulturní dům, kino Máj, městskou knihovnu, Tančírnu Třešť, dva ženské pěvecké sbory Cecilie a Cantare, Aeroklub Třešť, Centrum pro rodinu a sociální péči Vysočina, Českomoravský svaz chovatelů poštovních holubů, Divadelní soubor Jana Lišky Třešť, Divadelní soubor Karla Čapka Třešť, Fotoklub Sokol Třešť, Klub deskových a společenských her, Klub seniorů, Kynologický klub, Moravský rybářský svaz, Historický radioklub československý, Jezdecký klub Třešť, Kamarád Třešť, Klub Agility, Klub českých turistů, Muzejní spolek v Třešti, Myslivecké sdružení - Špičák, Myslivecké sdružení Třešť – Panenská Rozsíčka, Radioklub Dyje, Spolek přátel betlémů, divadelní soubor Třešťský průměr, ZO Český svaz chovatelů, ZO Český svaz včelařů, ZO Český svaz zahrádkářů, Sbor dobrovolných hasičů Třešť, hudební skupinu Labyrint, Skupinu historie, divadla a tance Hebrix o.s. Třešť, vokální skupinu Voxtet, swingový orchestr Zatrestband a Římskokatolickou farnost Třešť.

 

Zřejmě Vás nepřekvapí, že má Třešť i svou městskou sportovní halu a že zde fungují sportovní kluby TJ Orel Třešť (futsal a florbal), TJ Slavoj PEZAG Třešť (fotbal), TJ Slavoj Třešť (tenis, házená a florbal), Sportovně střelecký klub, SK Stolní tenis Třešť a TJ Sokol Třešť.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 5.3.2021
Polojasno
1°C
-5°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1021.3hPa
Vítr: 4.7m/s
z severu
Zítra
Sobota 6.3.
Jasno
2°C
-4°C
Neděle
7.3.2021
Skoro jasno
5°C
-4°C
Pondělí
8.3.2021
Zataženo
4°C
-4°C
Úterý
9.3.2021
Jasno
5°C
-2°C

Kontakt

Adresa:
Třešť 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Zámek Český Rudolec (Malá Hluboká) - Vodní tvrz Český Rudolec postavená ve 14. století prošla v průběhu staletí několika stavebními úpravami. Byla přestavována v duchu renesance, baroka a nakonec v novogotickém stylu, který se nápadně podobá zámku Hluboká nad Vltavou.
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.