Turistické zajímavosti

zobrazit v mapě

Sušárna chmele

- V Dubé, nedaleko Máchova jezera, se nachází unikátní technická památka - sušárna chmele.
Sušárna chmele

Muzeum knihy na zámku ve Žďáru nad Sázavou

- Muzeum knihy je součástí Národního muzea a máte možnost jej navštívit ve Žďáru nad Sázavou. Zaujímá zde prostory zámku rodiny Kinských. Muzeum knihy je ale již od roku 2014 zavřené.
Muzeum knihy

Muzeum Jindřicha Jindřicha

- Muzeum Jindřicha Jindřicha se nachází v Domažlicích a jedná se o věnování hudebnímu skladateli J. Jindřichovi.
Muzeum Jindřicha Jindřicha

Muzeum Napajedla

- Muzeum Napajedla se nachází ve stejnojmenném městě Napajedla ve Zlínském okrese. Muzeum je spojeno také s významnými osobnostmi.
Muzeum Napajedla

Vyhlídka U kříže

- Nad obcí Skryje se nachází velmi pěkné vyhlídkové místo, které poskytuje panoramatický záběr na okolí řeky Berounky.
Vyhlídka U kříže

Vodní dům

- Vodní dům je návštěvnické centrum vybavené interaktivní expozicí nedaleko hráze vodní nádrže Švihov na Želivce. Významná lokalita této přehrady, která zásobuje pitnou vodu město Prahu, je zařazena do soustavy chráněných oblastí Natura 2000.
Vodní dům

Retromuseum Cheb

- Pokud byste rádi nostalgicky zavzpomínali na období socialismu od 60. do konce 80. let minulého století, nebo patříte k mladší generaci, která tuto dobu zná jen z vyprávění, a chtěli byste tehdejší svět blíže poznat, máte jedinečnou možnost. Navštivte tzv. Retromuseum v Chebu.
Retromuseum Cheb

Větrný mlýn Vrátno

- Krásný větrný mlýn holandského typu naleznete v obci Vrátno.
Větrný mlýn Vrátno

Památková rezervace lidové architektury Podbiel

- V obci Podbiel se zachovala velmi zajímavá původní dřevěná zástavba hospodářských stavení, která jsou typická pro oblast střední Oravy. Nazývá se Bobrová raľa a byla prohlášena za Památkovou rezervaci lidové architektury.
Památková rezervace lidové architektury Podbiel

Muzeum Jana Amose Komenského

- Muzeum Jana Amose Komenského se nachází v Uherském Brodě v ulici Přemysla Otakara II. Muzeum nabízí pro návštěvníky stálé expozice.
Muzeum Jana Amose Komenského

Rozhledna Malý Jelenec

- Rozhledna Malý Jelenec je stylová dřevěná stavba s několika vyhlídkovými patry.
Rozhledna Malý Jelenec

Kamenný vrch

- Kamenný vrch je nejvyšší bod okresu Kolín. Jedná se o zalesněný kopec v Benešovské pahorkatině.
obec Dolní Kruty

Utzův mechanický betlém

- Nádherný Utzův mechanický betlém naleznete v Olešnici v Orlických horách.
Utzův mechanický betlém

Solvayovy lomy (hornický skanzen)

- Bývalý důl na těžbu vápence v oblasti Českého krasu s názvem Solvayovy lomy je dnes zásluhou občanského sdružení Společnost Barbora o.s. přístupný veřejnosti jako hornický skanzen.
Solvayovy lomy (hornický skanzen)

Vodní nádrž Nosice

- Vodní nádrž Nosice je také přezdívána jako Přehrada mládeže. Jedná se o umělou vodní nádrž na řece Váh, která ji přehradila přímo na severovýchodním okraji okresního města Púchov. 
Vodní nádrž Nosice

Valdštejnská alej Zahrádky

- Valdštejnská lipová alej u zámku Zahrádky byla vysazena pravděpodobně v roce 1622.
Valdštejnská alej Zahrádky

Sakurová alej Josefov

- Sakurová alej v Josefově na jaře nádherně rozkvétá růžovými květy.
Sakurová alej Josefov

Rozhledna Čičarovce

- Rozhledna Čičarovce je menší patrová dřevěná vyhlídková věž.
Rozhledna Čičarovce

Muzeum jihovýchodní Moravy - Baťův institut Zlín

- Muzeum jihovýchodní Moravy se nachází ve Zlíně ve Vavrečkově ulici. Jedná se o jedno z nejvíce navštěvovaných muzeí v okrese. Původně sídlilo v budově zámku.
Muzeum jihovýchodní Moravy

Žižkův dvorec (Trocnov)

- Rodištěm známého českého hejtmana a vojevůdce husitských vojsk Jana Žižky je Trocnov. První písemná zmínka o dvorci pochází z roku 1378.
Žižkův dvorec (Trocnov)

Nová místa

+ přidat
Braunerova alej Babylon - V obci Babylon nedaleko Domažlic objevíte krásnou dubovou alej. Nedaleko odtud je vybudováno zajímavé přírodní bludiště.
Lipová alej na náměstí v Bítově - Nedaleko hradu Bítov, ve stejnojmenné obci, se nachází krásná lipová alej.
Lemberská lipová alej - Nedaleko zámku Lemberk se nachází nádherná lipová alej.
Lípy na Slovanském náměstí - V Brně Královo Poli na Slovanském náměstí se nachází krásná lipová alej.

Nové ubytování

+ přidat
Chalupa pro poutníky - Jedinečné místo pod Orlickými horami: prostor pro víkendová seznámení i jednoduché přespání na cestě. Setkání nezadaných, sdílení, ticho i oheň. Otevřeno jednotlivcům, dvojicím i skupinám hledajícím klid a propojení.
Chata Orion - Srdečně Vás zveme do naší zrekonstruované roubené Chaty Orion, která se nachází v oblíbené lyžařské obci Velká Úpa, patřící k městu Pec pod Sněžkou v Krkonoších.
Lašské chalupy - Dopřejte si příjemnou dovolenou v jedné z prostorných chalup, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a nabízejí veškeré zázemí pro fantastický pobyt. Vychutnejte si klidné ráno, nadechněte se čerstvého horského vzduchu v Beskydech a užijte si společné chvíle s těmi, které máte nejraději. Díky ideální poloze v podhorské obci Kunčice pod Ondřejníkem budete mít nekonečné možnosti pro výlety a turistiku.
Chata U Koníků - Plánujete vyrazit do Krušných hor? Zveme Vás do naší Chaty U Koníků, která se nachází v klidné části obce Moldava, nedaleko hranic s Německem. Její poloha potěší všechny nadšence turistiky, cyklistiky, pohodové rekreace uprostřed přírody i milovníky zimních sportů.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.