Muzeum v Bruntále

Muzeum se nachází ve městě Bruntále na Zámeckém náměstí. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Bruntálské muzeum zaujímá prostory místního zámku. Jedná se o renesanční, barokně upravenou stavbu, která nabízí expozice a původní mobiliář. Bruntálské muzeum vybudovalo během své bohaté historie rozsáhlé vlastivědné a uměleckohistorické sbírky. K dispozici je také muzejní knihovna a na zámku je umístěné fotooddělení s fotoarchivem. Ze stálých expozic nabízí muzeum Mlýnský náhon, kde se dozvíte historii bývalého náhonu v Bruntále v místě bývalé turbínové šachtice. Dále si návštěvníci oblíbili expozici Příroda Bruntálska, která vám představí i chráněná území. V neposlední řadě můžete navštívit Řemeslo má zlaté dno, kde vám budou ukázána řemesla a živnosti na Bruntálsku na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Poslední stálou expozicí je Historie zámku Bruntál. Muzeum spravuje i středověký hrad Sovinec a bývalou kosárnu v Karlovicích ve Slezsku. Muzeum v Bruntále patří k nejvíce navštěvovaným muzejním objektům v Moravskoslezském kraji.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 3.8.2020
Silný déšť
20°C
15°C
Srážky: 6.5mm
Tlak: 1009.2hPa
Vítr: 5.1m/s
z jiho-západu
Zítra
Úterý 4.8.
Silný déšť
16°C
13°C
Středa
5.8.2020
Zataženo
17°C
14°C
Čtvrtek
6.8.2020
Polojasno
22°C
17°C
Pátek
7.8.2020
Skoro jasno
25°C
19°C

Kontakt

Adresa:
Zámecké nám. 1/7
Bruntál 
Web: Muzeum v Bruntále
Email: info@mubr.cz
Telefon: +420 554 717 947

Místa v okolí

Bruntál - Bruntál je okresní město na západě Moravskoslezského kraje. Leží na Černém potoku, asi 47 km severně od Olomouce. Město má přibližně 17 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Mezina - Obec v oblasti Nízkého Jeseníku, asi 4km jižně od Bruntálu nedalo nádrže Slezská Harta.Nad obcí se nachází také Venušina Sopka.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Pod Venušinou sopkou - Rozcestník v obci Meizina, 800m pod kráterem Venušiny sopky.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mackova hora - Rozhledna Mackova hora je 36 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů. Byl postaven v roce 2000.
Rozhledna Studený vrch - Rozhledna Studený vrch byla upravena a zpřístupněna veřejnosti v roce 2004 z bývalé zeměměřičské stavby. Ta byla na Studeném vrchu v provozu již od roku 1940.
Rozhledna Rudolfka - Rozhledna Rudolfka je bývalá těžní věž Dolu Rastislava Štefánika, je postavena z železobetonu, což je poměrně ojedinělý způsob výstavby těžních důlních staveb. Zřejmě se jedná dokonce o světový unikát. Původně na jejím místě stála ocelová věž Dolu korunního prince Rudolfa, a to až do roku 1950.
Rozhledna Rožmitál pod Třemšínem - Rozhledna v Rožmitálu pod Třemšínem je bývalá trafostanice, která se nachází v objektu bývalého socialistického zemědělského podniku Agrostroj Rožmitál.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.