Muzeum v Bruntále

Muzeum se nachází ve městě Bruntále na Zámeckém náměstí. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Bruntálské muzeum zaujímá prostory místního zámku. Jedná se o renesanční, barokně upravenou stavbu, která nabízí expozice a původní mobiliář. Bruntálské muzeum vybudovalo během své bohaté historie rozsáhlé vlastivědné a uměleckohistorické sbírky. K dispozici je také muzejní knihovna a na zámku je umístěné fotooddělení s fotoarchivem. Ze stálých expozic nabízí muzeum Mlýnský náhon, kde se dozvíte historii bývalého náhonu v Bruntále v místě bývalé turbínové šachtice. Dále si návštěvníci oblíbili expozici Příroda Bruntálska, která vám představí i chráněná území. V neposlední řadě můžete navštívit Řemeslo má zlaté dno, kde vám budou ukázána řemesla a živnosti na Bruntálsku na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Poslední stálou expozicí je Historie zámku Bruntál. Muzeum spravuje i středověký hrad Sovinec a bývalou kosárnu v Karlovicích ve Slezsku. Muzeum v Bruntále patří k nejvíce navštěvovaným muzejním objektům v Moravskoslezském kraji.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Zámecké nám. 1/7
Bruntál 
Web: Muzeum v Bruntále
Email: info@mubr.cz
Telefon: +420 554 717 947

Místa v okolí

Bruntál - Bruntál je okresní město na západě Moravskoslezského kraje. Leží na Černém potoku, asi 47 km severně od Olomouce. Město má přibližně 17 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Mezina - Obec v oblasti Nízkého Jeseníku, asi 4km jižně od Bruntálu nedalo nádrže Slezská Harta.Nad obcí se nachází také Venušina Sopka.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Pod Venušinou sopkou - Rozcestník v obci Meizina, 800m pod kráterem Venušiny sopky.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz