Burdov

Burdov je nejvyšší bod okresu Nové Zámky, v Nitrianském kraji na Slovensku.

Kopec Burdov je pokrytý smíšeným lesem, vypíná se nad obcí Kováčov, nad levým břehem Dunaje. Jeho masiv obchází ze severní strany modrá turistická značená cesta, která na jihozápadě navazuje na červenou značku, směřující podél Dunaje do Kamenice nad Hronom.

Na této cestě je několik zajímavých vyhlídek do údolí Dunaje.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Kamenica nad Hronom 

Místa v okolí

Street Workout Park Štúrovo - V prosinci 2013 byl otevřen nový Street Workout Park ve městě Štúrovo. Nachází se na adrese Adyho 7 (Gymnázium Štúrovo).
Vzdálenost: 7km
Rozhledna Parížske močiare - Rozhledna Parížske močiare je obdobou ptačí pozorovatelny na okraji stejnojmenné Národní přírodní rezervace.
Vzdálenost: 21km
Rozhledna Kravany nad Dunajom - Rozhledna Kravany nad Dunajom je zajímavá válcová dřevěná vyhlídková věž na betonové podezdívce.
Vzdálenost: 24km
Zámeček Želiezovce - Zámeček Želeiezovce je též přezdívaný jako kaštel Estherházyovců. Objekt je chráněn jako Národní kulturní památka Slovenské republiky. Obklopuje jej park Franze Schuberta.
Vzdálenost: 26km
Šahy - Město Šahy je domovem pro necelých 8 tisíc obyvatel, leží poblíž státní hranice s Maďarskem, přibližně 80 kilometrů od Budapešti.
Vzdálenost: 30km
Chrbát - Chrbát je nejvyšší bod okresu Komárno v Nitrianském kraji na Slovensku.
Vzdálenost: 32km
Rozhledna Vrabčí hora - Z rozhledny Vrabčí hora se můžete pokochat pohledem do údolí i přesto, že tu schází jeden dřevěný schůdek.
Vzdálenost: 35km

Nová místa

+ přidat
Kamenné moře u Deblova - Máte rádi historii, a nejlépe tu hodně vzdálenou? Tak přesně pro vás je tento tip na výlet v Železných horách. Zajeďte si do Deblova, kde na vás čeká opravdová, i když krátká cesta do pravěku.
Pravěká stezka Stolany - Objevujete rádi skrytá místa v přírodě? Pak se vydejte do Stolan u Chrudimi. Mezi Stolany a Čejkovicemi je v lese ukrytý geologický poklad.
Pozorovatelna Vodárenský les - Ptačí pozorovatelna Vodárenský les je nízká dřevěná stavba.
Pozorovatelna Praha Žižkov - V roce 2018 bylo na hoře Vítkov instalováno dřevěné monumentální vyhlídkové schodiště.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz