Lišov

Město Lišov je pátým největším městem v českobudějovickém okrese. Žije zde zhruba 4 tisíce obyvatel.

Lišov pochází z konce 13. století, v roce 1365 zde byl postaven kostel sv. Václava. V té době většinu obyvatel tvořili Češi. Koncem 14. století byl Lišov povýšen na městečko, císař Rudolf II. udělil Lišovu právo výročních thů. 

 

Lišov byl značně poškozen rozsáhlým požárem v roce 1619, který založila stavovská vojska. Dalšímu požáru muselo město čelit v roce 1679. Za napoleonských válek tu pobývali francouzští vojáci - přesně v letech 1805 a 1806. 

V roce 1924 byl Lišov povýšen na město.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 30.11.2020
Skoro jasno
2°C
-3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1027.5hPa
Vítr: 0.4m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Úterý 1.12.
Déšť se sněhem
3°C
-2°C
Středa
2.12.2020
Polojasno
1°C
-3°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
0°C
-1°C
Pátek
4.12.2020
Polojasno
3°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Lišov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Mgr. František Chrastina - K zapůjčení máte k dispozici jak lodě, tak i sportovní materiál. Můžete vyzkoušet vodácké kurzy a zájezdy.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.