Městské muzeum a galerie Holešov

Muzeum se nachází ve městě Holešov, v okrese Kroměříž. Městské muzeum a galerii najdeme na náměstí doktora E. Beneše.

Městské muzeum a galerie obývají budovu číslo popisné 24. V současné době je galerie umístěná v přízemních prostorech, kde je vstupní menší část věnována ukázce děl profesora Františka Růžičky. Můžete zde navštívit také krátkodobé výstavy místních a zahraničních umělců, kteří se zaměřují na něco jiného. První patro je věnováno muzeu, které se soustřeďuje na historii města a regionu. Přiblíží vám vývoj Holešova a okolí již od pravěkého osídlení.

Historie

Snahy o založení muzea v Holešově byly již koncem devatenáctého století. Podmětem k této myšlence se stala národopisná výstava v Praze roku 1895. V budově, kde je dnes umístěné městské muzeum a galerie, se v roce 1990 nacházela městská radnice. Expozice městského muzea byla otevřena v srpnu roku 1998 a otevření městské galerie proběhlo o rok později v létě roku 1999. Na tvorbě expozice se podílel po obsahové stránce také PhDr. Zdeněk Fišer a po výtvarné stránce Břetislav Dadák.

Otevírací doba

  • úterý až pátek - 10:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
  • sobota a neděle - 10:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00

Vstupné

  • dospělí - 20 Kč
  • studenti, děti - 10 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
nám. F. X. Richtra 190
Holešov 
Web: Městské muzeum a galerie Holešov

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Most bývalé Polní dráhy - Ocelový most přes plavební kanál u Vltavy v Praze Bubenči, postavený v roce 1908, je v současné době technickou památkou.
Ozubnicová trať Tanvald - Harrachov - Z Tanvaldu do Harrachova, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, byla na počátku dvacátého století vybudována ozubnicová trať.
Lipová alej republiky Hlince - V roce 2018 byla vysázena lipová alej v katastru obce Hlince poblíž Berounky.
Břekové stromořadí - Alej jeřábů břeků nedaleko řeky Berounky je krásnou ozdobou.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.