Městské muzeum a galerie Holešov

Muzeum se nachází ve městě Holešov, v okrese Kroměříž. Městské muzeum a galerii najdeme na náměstí doktora E. Beneše.

Městské muzeum a galerie obývají budovu číslo popisné 24. V současné době je galerie umístěná v přízemních prostorech, kde je vstupní menší část věnována ukázce děl profesora Františka Růžičky. Můžete zde navštívit také krátkodobé výstavy místních a zahraničních umělců, kteří se zaměřují na něco jiného. První patro je věnováno muzeu, které se soustřeďuje na historii města a regionu. Přiblíží vám vývoj Holešova a okolí již od pravěkého osídlení.

Historie

Snahy o založení muzea v Holešově byly již koncem devatenáctého století. Podmětem k této myšlence se stala národopisná výstava v Praze roku 1895. V budově, kde je dnes umístěné městské muzeum a galerie, se v roce 1990 nacházela městská radnice. Expozice městského muzea byla otevřena v srpnu roku 1998 a otevření městské galerie proběhlo o rok později v létě roku 1999. Na tvorbě expozice se podílel po obsahové stránce také PhDr. Zdeněk Fišer a po výtvarné stránce Břetislav Dadák.

Otevírací doba

  • úterý až pátek - 10:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
  • sobota a neděle - 10:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00

Vstupné

  • dospělí - 20 Kč
  • studenti, děti - 10 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 5.3.2021
Skoro jasno
3°C
-5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.5hPa
Vítr: 7m/s
z severo-severo-východu
Zítra
Sobota 6.3.
Skoro jasno
2°C
-4°C
Neděle
7.3.2021
Jasno
5°C
-3°C
Pondělí
8.3.2021
Polojasno
5°C
-5°C
Úterý
9.3.2021
Polojasno
4°C
-4°C

Kontakt

Adresa:
nám. F. X. Richtra 190
Holešov 
Web: Městské muzeum a galerie Holešov

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Zámek Český Rudolec (Malá Hluboká) - Vodní tvrz Český Rudolec postavená ve 14. století prošla v průběhu staletí několika stavebními úpravami. Byla přestavována v duchu renesance, baroka a nakonec v novogotickém stylu, který se nápadně podobá zámku Hluboká nad Vltavou.
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.