Armádní muzeum v Praze

Armádní muzeum se nachází v Praze na Žižkově. Je rozprostřeno v budovách Památníku národního osvobození.

Armádní muzeum nabízí expozice, která je rozdělena na tři hlavní celky. První část zachycuje období první světové války, která se konala v letech 1914 až 1918, účasti Slováků a Čechů v ní a také politické a vojenské akce, které vedly ke vzniku Československa. Druhý celek je věnován meziválečné Československé republice a ozbrojeným silám a poslední část zachycuje období druhé světové války. Zhlédneme zde účast Čechů a Slováků ve vojenských operacích. Armádní muzeum nabízí svým návštěvníkům pohled na nejvýznamnějších chladné a ruční palné zbraně.

Historie

Expozice byly v muzeu již v meziválečném období, kdy se dělily na několik úseků podle času. Jakmile nastala nacistická okupace v září 1939, byl areál Památníku osvobození zabrán gestapem a vzniklo tak Vojenské muzeum německého charakteru. Muzejní exponáty byly však nakonec přestěhovány Němci do Schwarzenberského paláce na Hradčanech. Po skončení války bylo zřízeno Muzeum Památníku osvobození, které se soustřeďovalo na první i druhý odboj. V únoru 1948 došlo k jeho zavření a v roce 1951 se zde uskutečnila výstava „30 let Komunistické strany Československa.“ Následně bylo muzeum opět zpřístupněno veřejnosti.

Otevírací doba

  • UPOZORŇUJEME: Vzhledem k rekonstrukci budovy Armádního muzea Žižkov je toto muzeum a jeho expozice pro veřejnost dlouhodobě uzavřeno.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 15.1.2021
Sněžení
-1°C
-4°C
Srážky: 1.2mm
Tlak: 1022.1hPa
Vítr: 3.6m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Sobota 16.1.
Zataženo
-5°C
-6°C
Neděle
17.1.2021
Polojasno
-4°C
-14°C
Pondělí
18.1.2021
Sněhové přeháňky
-5°C
0°C
Úterý
19.1.2021
Polojasno
0°C
-2°C

Kontakt

Adresa:
Praha 
Web: Armádní muzeum v Praze

Místa v okolí

Památník Vítkov - Národní památník na Vítkově je znám díky jezdecké soše Jana Žižky od Bohumila Kafky, která je na Vítkově hoře nepřehlédnutelná. Jedná se totiž o největší sochu svého typu na světě.
Vzdálenost: 1km
Muzeum hlavního města Prahy - Muzeum hlavního města Prahy se řadí mezi největší české muzejní instituce. Hlavní budovu najdeme na Florencii v ulici Na Poříčí.
Vzdálenost: 1km
Bunkr Parukářka (protiatomový kryt) - Protiatomový bunkr Parukářka je podzemní komplex na vrchu Sv. Kříže v Praze na Žižkově.
Vzdálenost: 2km
Jindřišská věž - Jindřišská věž patří mezi významné dominanty Prahy. Její založení se datuje ve 14. století.
Vzdálenost: 2km
Divadlo Hybernia (Dům U Hybernů) - Divadlo Hybernia bylo otevřeno po náročné rekonstrukci muzikálem Golem, jehož autory jsou Karel Svoboda, Zdeněk Zelenka, Lou Fanák Hagen a Filip Renč. K otevření došlo v roce 2006.
Vzdálenost: 2km
Street Workout Park Praha 3 - Žižkov - Street Workout Park Praha 3 - Žižkov se nachází v sousedství fotbalového stadionu FK Viktoria Žižkov. (Ulice Seifertova 555/47).
Vzdálenost: 1km
Street Workout Park Praha 3 - Žižkov (památník Jana Žižky Vítkov) - Street Workout Park Praha 3 - Žižkov (památník Jana Žižky Vítkov) se nachází hned vedle parkoviště u památníku Jana Žižky na vrcholu památné hory Vítkov (dnešní název Žižkov). (Bitva na Vítkově 14.7.1420).
Vzdálenost: 1km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kohout - Rozhledna Kohout patří sice k menším, ale nejstarším stavbám vyhlídkových věží v Česku. Její vznik se datuje do roku 1908 a zasloužil se o ni Spolek německých turistů.
Rozhledna Jeřabina - Rozhledna Jeřabina je jednou z nejstarších vyhlídkových staveb na území České republiky. 
Rozhledna Janov u Děčína - V roce 2013 nechal mobilní operátor vztyčit poblíž obce Janov ocelový stožár.
Rozhledna Hořidla - Rozhledna Hořidla je vysoká 14 metrů, jedná se o ocelový sloup s vnějším točitým schodištěm.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.