Rosice

Město Rosice se 6 tisíci obyvateli se může pochlubit mnoha historickými památkami a mimo jiné i včelařským muzeem. Městský znak mají Rosice již od roku 1907.

Stříbrná štika ve znaku města

 

První písemnou zmínku o Rosicích nalezete v kronikách z roku 1259. Ve 14. a 15. století vlastnili rosické panství Hechtové z Rosic, jejichž erbovní znamení (stříbrná štika v červeném poli) je z části dnešním městským znakem. V Rosicích postupně rostl počet obyvatel a v roce 1907 byly Rosice povýšeny císařem Františkem Josefem I. na město.

 

 

Ve městě najdete celou řadu významných památek, např. výraznou dominantu města - zámek nad soutokem Bobravy s Říčanským potokem. Je zde farní kostel sv. Martina, poutní kaple Nejsvětější Trojice na jižním návrší nad městem, kašna se sochou bohyně Živěny, která připomíná instalaci prvního městského vodovodu.

 

Včelařské muzeum a památná Hrušeň pod Oborou

 

Zajímavostí je zdejší včelařské muzeum s knihovnou Českého svazu včelařů a včelařskou chovatelskou stanicí a na prostranství pod Oborou roste památný strom "Hrušeň pod Oborou".

 

Rosice byly vyhlášeným místem sklářského průmyslu, od roku 1921 zde byla v provozu sklárna, ovšem v roce 1996 zanikla. 

 

Město Rosice je dnes tzv. obcí s rozšířenou působností, v jejímž správním obvodu se nachází i 23 okolních obcí.

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Rosice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.
Zámecká věž v Pardubicích - Zámecká věž v Pardubicích slouží jako veřejnosti přístupná rozhledna.
Radniční věž Uničov - Radniční věž v Uničově slouží jako rozhledna. Věž je vysoká 45 metrů a poskytuje velmi pěkný výhled na město a blízké okolí.
Rozhledna Bílovice nad Svitavou - Rozhledna v Bílovicích nad Svitavou je vysoká 29 metrů. Jedná se ocelovou konstrukci z roku 2021 s dřevěnými prvky, postavenou na železobetonových základech. Původní projekt z roku 2000 počítal s dřevěnou stavbou.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.