Rosice

Město Rosice se 6 tisíci obyvateli se může pochlubit mnoha historickými památkami a mimo jiné i včelařským muzeem. Městský znak mají Rosice již od roku 1907.

Stříbrná štika ve znaku města

 

První písemnou zmínku o Rosicích nalezete v kronikách z roku 1259. Ve 14. a 15. století vlastnili rosické panství Hechtové z Rosic, jejichž erbovní znamení (stříbrná štika v červeném poli) je z části dnešním městským znakem. V Rosicích postupně rostl počet obyvatel a v roce 1907 byly Rosice povýšeny císařem Františkem Josefem I. na město.

 

 

Ve městě najdete celou řadu významných památek, např. výraznou dominantu města - zámek nad soutokem Bobravy s Říčanským potokem. Je zde farní kostel sv. Martina, poutní kaple Nejsvětější Trojice na jižním návrší nad městem, kašna se sochou bohyně Živěny, která připomíná instalaci prvního městského vodovodu.

 

Včelařské muzeum a památná Hrušeň pod Oborou

 

Zajímavostí je zdejší včelařské muzeum s knihovnou Českého svazu včelařů a včelařskou chovatelskou stanicí a na prostranství pod Oborou roste památný strom "Hrušeň pod Oborou".

 

Rosice byly vyhlášeným místem sklářského průmyslu, od roku 1921 zde byla v provozu sklárna, ovšem v roce 1996 zanikla. 

 

Město Rosice je dnes tzv. obcí s rozšířenou působností, v jejímž správním obvodu se nachází i 23 okolních obcí.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Deštivo
15°C
6°C
Srážky: 3.5mm
Tlak: 1014.9hPa
Vítr: 1.5m/s
z jiho-západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Polojasno
9°C
3°C
Pátek
23.4.2021
Jasno
12°C
2°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
10°C
2°C
Neděle
25.4.2021
Skoro jasno
11°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Rosice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.