Odolena Voda

Město Odolena Voda 16 km severně od centra Prahy je domovem pro více než 5 tisíc obyvatel. Odolenou Vodu a blízké Vodochody proslavila letecká továrna Aero Vodochody s vlastním letištěm.

Aero Vodochody proslavilo republiku a v plánu tu byla i výstavba mezinárodního civilního letiště

 

Továrna na výrobu letadel Aero Vodochody byla vybudována v roce 1953, přičemž samotný podnik byl založen již v roce 1919. v roce 2007 měla v úmyslu společnost Penta Investments provést generální přestavbu celého objektu továrny i letiště na mezinárodní civilní letiště, které by dokonce konkurovalo letišti v Ruzyni.

 

Ruzyňskému letišti by se částečně odlehčilo, co se týče provozu i hluku, ovšem právě nadměrná hluková zátěž byla trnem v oku 13 okolním obcím, které založily občanská sdružení s cílem bojkotovat tento neuvážený projekt. Kromě nadměrného hluku zde totiž hrozí i nebezpečí dopravních kolapsů, znehodnocení majetků v okolí současného objektu a také nebezpečí letového provozu poblíž kralupské rafinerie a především Ústavu jaderného výzkumu v Řeži.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 30.10.2020
Déšť
13°C
12°C
Srážky: 0.9mm
Tlak: 1018.6hPa
Vítr: 6.4m/s
z západu
Zítra
Sobota 31.10.
Zataženo
16°C
10°C
Neděle
1.11.2020
Silný déšť
13°C
13°C
Pondělí
2.11.2020
Polojasno
15°C
15°C
Úterý
3.11.2020
Zataženo
13°C
10°C

Kontakt

Adresa:
Odolena Voda 

Místa v okolí

Workout park Odolena Voda - Ve městě Odolena Voda je od 1.12.2014 k dispozici široké veřejnosti zdarma Workout hřiště.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brusná u Bludova - Rozhledna Brusná je svérázná, netypická dřevěná vyhlídková stavba opatřená ocelovým schodištěm.
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.