Veslařský kanál Račice

Veslařský kanál Račice, neboli Sport centrum Račice, nedaleko stejnojmenné obce byl vybudován v jednom z meandrů Labe mezi Štětím a Roudnicí nad Labem. Areál odpovídá velmi přísným měřítkům FISA (Mezinárodní veslařské federace).

V roce 1974 se zrodil nápad vybudovat veslařský kanál v místě bývalého pískového lomu. Projekt vznikl v podniku Sportprojekt Praha, architekti Jan Louda a Tomáš Kulík získali dostatek prostředků pro výstavbu a inspirovali se podobnými stavbami z různých koutů světa. Kanál byl slavnostně otevřen v roce 1986.

Od roku 1989 kanál spravuje Český veslařský svaz a Český svaz kanoistiky. V roce 1993 tu byla postavena nová budova loděnice.

V současné době se zde pořádají mistrovství ČR v kanoistice a ve veslování, ovšem vodní plochu využívají i sportovci z Nového Zélandu, z Kanady, z Japonska, z Francie, Finska, Švédska, z Ruska a ze Slovenska.

Kanál není jen sportovištěm vrcholovým, je možné se zde slunit a koupat a v zimě bruslit. V okolí kanálu vede asfaltová silnice (mimo silniční dopravu), kterou využívají in-line bruslaři. Divácká tribuna pojme zhruba 5 tisíc lidí.

Kanál je dlouhý 2350 metrů, široký 125 metrů, hluboký od 3,5 do 9 metrů, je v něm vyznačeno 8 drah. Vratný kanál je široký 30 metrů.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 25.10.2020
Jasno
14°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1012.5hPa
Vítr: 3.2m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Pondělí 26.10.
Zataženo
13°C
10°C
Úterý
27.10.2020
Zataženo
10°C
4°C
Středa
28.10.2020
Polojasno
12°C
7°C
Čtvrtek
29.10.2020
Polojasno
12°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Račice u Litoměřic 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Štětí - Město Štětí je dnes domovem pro necelých 9 tisíc obyvatel. Známé je především jedním z nejrozsáhlejších papírenských komplexů v Evropě.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.