Štětí

Město Štětí je dnes domovem pro necelých 9 tisíc obyvatel. Známé je především jedním z nejrozsáhlejších papírenských komplexů v Evropě.

První písemná listina, která dokládá vznik města Štětí, pochází z roku 1312. Městský znak a pečeť město používá od roku 1542 zásluhou Zdislava Berky z Dubé.

Období po bitvě na Bílé hoře znamenalo pro město těžké roky. Katolická liga tu 11.11.1620 povraždila většinu obyvatelstva a město vyrabovala. V letech 1640 a 1648 něco podobného provedli Švédové, kteří pozabíjeli zhruba dvě třetiny obyvatel. Město pak začalo pustnout.

Po skončení třicetileté války se ve městě usídlilo velké množství Němců a obec byla přejmenována na Wegstädtl. Další pohromou byla bramborová válka po invazi Prusů do Čech v roce 1778. Živelné pohromy a válečné útrapy poznamenaly město i po napoleonských válkách, ale i přesto zde byly v provozu lázně, později pak punčochářský cech, pivovar a koželužna s výrobou řemenů.

Největší papírenský závod ve střední Evropě 

Největší rozkvět zaznamenalo město po roce 1948. Vznikly tu nové papírny v místě bývalého cukrovaru a během 25 let se vypracovaly na největší papírenský závod ve střední Evropě. Počet obyvatel se tu téměř ztrojnásobil na 9 tisíc. V roce 1998 bylo vystavěno centrální náměstí, které tu vytvořilo reprezentativní část města.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 8.3.2021
Jasno
5°C
-4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1021.8hPa
Vítr: 3m/s
z severu
Zítra
Úterý 9.3.
Zataženo
4°C
-1°C
Středa
10.3.2021
Polojasno
4°C
0°C
Čtvrtek
11.3.2021
Déšť
5°C
6°C
Pátek
12.3.2021
Polojasno
9°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Štětí 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Workout hřiště Zacvič - Venkovní posilovna se nachází v areálu Sportovní Centrum Horní Počaply. Firma Zacvic.cz zde postavila Workout hřiště. Najdete zde nízké a vysoké hrazdy, žebřiny, bradla a Monkey bar. Vstup je zdarma.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Soumarské rašeliniště - Rozhledna Soumarské rašeliniště je dřevěná stavba z roku 2011.
Rozhledna Jezerní slať - Rozhledna Jezerní slať je menší vyhlídková stavba z dřevěných trámků, postavená v roce 1997. 
Klostermannova rozhledna - Klostermannova rozhledna je kamenná stavba vyhlídkové věže z roku 1938.
Rozhledna Velký Kamýk - Rozhledna Velký Kamýk je ocelová stavba vysílače mobilních operátorů, postavená v roce 2002. Stožár je vysoký 55 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.