Štětí

Město Štětí je dnes domovem pro necelých 9 tisíc obyvatel. Známé je především jedním z nejrozsáhlejších papírenských komplexů v Evropě.

První písemná listina, která dokládá vznik města Štětí, pochází z roku 1312. Městský znak a pečeť město používá od roku 1542 zásluhou Zdislava Berky z Dubé.

Období po bitvě na Bílé hoře znamenalo pro město těžké roky. Katolická liga tu 11.11.1620 povraždila většinu obyvatelstva a město vyrabovala. V letech 1640 a 1648 něco podobného provedli Švédové, kteří pozabíjeli zhruba dvě třetiny obyvatel. Město pak začalo pustnout.

Po skončení třicetileté války se ve městě usídlilo velké množství Němců a obec byla přejmenována na Wegstädtl. Další pohromou byla bramborová válka po invazi Prusů do Čech v roce 1778. Živelné pohromy a válečné útrapy poznamenaly město i po napoleonských válkách, ale i přesto zde byly v provozu lázně, později pak punčochářský cech, pivovar a koželužna s výrobou řemenů.

Největší papírenský závod ve střední Evropě 

Největší rozkvět zaznamenalo město po roce 1948. Vznikly tu nové papírny v místě bývalého cukrovaru a během 25 let se vypracovaly na největší papírenský závod ve střední Evropě. Počet obyvatel se tu téměř ztrojnásobil na 9 tisíc. V roce 1998 bylo vystavěno centrální náměstí, které tu vytvořilo reprezentativní část města.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.10.2020
Polojasno
11°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1015.3hPa
Vítr: 3.7m/s
z jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 22.10.
Zataženo
16°C
14°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
16°C
13°C
Sobota
24.10.2020
Skoro jasno
16°C
9°C
Neděle
25.10.2020
Jasno
15°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Štětí 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Workout hřiště Zacvič - Venkovní posilovna se nachází v areálu Sportovní Centrum Horní Počaply. Firma Zacvic.cz zde postavila Workout hřiště. Najdete zde nízké a vysoké hrazdy, žebřiny, bradla a Monkey bar. Vstup je zdarma.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.