Zámek Hlohovec

Zámek v Hlohovci je nejvýznamnější historickou pamětihodností města. Přesto byl po dlouhou dobu využíván pouze jako kasárna a výchovný ústav pro mládež.

V místech dnešního zámku stával středověký raně gotický hrad z 11. století. Poprvé je písemně zmíněn v tzv. Zoborské listině. Byl to původně královský hrad, který v roce 1275 král Ladislav IV. daroval šlechtickému rodu Abovců. Hrad a později zámek vystřídalo několik významných rodů – Turzovci, Uliakiové, Forgáčové a Erdődyovci. Posledně zmiňovaní právě hrad přestavěli na honosné panské sídlo v renesančním stylu. Zámek později ještě prodělal stavební úpravy v obdobích baroka a klasicismu.

Erdődyovci zámek vlastnili až do roku 1945. Poté jim byl zabaven a na konci války sloužil jako vojenský lazaret pro raněné sovětské vojáky. Po odchodu sovětské armády sídlila v prostorách zámku pro změnu československá armáda a od roku 1951 byl objekt upraven pro účely výchovného ústavu pro mládež.

Po sametové revoluci zámek odkoupilo Aristokratické sdružení Slovenska (AZS), které jej chtělo nechat zrestaurovat. Jejich záměr jim však nevyšel. V současné době chce město Hlohovec památku obnovit, v plánu je rekonstrukce alespoň třetiny budovy a výměna krovů, komínů a střešní krytiny. Do budoucna se plánuje otevření části zámku pro veřejnost a umístění historických předmětů z depozitáře Vlastivědného muzea v Hlohovci a z hradu Červený Kameň. V plánu je i obnova přilehlého rozsáhlého zámeckého parku s francouzskými terasami.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Hlohovec 

Místa v okolí

Hlohovec - Hlohovec je okresní město v Trnavském kraji na Slovensku, žije zde zhruba 22 tisíc obyvatel. Hlohovec je mnoha lidem znám jako dlouholetý výrobce léčivých přípravků, původní výrobní závod Slovakofarma Hlohovec, národný podnik, je dnes součástí koncernu Zentiva.
Vzdálenost: 2km
Predná hora - Predná hora je nejvyšší bod okresu Galanta. Nachází se několik kilometrů severovýchodně od města Sereď.
Vzdálenost: 13km
Workout hřiště Sereď - V městě Sereď si můžete zacvičit na venkovním hřišti zdarma.
Vzdálenost: 15km
Workout hřiště Vlčkovce - Obec Vlčkovce se může pochlubit moderním workoutovým hřištěm.
Vzdálenost: 16km
Workout hřiště Dolná Streda - U fotbalového stadionu v obci Dolná Streda se nachází venkovní cvičiště s betonovým povrchem.
Vzdálenost: 17km
Street Workout Park Trnava - Ve sportovním areálu Slávia ve městě Trnava vybudovali velmi pěkný moderní Street Workout Park. Hřiště je v provozu od poloviny roku 2013.
Vzdálenost: 16km
Trnava - Trnava je okresní a krajské město v západním Slovensku. Je významným kulturním a společenským centrem s mnoha cennými historickými památkami. V Trnavě sídlí dvě univerzity a arcibiskupství. Žije zde přibližně 69 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 16km

Nová místa

+ přidat
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.
Zámecká věž v Pardubicích - Zámecká věž v Pardubicích slouží jako veřejnosti přístupná rozhledna.
Radniční věž Uničov - Radniční věž v Uničově slouží jako rozhledna. Věž je vysoká 45 metrů a poskytuje velmi pěkný výhled na město a blízké okolí.
Rozhledna Bílovice nad Svitavou - Rozhledna v Bílovicích nad Svitavou je vysoká 29 metrů. Jedná se ocelovou konstrukci z roku 2021 s dřevěnými prvky, postavenou na železobetonových základech. Původní projekt z roku 2000 počítal s dřevěnou stavbou.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.