Hlohovec

Hlohovec je okresní město v Trnavském kraji na Slovensku, žije zde zhruba 22 tisíc obyvatel. Hlohovec je mnoha lidem znám jako dlouholetý výrobce léčivých přípravků, původní výrobní závod Slovakofarma Hlohovec, národný podnik, je dnes součástí koncernu Zentiva.

Nejprve Tataři, později Turci

První písemný zápis o Hlohovci pochází z roku 1113. Rozkvět tehdejšího zoborského panství, které náleželo hradu Hlohovec, byl zmařen ničivým vpádem Tatarů v letech 1241 – 1242. Oblast se však poměrně rychle vzpamatovala z poroby a již v roce 1275 za vlády Ladislava IV. zde byla vymezena dvě osadní tržiště.

Počínaje rokem 1362 získává Hlohovec první městská privilegia – svou vlastní samosprávu a právo na pravidelné trhy. Král Ludvík II. V roce 1525 daruje hrad i celé přilehlé panství Alexeji Turzovi a rod Turzů spravuje hlohovecké panství až doo roku 1635. Po smrti posledního z rodu Turzů, Adama, v roce 1639 odkupuje panství Adam Forgáč.

Temné období dějin Hlohovce se datuje od poloviny 16. do konce 17. století, byla to doba povstání proti Habsburkům pod vedením Štěpána Bočkaje a proradného Gabriela Betlena a především okupace Osmanskými vojsky. Největší škody způsobili Turci v roce 1599. Turecká vojska město obsadila na dlouhou dobu několika desetiletí, v podstatě se ho byla nucena vzdát až v roce 1683 po porážce u Vídně.

Zámek Hlohovec, Slovakofarma Hlohovec - Zentiva

V Hlohovci byl v roce 1720 postaven renesančně-barokní zámek, který je dnes v majetku města.

Dnes je Hlohovec zejména průmyslovým centrem výroby léčiv, je zde v provozu pobočka koncernu Zentiva, která navázala na tradiční výrobu v původním závodě Slovakofarma Hlohovec.

Nedaleko Hlohovce, na opačném břehu řeky Váh, se nachází přísně střežená slovenská věznice Leopoldov.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
SNP
Hlohovec 

Místa v okolí

Predná hora - Predná hora je nejvyšší bod okresu Galanta. Nachází se několik kilometrů severovýchodně od města Sereď.
Vzdálenost: 14km
Workout hřiště Sereď - V městě Sereď si můžete zacvičit na venkovním hřišti zdarma.
Vzdálenost: 16km
Workout hřiště Vlčkovce - Obec Vlčkovce se může pochlubit moderním workoutovým hřištěm.
Vzdálenost: 17km
Workout hřiště Dolná Streda - U fotbalového stadionu v obci Dolná Streda se nachází venkovní cvičiště s betonovým povrchem.
Vzdálenost: 18km
Street Workout Park Trnava - Ve sportovním areálu Slávia ve městě Trnava vybudovali velmi pěkný moderní Street Workout Park. Hřiště je v provozu od poloviny roku 2013.
Vzdálenost: 17km
Street Workout Park Piešťany - V Piešťanech byl vybudován jeden z nejlepších Workout parků na Slovensku.
Vzdálenost: 18km
Trnava - Trnava je okresní a krajské město v západním Slovensku. Je významným kulturním a společenským centrem s mnoha cennými historickými památkami. V Trnavě sídlí dvě univerzity a arcibiskupství. Žije zde přibližně 69 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 17km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Babí lom - Rozhledna Babí lom je železobetonová stavba z let 1959 - 1961. Je vysoká 15 metrů.
Ornitologická pozorovatelna Lanškroun - Ornitologická pozorovatelna na břehu Dlouhého rybníka nedaleko Lanškrouna pochází z roku 2012.
Ornitologická pozorovatelna Lázně Bohdaneč - Na břehu Bohdanečského rybníka poblíž Lázní Bohdaneč byla postavena ornitologická pozorovatelna. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 5 metrů nad zemí.
Ornitologická pozorovatelna Jestřebí - Poblíž obce Jestřebí, v českolipském okrese, na břehu Novozámeckého rybníka vyrostla ornitologická pozorovatelna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.