Hlohovec

Hlohovec je okresní město v Trnavském kraji na Slovensku, žije zde zhruba 22 tisíc obyvatel. Hlohovec je mnoha lidem znám jako dlouholetý výrobce léčivých přípravků, původní výrobní závod Slovakofarma Hlohovec, národný podnik, je dnes součástí koncernu Zentiva.

Nejprve Tataři, později Turci

První písemný zápis o Hlohovci pochází z roku 1113. Rozkvět tehdejšího zoborského panství, které náleželo hradu Hlohovec, byl zmařen ničivým vpádem Tatarů v letech 1241 – 1242. Oblast se však poměrně rychle vzpamatovala z poroby a již v roce 1275 za vlády Ladislava IV. zde byla vymezena dvě osadní tržiště.

Počínaje rokem 1362 získává Hlohovec první městská privilegia – svou vlastní samosprávu a právo na pravidelné trhy. Král Ludvík II. V roce 1525 daruje hrad i celé přilehlé panství Alexeji Turzovi a rod Turzů spravuje hlohovecké panství až doo roku 1635. Po smrti posledního z rodu Turzů, Adama, v roce 1639 odkupuje panství Adam Forgáč.

Temné období dějin Hlohovce se datuje od poloviny 16. do konce 17. století, byla to doba povstání proti Habsburkům pod vedením Štěpána Bočkaje a proradného Gabriela Betlena a především okupace Osmanskými vojsky. Největší škody způsobili Turci v roce 1599. Turecká vojska město obsadila na dlouhou dobu několika desetiletí, v podstatě se ho byla nucena vzdát až v roce 1683 po porážce u Vídně.

Zámek Hlohovec, Slovakofarma Hlohovec - Zentiva

V Hlohovci byl v roce 1720 postaven renesančně-barokní zámek, který je dnes v majetku města.

Dnes je Hlohovec zejména průmyslovým centrem výroby léčiv, je zde v provozu pobočka koncernu Zentiva, která navázala na tradiční výrobu v původním závodě Slovakofarma Hlohovec.

Nedaleko Hlohovce, na opačném břehu řeky Váh, se nachází přísně střežená slovenská věznice Leopoldov.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
SNP
Hlohovec 

Místa v okolí

Predná hora - Predná hora je nejvyšší bod okresu Galanta. Nachází se několik kilometrů severovýchodně od města Sereď.
Vzdálenost: 14km
Workout hřiště Sereď - V městě Sereď si můžete zacvičit na venkovním hřišti zdarma.
Vzdálenost: 16km
Rozhledna Radošinka - Nedaleko města Nitra byla postavena dřevěná rozhledna Radošinka.
Vzdálenost: 16km
Workout hřiště Vlčkovce - Obec Vlčkovce se může pochlubit moderním workoutovým hřištěm.
Vzdálenost: 17km
Workout hřiště Dolná Streda - U fotbalového stadionu v obci Dolná Streda se nachází venkovní cvičiště s betonovým povrchem.
Vzdálenost: 18km
Street Workout Park Trnava - Ve sportovním areálu Slávia ve městě Trnava vybudovali velmi pěkný moderní Street Workout Park. Hřiště je v provozu od poloviny roku 2013.
Vzdálenost: 17km
Street Workout Park Piešťany - V Piešťanech byl vybudován jeden z nejlepších Workout parků na Slovensku.
Vzdálenost: 18km

Nová místa

+ přidat
Javor klen u Podhradských - Nedaleko vodáckého kempu pod zříceninou hradu Dívčí Kámen se nachází nádherný javor klen.
Strom lásky České Budějovice - V Českých Budějovicích, na Pražském sídlišti u pravého břehu Vltavy, byl zasazen Strom lásky.
Jinan dvoulaločný v Lannově loděnici České Budějovice - Na levém břehu Vltavy, v Lannově loděnici v Českých Budějovicích stojí státem chráněný strom Jinan dvoulaločný.
Hlohová alej Litvínovice - V obci Litvínovice, na jižním okraji Českých Budějovic, stojí překrásná hlohová alej.

Nové ubytování

+ přidat
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz