Púchov

Púchov je okresní město v západním Slovensku, v Trenčianském kraji. Žije zde přibližně 18 tisíc obyvatel.

Historie osídlování této úrodné lokality v údolí řeky Váh se datuje již do období paleolitu. Nejstarší archeologické nálezy pochází z mladší doby bronzové. Na Púchovské skále stávalo později opevněné hradiště.

Makyta Púchov navázala na tradici tkalcovských dílen

Púchov je poprvé zmíněn písemně v roce 1243 a městská práva mohl využívat od roku 1471. Období 16. století se vyznačovalo velkým přílivem novokřtěnců z Moravy a na počátku 17. století po bitvě na Bílé hoře sem proudili moravští bratři. Ti se živili převážně tkalcovskou výrobou. Je známo, že v roce 1761 bylo v Púchově na 61 tkalcovských dílen. Púchov hostil i významnou osobnost učitele národů Jana Amose Komenského.

Významný rozvoj města bylo možno zaznamenat ve 2. polovině 19. století. Železniční trať spojila město s Žilinou a Bratislavou a v roce 1937 byla proražena cesta skrze horský průsmyk vedoucí přes Horní Lideč do Vsetína a Hranic na Moravě.

Za Rakouska-Uherska byl Púchov součástí Trenčínské župy a v samostatném Československu byl již okresním městem Trenčínského kraje. V roce 1990 byla k Púchovu připojena obec Nimnica.

Vodní nádrž Nosice

Na řece Váh je nad Púchovem vybudována vodní nádrž Nosice z let 1949 - 1957. Je součástí tzv. Vážské kaskády, která zajišťuje regulaci průtoku vody jako ochranu před povodněmi, zároveň slouží pro výrobu elektrické energie a je významným rybářským revírem a rekreační lokalitou.

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
ulice Za cintorínom
Púchov 

Místa v okolí

Workout Park Púchov - V meste Púchov sa nachádza venkovné ihrisko Street Workout Park. Výstavbu ihriska zrobila firma RVL13 (Revolution 13).
Vzdálenost: 1km
Považská Bystrica - Považská Bystrica je okresní město v Trenčínském kraji na Slovensku. Žije zde přibližně 41 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 9km
Manínska tiesňava - Manínska tiesňava je ojedinělá přírodní památka v okrese Považská Bystrica v Trenčínském kraji na Slovensku. Jedná se o průlomové údolí Manínského potoka, částečně využívané jako horolezecké stěny.
Vzdálenost: 14km
Workout Park Ilava - Street Workout Park ve městě Ilava.
Vzdálenost: 16km
Iľava - Iľava je okresní město v Trenčínském kraji na Slovensku. Žije zde přibližně necelých 6 tisíc obyvatel. Město Iľava je poprvé hodnověrně písemně zmiňováno v roce 1339. 
Vzdálenost: 16km
Ski areál Dešná - Ski areál Dešná byl zrušen.
Vzdálenost: 16km
Bosmany - Bosmany jsou významnou přírodní památkou v okrese Považská Bystrica v Trenčínském kraji na Slovensku. 
Vzdálenost: 16km

Nová místa

+ přidat
Metelský rybník - Metelský rybník patří k největším vodním plochám v okolí Blatné, objem zadržované vody činí přes 700 tisíc kubíků. Jeho název souvisí s obcí, která se nachází v jeho blízkosti. Napájí jej stejnojmenný Metelský potok. 
Byňovský rybník - Byňovský rybník je jednou z nejstarších umělých vodních ploch na Jindřichohradecku. 
Selibovský rybník - Selibovský rybník se nachází v těsném sousedství s Tálinským rybníkem, který byl námětem známé jihočeské lidové písně.
Kemp Krásná Morava Olomouc - Kemp na okraji města Olomouc hned vedle vodáky oblíbené řeky Moravy. Z důvodu polohy je ideální pro vodáky, ale i pro všechny, kteří chtějí strávit pohodové dny v krásné přírodě, ale přitom na dosah krásného historického města.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: možnost ubytování v zámecké budově, nebo v chatách v zámeckém parku, kde je 11 chat. Ideální pro skupiny, školy a dětské tábory.

Nové restaurace

+ přidat
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.