Zámek Mcely

Zámek Mcely kdysi býval barokním loveckým zámečkem, dnes slouží jako luxusní hotel.

Luxusní zámecký hotel s anglickým parkem

Mcelský zámeček (hotel) nabízí ubytování ve 24 luxusních pokojích a apartmánech s vlastním elegantním designem. Je zde i prezidentské apartmá Agapé. Hosté mohou využívat překrásných zámeckých sálů, restauraci Piano Nobile, nebo třeba sklepní Klub Alchymista ze 17. století. Je zde k dispozici i Mcely Bouquet Spa, střešní observatoř, velká knihovna v zámecké věži a anglický park o rozloze 5 hektarů. Dají se tu provozovat projížďky v historickém kočáře, kroket nebo projížďky na kolech.

Nákladná asanace zdevastovaného objektu a výstavba Lázní Mcely Spa

Současným vlastníkem objektu jsou manželé Cusumanovi, kteří zdevastovaný zámecký objekt kompletně asanovali a od roku 2006 provozují pětihvězdičkový hotel Cháteau Mcely. V roce 2010 byl rekonstruován i přilehlý anglický park a byly postaveny Lázně Mcely Spa. V parku se nachází významný památný dub velkokvětý (Quercus macranthera).

Barokní klenot Oktaviána Ladislava z Valdštejna hostil i Marka Twaina

Barokní lovecký zámeček vznikl zásluhou Oktaviána Ladislava z Valdštejna, který jej nechal vystavět na přelomu 17. a 18. století. Byl obklopen zahradou s živými zvířaty o rozloze 5 hektarů. V roce 1840 byla původní jednopatrová budova přestavěna a o 23 let později rozšířena o dvě třípatrová postranní křídla.

Zámek navštěvovali rovněž významní hosté, jako např. spisovatelé Mark Twain a Rainer Maria Rilke.

Luigi della Torre e Tasso se seznámil se svou budoucí ženou Fanny Goodyear na cestě kolem světa

Zámek Mcely však na počátku 20. století začal pustnout a v roce 1933 muselo být jedno z postranních křídel kvůli jeho dezolátnímu stavu strženo. Od roku 1939 byl zámek rodovým sídlem prince Luigiho della Torre e Tasso a jeho manželky Fanny Goodyear (dcery zakladatele slavné pneumatikářskéé společnosti). Zajímavostí je, že Luigi se s půvabnou mladou dámou seznámil na zaoceánské plavbě kolem světa a přesvědčil ji, aby se z New Yorku přestěhovala do Mcelského zámečku. Z nového působiště se však oba dva netěšili dlouho, po 2. světové válce byl poslednímu majiteli zámku, knížeti z Thurn-Taxisu zámek zabaven na základě Benešových dekretů.

Zestátněný zámek Mcely pak dlouhá léta chátral a mimo jiné sloužil i jako sklad CO (Civilní obrany).

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Mcely 
Web: Zámek Mcely
Email: Chateau@ChateauMcely.com
Telefon: +420 325 600 000

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Zámecký hotel - Součástí nabídky zámeckého areálu je široká škála ubytovacích možností. Zámecký hotel Maxmilián byl otevřen v roce 2003, je umístěn pod barokní terasou zámku, v budově která byla postavena v roce 1843 jako úřednický dům panství. V roce 2007 byla k této historické budově postavena přístavba s dalšími pokoji, ve které se dnes nachází hotelová recepce, kongresové sály, snídaňová restaurace, bazén a sauna. Osobitý styl ubytování poskytují apartmány na zámku a Domeček knížete Alexandra
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Krajčov vrch - Rozhledna Krajčov vrch je stylová stavba vyhlídkové věže na okraji obce Nižná Boca.
Svatojánská rozhledna - Na jihovýchodním okraji obce Liptovský Ján je postavena krásná dřevěná rozhledna.
Vyhlídková věž kostela svatého Egídia Poprad - Věž kostela sv. Egídia v Popradu slouží veřejnosti jako rozhledna.
Rozhledna Vavrišovo - U obce Vavrišovo stojí stylová vyhlídková věž, která je součástí objektu lidové architektury tamního kraje.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.