Zámek Mcely

Zámek Mcely kdysi býval barokním loveckým zámečkem, dnes slouží jako luxusní hotel.

Luxusní zámecký hotel s anglickým parkem

Mcelský zámeček (hotel) nabízí ubytování ve 24 luxusních pokojích a apartmánech s vlastním elegantním designem. Je zde i prezidentské apartmá Agapé. Hosté mohou využívat překrásných zámeckých sálů, restauraci Piano Nobile, nebo třeba sklepní Klub Alchymista ze 17. století. Je zde k dispozici i Mcely Bouquet Spa, střešní observatoř, velká knihovna v zámecké věži a anglický park o rozloze 5 hektarů. Dají se tu provozovat projížďky v historickém kočáře, kroket nebo projížďky na kolech.

Nákladná asanace zdevastovaného objektu a výstavba Lázní Mcely Spa

Současným vlastníkem objektu jsou manželé Cusumanovi, kteří zdevastovaný zámecký objekt kompletně asanovali a od roku 2006 provozují pětihvězdičkový hotel Cháteau Mcely. V roce 2010 byl rekonstruován i přilehlý anglický park a byly postaveny Lázně Mcely Spa. V parku se nachází významný památný dub velkokvětý (Quercus macranthera).

Barokní klenot Oktaviána Ladislava z Valdštejna hostil i Marka Twaina

Barokní lovecký zámeček vznikl zásluhou Oktaviána Ladislava z Valdštejna, který jej nechal vystavět na přelomu 17. a 18. století. Byl obklopen zahradou s živými zvířaty o rozloze 5 hektarů. V roce 1840 byla původní jednopatrová budova přestavěna a o 23 let později rozšířena o dvě třípatrová postranní křídla.

Zámek navštěvovali rovněž významní hosté, jako např. spisovatelé Mark Twain a Rainer Maria Rilke.

Luigi della Torre e Tasso se seznámil se svou budoucí ženou Fanny Goodyear na cestě kolem světa

Zámek Mcely však na počátku 20. století začal pustnout a v roce 1933 muselo být jedno z postranních křídel kvůli jeho dezolátnímu stavu strženo. Od roku 1939 byl zámek rodovým sídlem prince Luigiho della Torre e Tasso a jeho manželky Fanny Goodyear (dcery zakladatele slavné pneumatikářskéé společnosti). Zajímavostí je, že Luigi se s půvabnou mladou dámou seznámil na zaoceánské plavbě kolem světa a přesvědčil ji, aby se z New Yorku přestěhovala do Mcelského zámečku. Z nového působiště se však oba dva netěšili dlouho, po 2. světové válce byl poslednímu majiteli zámku, knížeti z Thurn-Taxisu zámek zabaven na základě Benešových dekretů.

Zestátněný zámek Mcely pak dlouhá léta chátral a mimo jiné sloužil i jako sklad CO (Civilní obrany).

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Mcely 
Web: Zámek Mcely
Email: Chateau@ChateauMcely.com
Telefon: +420 325 600 000

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Zámecký hotel - Součástí nabídky zámeckého areálu je široká škála ubytovacích možností. Zámecký hotel Maxmilián byl otevřen v roce 2003, je umístěn pod barokní terasou zámku, v budově která byla postavena v roce 1843 jako úřednický dům panství. V roce 2007 byla k této historické budově postavena přístavba s dalšími pokoji, ve které se dnes nachází hotelová recepce, kongresové sály, snídaňová restaurace, bazén a sauna. Osobitý styl ubytování poskytují apartmány na zámku a Domeček knížete Alexandra
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Lipová alej Družec - V obci Družec na Kladensku byla v roce 2008 vysázena lipová alej.
Ploskovská kaštanka - Za obcí Žilina v kladenském okrese se nachází stromořadí, zařazené mezi chráněné památné stromy ČR.
Skřípelská alej - Nedaleko Hořovic byla kdysi vysázena alej podél silniční komunikace.
Sakurová alej - Nedaleko Švihova se nachází nádherná sakurová alej.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.