Zámek Mcely

Zámek Mcely kdysi býval barokním loveckým zámečkem, dnes slouží jako luxusní hotel.

Luxusní zámecký hotel s anglickým parkem

Mcelský zámeček (hotel) nabízí ubytování ve 24 luxusních pokojích a apartmánech s vlastním elegantním designem. Je zde i prezidentské apartmá Agapé. Hosté mohou využívat překrásných zámeckých sálů, restauraci Piano Nobile, nebo třeba sklepní Klub Alchymista ze 17. století. Je zde k dispozici i Mcely Bouquet Spa, střešní observatoř, velká knihovna v zámecké věži a anglický park o rozloze 5 hektarů. Dají se tu provozovat projížďky v historickém kočáře, kroket nebo projížďky na kolech.

Nákladná asanace zdevastovaného objektu a výstavba Lázní Mcely Spa

Současným vlastníkem objektu jsou manželé Cusumanovi, kteří zdevastovaný zámecký objekt kompletně asanovali a od roku 2006 provozují pětihvězdičkový hotel Cháteau Mcely. V roce 2010 byl rekonstruován i přilehlý anglický park a byly postaveny Lázně Mcely Spa. V parku se nachází významný památný dub velkokvětý (Quercus macranthera).

Barokní klenot Oktaviána Ladislava z Valdštejna hostil i Marka Twaina

Barokní lovecký zámeček vznikl zásluhou Oktaviána Ladislava z Valdštejna, který jej nechal vystavět na přelomu 17. a 18. století. Byl obklopen zahradou s živými zvířaty o rozloze 5 hektarů. V roce 1840 byla původní jednopatrová budova přestavěna a o 23 let později rozšířena o dvě třípatrová postranní křídla.

Zámek navštěvovali rovněž významní hosté, jako např. spisovatelé Mark Twain a Rainer Maria Rilke.

Luigi della Torre e Tasso se seznámil se svou budoucí ženou Fanny Goodyear na cestě kolem světa

Zámek Mcely však na počátku 20. století začal pustnout a v roce 1933 muselo být jedno z postranních křídel kvůli jeho dezolátnímu stavu strženo. Od roku 1939 byl zámek rodovým sídlem prince Luigiho della Torre e Tasso a jeho manželky Fanny Goodyear (dcery zakladatele slavné pneumatikářskéé společnosti). Zajímavostí je, že Luigi se s půvabnou mladou dámou seznámil na zaoceánské plavbě kolem světa a přesvědčil ji, aby se z New Yorku přestěhovala do Mcelského zámečku. Z nového působiště se však oba dva netěšili dlouho, po 2. světové válce byl poslednímu majiteli zámku, knížeti z Thurn-Taxisu zámek zabaven na základě Benešových dekretů.

Zestátněný zámek Mcely pak dlouhá léta chátral a mimo jiné sloužil i jako sklad CO (Civilní obrany).

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Mcely 
Web: Zámek Mcely
Email: Chateau@ChateauMcely.com
Telefon: +420 325 600 000

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Zámecký hotel - Součástí nabídky zámeckého areálu je široká škála ubytovacích možností. Zámecký hotel Maxmilián byl otevřen v roce 2003, je umístěn pod barokní terasou zámku, v budově která byla postavena v roce 1843 jako úřednický dům panství. V roce 2007 byla k této historické budově postavena přístavba s dalšími pokoji, ve které se dnes nachází hotelová recepce, kongresové sály, snídaňová restaurace, bazén a sauna. Osobitý styl ubytování poskytují apartmány na zámku a Domeček knížete Alexandra
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz