Zámek Mcely

Zámek Mcely kdysi býval barokním loveckým zámečkem, dnes slouží jako luxusní hotel.

Luxusní zámecký hotel s anglickým parkem

Mcelský zámeček (hotel) nabízí ubytování ve 24 luxusních pokojích a apartmánech s vlastním elegantním designem. Je zde i prezidentské apartmá Agapé. Hosté mohou využívat překrásných zámeckých sálů, restauraci Piano Nobile, nebo třeba sklepní Klub Alchymista ze 17. století. Je zde k dispozici i Mcely Bouquet Spa, střešní observatoř, velká knihovna v zámecké věži a anglický park o rozloze 5 hektarů. Dají se tu provozovat projížďky v historickém kočáře, kroket nebo projížďky na kolech.

Nákladná asanace zdevastovaného objektu a výstavba Lázní Mcely Spa

Současným vlastníkem objektu jsou manželé Cusumanovi, kteří zdevastovaný zámecký objekt kompletně asanovali a od roku 2006 provozují pětihvězdičkový hotel Cháteau Mcely. V roce 2010 byl rekonstruován i přilehlý anglický park a byly postaveny Lázně Mcely Spa. V parku se nachází významný památný dub velkokvětý (Quercus macranthera).

Barokní klenot Oktaviána Ladislava z Valdštejna hostil i Marka Twaina

Barokní lovecký zámeček vznikl zásluhou Oktaviána Ladislava z Valdštejna, který jej nechal vystavět na přelomu 17. a 18. století. Byl obklopen zahradou s živými zvířaty o rozloze 5 hektarů. V roce 1840 byla původní jednopatrová budova přestavěna a o 23 let později rozšířena o dvě třípatrová postranní křídla.

Zámek navštěvovali rovněž významní hosté, jako např. spisovatelé Mark Twain a Rainer Maria Rilke.

Luigi della Torre e Tasso se seznámil se svou budoucí ženou Fanny Goodyear na cestě kolem světa

Zámek Mcely však na počátku 20. století začal pustnout a v roce 1933 muselo být jedno z postranních křídel kvůli jeho dezolátnímu stavu strženo. Od roku 1939 byl zámek rodovým sídlem prince Luigiho della Torre e Tasso a jeho manželky Fanny Goodyear (dcery zakladatele slavné pneumatikářskéé společnosti). Zajímavostí je, že Luigi se s půvabnou mladou dámou seznámil na zaoceánské plavbě kolem světa a přesvědčil ji, aby se z New Yorku přestěhovala do Mcelského zámečku. Z nového působiště se však oba dva netěšili dlouho, po 2. světové válce byl poslednímu majiteli zámku, knížeti z Thurn-Taxisu zámek zabaven na základě Benešových dekretů.

Zestátněný zámek Mcely pak dlouhá léta chátral a mimo jiné sloužil i jako sklad CO (Civilní obrany).

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 29.11.2020
Polojasno
3°C
2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1023.8hPa
Vítr: 4.3m/s
z severo-západu
Zítra
Pondělí 30.11.
Polojasno
3°C
-2°C
Úterý
1.12.2020
Zataženo
2°C
1°C
Středa
2.12.2020
Polojasno
3°C
-4°C
Čtvrtek
3.12.2020
Sněžení
0°C
0°C

Kontakt

Adresa:
Mcely 
Web: Zámek Mcely
Email: Chateau@ChateauMcely.com
Telefon: +420 325 600 000

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Zámecký hotel - Součástí nabídky zámeckého areálu je široká škála ubytovacích možností. Zámecký hotel Maxmilián byl otevřen v roce 2003, je umístěn pod barokní terasou zámku, v budově která byla postavena v roce 1843 jako úřednický dům panství. V roce 2007 byla k této historické budově postavena přístavba s dalšími pokoji, ve které se dnes nachází hotelová recepce, kongresové sály, snídaňová restaurace, bazén a sauna. Osobitý styl ubytování poskytují apartmány na zámku a Domeček knížete Alexandra
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.