Vodní nádrž Hostivař (Hostivařská přehrada)

Vodní nádrž Hostivař (Hostivařská přehrada) je významná vodní plocha na potoce Botič, která zasahuje do městských částí Praha 11, Praha 15 a Praha - Petrovice. Zaujímá plochu 42 hektarů, délka vodní plochy přesahuje 2,5 km a šířka je přibližně 400 metrů. Maximální hloubka u výpustě přehrady činí 12 metrů. Hostivařská přehrada je největší vodní plochou v Praze.

Vyhledávané místo pro rekreaci, koupání, rybolov a sportovní vyžití 

Tato zajímavá rekreační lokalita je využívána k mnoha účelům a je oblíbena zejména mezi místními obyvateli. Přehrada je součástí Přírodního parku Hostivař - Záběhlice. 

Přehradní hráz je zemní, sypaná, její výška je 13 metrů a v koruně je dlouhá 110 m. Bezpečnostní přeliv je zajištěn čtyřmi přelivnými poli zahrazenými dřevěnými stavidly. Na jižních březích vodní plochy se nachází travnaté a písčité pláže ke koupání a rekreaci, dno přehrady tvoří především směs písku a bahna. V roce 2010 však byla přehrada poprvé ve své historii zcela vypuštěna a bylo provedeno její důkladné odbahnění.

Revitalizace přehrady pamatovala i na hnízdiště ptactva a mokřad pro obojživelníky

V horní části nádrže jsou vybudovány ostrůvky pro hnízda ptáků a mokřad pro obojživelníky. Na pravém břehu se nachází velmi pěkné dřevěné molo s vyhlídkou na nudistickou pláž, podemleté břehy byly zpevněny, akáty byly vykáceny a nahrazeny vrbou a olší. Je zde také v provozu vycházkový chodník a cyklostezka.

Přehrada dnes slouží především k rekreaci a rybaření, možná Vás tu nepřekvapí i malá vodní elektrárna. Regulační systém přehradní hráze slouží pochopitelně také jako ochrana části Prahy před případnými povodněmi.

Můžete si tu zahrát plážový volejbal, tenis, nohejbal, vypůjčit je možné i loďky a windsurfingové vybavení. Kromě různých kulturních akcí a koncertů si zde užijí také nudisti na vyhrazené pláži.

Hostivařská přehrada je mimopstruhový revír označený jako Botič 2, ulovíte tu kapry, cejny a některé dravé ryby, dokonce i úhoře.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 20.4.2021
Skoro jasno
11°C
5°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1016.5hPa
Vítr: 1m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Středa 21.4.
Deštivo
13°C
6°C
Čtvrtek
22.4.2021
Skoro jasno
8°C
4°C
Pátek
23.4.2021
Skoro jasno
11°C
1°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
12°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Praha 

Místa v okolí

Street Workout Park Praha 10 - Horní Měcholupy - Street Workout Park Praha 10 - Horní Měcholupy v Boloňské ulici.
Vzdálenost: 2km
Street Workout Park Praha 11 - Háje - Street Workout Park Praha 11 - Háje vyrostl v ulici Květnového vítězství 938/79, nedaleko od Hostivařského lesoparku.
Vzdálenost: 2km
Jaroslav Skoupý - Půjčovna lodí vám nabízí vodácké výlety po celé České republice.
Vzdálenost: 2km
Toulcův dvůr - Toulcův dvůr v Praze-Hostivaři, nedaleko sídliště Košík, je souborem historických objektů, chráněných jako Kulturní památka České republiky. Sídlí zde Zájmové sdružení Toulcův dvůr, které se věnuje neziskové výchovné činnosti v oblasti ekologie a hospodaření s přírodními zdroji.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Workoutový park Narcisová na Zahradním Městě - Workoutový park Narcisová na Zahradním Městě (Záběhlice)
Vzdálenost: 4km
Napalubu, s. r. o. - Půjčovna má k dispozici lodě na řece Vltavě.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.