Vodní nádrž Hostivař (Hostivařská přehrada)

Vodní nádrž Hostivař (Hostivařská přehrada) je významná vodní plocha na potoce Botič, která zasahuje do městských částí Praha 11, Praha 15 a Praha - Petrovice. Zaujímá plochu 42 hektarů, délka vodní plochy přesahuje 2,5 km a šířka je přibližně 400 metrů. Maximální hloubka u výpustě přehrady činí 12 metrů. Hostivařská přehrada je největší vodní plochou v Praze.

Vyhledávané místo pro rekreaci, koupání, rybolov a sportovní vyžití 

Tato zajímavá rekreační lokalita je využívána k mnoha účelům a je oblíbena zejména mezi místními obyvateli. Přehrada je součástí Přírodního parku Hostivař - Záběhlice. 

Přehradní hráz je zemní, sypaná, její výška je 13 metrů a v koruně je dlouhá 110 m. Bezpečnostní přeliv je zajištěn čtyřmi přelivnými poli zahrazenými dřevěnými stavidly. Na jižních březích vodní plochy se nachází travnaté a písčité pláže ke koupání a rekreaci, dno přehrady tvoří především směs písku a bahna. V roce 2010 však byla přehrada poprvé ve své historii zcela vypuštěna a bylo provedeno její důkladné odbahnění.

Revitalizace přehrady pamatovala i na hnízdiště ptactva a mokřad pro obojživelníky

V horní části nádrže jsou vybudovány ostrůvky pro hnízda ptáků a mokřad pro obojživelníky. Na pravém břehu se nachází velmi pěkné dřevěné molo s vyhlídkou na nudistickou pláž, podemleté břehy byly zpevněny, akáty byly vykáceny a nahrazeny vrbou a olší. Je zde také v provozu vycházkový chodník a cyklostezka.

Přehrada dnes slouží především k rekreaci a rybaření, možná Vás tu nepřekvapí i malá vodní elektrárna. Regulační systém přehradní hráze slouží pochopitelně také jako ochrana části Prahy před případnými povodněmi.

Můžete si tu zahrát plážový volejbal, tenis, nohejbal, vypůjčit je možné i loďky a windsurfingové vybavení. Kromě různých kulturních akcí a koncertů si zde užijí také nudisti na vyhrazené pláži.

Hostivařská přehrada je mimopstruhový revír označený jako Botič 2, ulovíte tu kapry, cejny a některé dravé ryby, dokonce i úhoře.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 5.7.2020
Zataženo
26°C
21°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1013.6hPa
Vítr: 6.3m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pondělí 6.7.
Skoro jasno
23°C
14°C
Úterý
7.7.2020
Zataženo
17°C
12°C
Středa
8.7.2020
Zataženo
23°C
17°C
Čtvrtek
9.7.2020
Déšť
20°C
16°C

Kontakt

Adresa:
Praha 

Místa v okolí

Street Workout Park Praha 10 - Horní Měcholupy - Street Workout Park Praha 10 - Horní Měcholupy v Boloňské ulici.
Vzdálenost: 2km
Street Workout Park Praha 11 - Háje - Street Workout Park Praha 11 - Háje vyrostl v ulici Květnového vítězství 938/79, nedaleko od Hostivařského lesoparku.
Vzdálenost: 2km
Jaroslav Skoupý - Půjčovna lodí vám nabízí vodácké výlety po celé České republice.
Vzdálenost: 2km
Toulcův dvůr - Toulcův dvůr v Praze-Hostivaři, nedaleko sídliště Košík, je souborem historických objektů, chráněných jako Kulturní památka České republiky. Sídlí zde Zájmové sdružení Toulcův dvůr, které se věnuje neziskové výchovné činnosti v oblasti ekologie a hospodaření s přírodními zdroji.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Workoutový park Narcisová na Zahradním Městě - Workoutový park Narcisová na Zahradním Městě (Záběhlice)
Vzdálenost: 4km
Napalubu, s. r. o. - Půjčovna má k dispozici lodě na řece Vltavě.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.
Rozhledna Třenická hora - Rozhledna Třenická hora je ve skutečnosti telekomunikační stožár mobilních operátorů, postavený v roce 2007.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.