Strážek - místa v okolí

Zřícenina hradu Mitrov

- Zřícenina hradu Mitrov v okrese Žďár nad Sázavou je poprvé písemně zmiňována v roce 1358.
Zřícenina hradu Mitrov

Alej Strážek - Mitrov

- Alej v obci Strážek je Památné stromořadí České republiky.
Alej Strážek - Mitrov

Bukov

Bukov

Jírovcová alej Mitrov

- Krásná jírovcová alej se rozprostírá podél cesty u zámku Mitrov.
Jírovcová alej Mitrov

Radkov

Radkov

Krčmová alej Strážek

- Krčmová alej za obcí Strážek je zhruba kilometr dlouhé stromořadí.
Krčmová alej Strážek

Blažkov

Blažkov

Dolní Libochová

Dolní Libochová

Dolní Rožínka

Dolní Rožínka

Zřícenina hradu Lísek

- Zřícenina hradu Lísek se nachází nedaleko obce Bukov v okrese Žďár nad Sázavou.
Zřícenina hradu Lísek

Strašidelný zámek Draxmoor

- Strašidelný zámek Draxmoor je součástí zábavního parku Šikland na Vysočině, nedaleko Žďáru nad Sázavou.
Strašidelný zámek Draxmoor

Milasín

Milasín

Mirošov u Žďáru nad Sázavou

Mirošov u Žďáru nad Sázavou

Nová Ves u Velkého Meziříčí

Nová Ves u Velkého Meziříčí

Moravec

Moravec

Šiklův mlýn (Šikland)

- Šikland je rozsáhlý komplex čtyř zábavních areálů, který svou nabídkou zábavy a služeb převyšuje všechny ostatní zábavné parky a podniky v České republice. 
Šiklův mlýn

Rožná

- První písemné zprávy o obci Rožná jsou z roku 1349, kdy Blud z Kralic dává ves Rožnou s hradem Zubštejnem Jimramovi z Kamene (Zubštejna).
Uranový důl Rožná I.

Zvole

Zvole

Horní Libochová

Horní Libochová

Radňoves

Radňoves

Nová místa

+ přidat
Lipová alej svobody Hlinsko - Lipová alej svobody v Hlinsku byla vysazena 28.10.2018 při příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky.
Březová alej Hlinsko - Nedaleko Hlinska se nachází krásná březová alej.
Březová alej Březiny - Krásnou březovou alej naleznete v obci Březiny nedaleko Poličky v CHKO Žďárské vrchy.
Lamberská alej - Lamberská alej v Olešnici lemuje silnici v délce 1,2 km.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Orion - Srdečně Vás zveme do naší zrekonstruované roubené Chaty Orion, která se nachází v oblíbené lyžařské obci Velká Úpa, patřící k městu Pec pod Sněžkou v Krkonoších.
Lašské chalupy - Dopřejte si příjemnou dovolenou v jedné z prostorných chalup, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a nabízejí veškeré zázemí pro fantastický pobyt. Vychutnejte si klidné ráno, nadechněte se čerstvého horského vzduchu v Beskydech a užijte si společné chvíle s těmi, které máte nejraději. Díky ideální poloze v podhorské obci Kunčice pod Ondřejníkem budete mít nekonečné možnosti pro výlety a turistiku.
Chata U Koníků - Plánujete vyrazit do Krušných hor? Zveme Vás do naší Chaty U Koníků, která se nachází v klidné části obce Moldava, nedaleko hranic s Německem. Její poloha potěší všechny nadšence turistiky, cyklistiky, pohodové rekreace uprostřed přírody i milovníky zimních sportů.
Chaty Diana - Chaty Diana, které najdete v obci Doksy na jihu okresu Česká Lípa, jsou ideálním místem pro pohodovou letní dovolenou zejména pro milovníky vody.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.