Zřícenina hradu Lísek

Zřícenina hradu Lísek se nachází nedaleko obce Bukov v okrese Žďár nad Sázavou.

Hrad byl poprvé písemně zmíněn v roce 1285. Vlastnil jej jistý Demeter z Bukové. Dalším známým majitelem byl Bohuslav z Bukové v polovině 14. století. Po jeho smrti přechází panství na Tomíka a Velíka z Bukové. V roce 1437 byl majitelem hradu Velík Kostečka a Mikuláš z Bukové. V letech 1466 – 1481 jej vlastnil Jan z Bukové.

Na počátku 16. století se majitelem hradu stali Pernštejnové, kteří však o hrad nejevili příliš zájem a ten postupně chátral. V roce 1504 se již uvádí jako opuštěný.

Původně měl hrad hluboký příkop a válcovou věž o průměru 10 metrů. Hradní palác byl údajně vytápěn teplovzdušným ohřevem.

Do dnešní doby se z něj zachovala pouze válcová věž a některé základové části zdiva. Dochoval se i bývalý hradní příkop, který místy dosahuje hloubky 7 metrů.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 28.7.2021
Polojasno
24°C
16°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1013.4hPa
Vítr: 2.4m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Čtvrtek 29.7.
Polojasno
22°C
17°C
Pátek
30.7.2021
Deštivo
24°C
18°C
Sobota
31.7.2021
Polojasno
23°C
14°C
Neděle
1.8.2021
Silný déšť
19°C
13°C

Kontakt

Adresa:
Střítež 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Rožná - První písemné zprávy o obci Rožná jsou z roku 1349, kdy Blud z Kralic dává ves Rožnou s hradem Zubštejnem Jimramovi z Kamene (Zubštejna).
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prosečský hřeben - Kamenná rozhledna Prosečský hřeben je součástí turistické chaty s restaurací. Byla postavena v roce 1932.
Rozhledna Petřín (Jablonec nad Nisou) - Rozhledna s názvem Petřín o výšce 20 metrů je zděná stavba z roku 1906. Je součástí přilehlého horského hotelu s restaurací.
Rozhledna Špičák (Stará Lípa) - Rozhledna Špičák v okrese Česká Lípa je zděná cihlová stavba z roku 1885. Rozhledna je vysoká 14 metrů.
Rozhledna Raisova chata - Raisova chata byla postavena v roce 1925 zásluhou německých a českých turistických nadšenců. Součástí chaty byla i otočná vyhlídková věž, vysoká 10 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 7 metrů nad zemí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.