Blažkov - místa v okolí

Zvole

Zvole

Dolní Rožínka

Dolní Rožínka

Horní Rožínka

Horní Rožínka

Šiklův mlýn (Šikland)

- Šikland je rozsáhlý komplex čtyř zábavních areálů, který svou nabídkou zábavy a služeb převyšuje všechny ostatní zábavné parky a podniky v České republice. 
Šiklův mlýn

Mirošov u Žďáru nad Sázavou

Mirošov u Žďáru nad Sázavou

Strašidelný zámek Draxmoor

- Strašidelný zámek Draxmoor je součástí zábavního parku Šikland na Vysočině, nedaleko Žďáru nad Sázavou.
Strašidelný zámek Draxmoor

Strážek

Strážek

Bukov

Bukov

Milasín

Milasín

Alej Strážek - Mitrov

- Alej v obci Strážek je Památné stromořadí České republiky.
Alej Strážek - Mitrov

Jírovcová alej Mitrov

- Krásná jírovcová alej se rozprostírá podél cesty u zámku Mitrov.
Jírovcová alej Mitrov

Zřícenina hradu Mitrov

- Zřícenina hradu Mitrov v okrese Žďár nad Sázavou je poprvé písemně zmiňována v roce 1358.
Zřícenina hradu Mitrov

Rozsochy

Rozsochy

Rožná

- První písemné zprávy o obci Rožná jsou z roku 1349, kdy Blud z Kralic dává ves Rožnou s hradem Zubštejnem Jimramovi z Kamene (Zubštejna).
Uranový důl Rožná I.

Radkov

Radkov

Rodkov

Rodkov

Račice u Žďáru nad Sázavou

Račice u Žďáru nad Sázavou

Moravec

Moravec

Zřícenina hradu Lísek

- Zřícenina hradu Lísek se nachází nedaleko obce Bukov v okrese Žďár nad Sázavou.
Zřícenina hradu Lísek

Hradisko Rožná

- Hradisko Rožná - V severovýchodní části Rožné se vypíná kopec Hradisko, kde stávala už ve 13. století tvrz. Po opevnění kromě valu s příkopem mnoho stop nezůstalo. Hradisko je nalezištěm vzácných nerostů, především lepidolitu a turmalínu, dále opálů, topasů, berylu, triplitu, zirkonu, hematitu,pyritu. V roce 1785 byl právě zde objeven a roku 1792 popsán jako nový minerál lepidolit. Největší krystal nalezený v Česku pochází právě z Rožné. Jedná se o heliodor, který měří 63 x 43 mm
Hradisko Rožná

Nová místa

+ přidat
Alej Brušperk - V Brušperku je vysázena památná alej.
Alej Ceny Miroslava Moravce - Alej Ceny Miroslava Moravce je koncipována jako pamětní prostředí bývalých československých hereckých osobností.
Alej na Skalkách Nový Jičín - Alej na Skalkách v Novém Jičíně se zúčastnila soutěže Alej roku 2016.
Svatomartinská alej Nový Jičín - Bludovice - V Bludovicích je vysázena krásná lipová alej.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Orion - Srdečně Vás zveme do naší zrekonstruované roubené Chaty Orion, která se nachází v oblíbené lyžařské obci Velká Úpa, patřící k městu Pec pod Sněžkou v Krkonoších.
Lašské chalupy - Dopřejte si příjemnou dovolenou v jedné z prostorných chalup, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a nabízejí veškeré zázemí pro fantastický pobyt. Vychutnejte si klidné ráno, nadechněte se čerstvého horského vzduchu v Beskydech a užijte si společné chvíle s těmi, které máte nejraději. Díky ideální poloze v podhorské obci Kunčice pod Ondřejníkem budete mít nekonečné možnosti pro výlety a turistiku.
Chata U Koníků - Plánujete vyrazit do Krušných hor? Zveme Vás do naší Chaty U Koníků, která se nachází v klidné části obce Moldava, nedaleko hranic s Německem. Její poloha potěší všechny nadšence turistiky, cyklistiky, pohodové rekreace uprostřed přírody i milovníky zimních sportů.
Chaty Diana - Chaty Diana, které najdete v obci Doksy na jihu okresu Česká Lípa, jsou ideálním místem pro pohodovou letní dovolenou zejména pro milovníky vody.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.