Třebenice - místa v okolí
Zřícenina hradu Košťálov
- Košťálov je zřícenina hradu, který se tyčí na vrcholu stejnojmenné hory nedaleko od města Třebenice v Českém středohoří. Od roku 1958 jsou zbytky hradu chráněny jako kulturní památka České republiky. Hrad má spojitost se šlechtickým rodem Kaplířů ze Sulevic (Kašpar Kaplíř ze Sulevic byl jedním z 27 českých pánů popravených na Staroměstském náměstí v roce 1621.)
Švestková dráha
- Švestková dráha je přezdívka železniční trati Čížkovice – Obrnice. Jedná se o regionální dráhu, která byla kdysi známa pod označením 113 Lovosice – Most a zpět.
Pension Klášter Teplá u Třebenic
- Skvělé jídlo a ubytování v příjemném rodiném prostředí. Možno i s domácím mazlíčkem
Hrad a zámek Skalka ve Vlastislavi
- Skalka je zajímavý komplex staveb zámeckého areálu a hradní věže nedaleko Lovosic v Českém středohoří. Nedaleko odtud kdysi stávalo slovanské hradiště. Ve 14. století byl v těchto místech postaven kamenný hrad, který zdecimovala vojska Švédů v průběhu třicetileté války. V těsném sousedství hradu byl pak postaven barokní zámeček. Ten je spolu se zbytky hradu chráněn jako kulturní památka České republiky.
Hrad Hazmburk
- Zřícenina gotického hradu Hazmburk (dříve zvaného Klapý) stojící na 418 m vysokém čedičovém vrchu je patrně nejznámější a nejkrásnější krajinnou dominantou Českého středohoří. Nachází se u obce Klapý na Litoměřicku v Ústeckém kraji. Hazmburk (někdy uváděn též jako Házmburk) patřil k nejmohutnějším a nejpevnějším hradům své doby a také díky své výhodné poloze byl prakticky nedobytný.
Lovoš
- Čedičová hora na okraji Českého středohoří tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města Lovosice. Její název pochází s největší pravděpodobností od staroslovanského kmene Lovošů. Vrcholové partie jsou chráněny od roku 1948 jako Národní přírodní rezervace.
Chata na vrchu Lovoš
- Chata na vrchu LOVOŠ v Českém středohoří