Puklice - místa v okolí
Jeclovský potok
- Jeclovský potok se nachází u Jeclova u Luk nad Jihlavou.
Ski areál Luka nad Jihlavou
- Luka nad Jihlavou patří k nejznámějším, ale hlavně velmi oblíbeným lyžařským centrům na Vysočině. Je to způsobeno především zásluhou pracně vybudovaného areálu s moderní sedačkovou lanovkou a snahou místního personálu udržet kvalitu služeb na vysoké úrovni.
ZOO Jihlava
- Historie zoologické zahrady sahá již do roku 1982 a v současné době se řadí k nejoblíbenějším ZOO v České republice.
Jihlava
- Jihlava byla založená ve 13. století jako hornické město s těžbou stříbra. Už k roku 1249 se zmiňují mince ražené v Jihlavě, jisté ovšem není, zda zde už tak brzy fungovala mincovna. Velký rozvoj město zažilo v 18. a 19. století, když se stalo druhým největším producentem sukna v tehdejší habsburské monarchii.
Jihlavské podzemí
- Jihlavské podzemí zaujímá rozlohu přibližně 50 tisíc čtverečních metrů, chodby jsou dlouhé zhruba 25 kilometrů a jsou druhým nejrozsáhlejším podzemním komplexem v České republice. (První místo patří znojemskému podzemí.)
U hranatý koule
- V Jihlavské restauraci U Hranatý Koule nabízíme příjemné posezení pod historickými klenbami, letní zahrádku s grilem a dětským hřištěm. Vaříme teplá jídla po celý den - hotovky i minutky. Hotová jídla rozvážíme, po dohodě, po Jihlavě!
Muzeum Vysočiny Jihlava
- Muzeum Vysočiny se nachází v Jihlavě na Masarykově náměstí. Má pobočky i v Telči, Třešti a muzeu náleží i hrad Roštejn. Díky tomu se řadí mezi největší muzea v kraji. Stálá expozice se rozprostírá v renesančních budovách s čísly popisnými 58 a 57.
Pramen v Bažantnicích
- Upravený pramen. Voda, asi pitná - chladná a dobrá, teče z trubky obestavěné kamennou zídkou. V lese ca 10m od silnice. 49°23'8.024"N 15°42'58.020"E
Hrad Rokštejn
- Monumentální zřícenina rozlehlého, raně gotického hradu se tyčí na nevysokém skalním suku nad údolím říčky Brtnice mezi obcemi Panská Lhota a Přímělkov, asi 8 km od města Brtnice a 12 km jihovýchodně od Jihlavy. Rokštejn (původně Rutenštejn), založený ve druhé polovině 13. století, patří mezi nejstarší moravské hrady a svým složitým stavebním vývojem představuje významnou památku středověké architektury. Po r. 1359, za markraběte Jana Jindřicha, byl Rokštejn zásadně přebudován v reprezentativní a komfortní sídlo – jednalo se o tzv. dvojhrad, unikátní středověkou stavbu u nás. Koncem 14. století získali objekt Valdštejnové. R. 1468 hrad dobyla a pobořila vojska Matyáše Korvína; Rokštejn poté zůstal neopraven a opuštěn. Dodnes se z něj dochovaly impozantní zříceniny – mohutná hranolová věž, zbytky obou paláců a hradebních zdí. Díky intenzivnímu archeologickému výzkumu, prováděnému od r. 1981, patří Rokštejn k nejlépe prozkoumaným hradům v ČR. Váže se k němu i řada pověstí (zejména o ukrytých pokladech).