Kdyně

V městečku Kdyně žije přibližně 5 tisíc obyvatel. Patří k němu i okolní obce Dobříkov, Branišov, Hluboká, Modlín, Nové Chalupy, Podzámčí, Prapořiště, Smržovice, Starec a Vítovky.

Zavítejte do Kdyně a uchvátí Vás nádherné výhledy do krajiny

 

V okolí městečka jsou nádherné výhledy na vrcholky Šumavy a Českého Lesa a zdejší krajina se řadí k nejmalebnějším v České republice. 

 

První písemná zmínka o Kdyni pochází z roku 1384, tehdy panství patřilo pánům z Rýzmberka. V roce 1840 získala Kdyně městská práva a na konci 17. století se zde začal významně rozvíjet textilní průmysl. Byla zde postavena vůbec první textilní manufaktura v Čechách (v roce 1678), zaměstnávala 500 dělníků a dalších 6 tisíc domácích pracovníků. Továrna byla ve své době největším zaměstnavatelem v oblasti západních Čech.

 

Městečko se může pochlubit mnoha různými sportovišti

 

Kdyně žije i sportovním životem, je zde sportovní stadion s fotbalovým hřištěm a atletickým závodištěm, víceúčelové hřiště na volejbal, basket, tenis, hokejbal, in-line brusle. Najdete zde dvě antuková hřiště na tenis, čtyřdráhu na kuželky, posilovnu, víceúčelovou sportovní halu u základní školy, jezdecký klub a venkovní koupaliště a autocamp Hájovna.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Kdyně  345 06
Web: Kdyně

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Všerubský průsmyk - Všerubský průsmyk je zeměpisným a turistickým předělem mezi horskými pásmy pohoří Šumava a Český les.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Slopovo - Rozhledna Slopovo ve Slovenském rudohoří poskytuje velmi pěkný výhled do okolní krajiny.
Rozhledna Jasenina - Rozhledna Jasenina je dřevěná vyhlídková věž ve Slovenském rudohoří.
Rozhledna Masarykův dvůr - Mezi Zvolenem a Detvou se nachází vyhlídková věž Masarykův dvůr.
Rozhledna Unimo - Rozhledna UNIMO tak trochu připomíná ubytovací Unimo buňky pro stavbaře.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.