Zámek Kunín

Zámek Kunín se dnes řadí k nejcennějším barokním stavbám severní Moravy. Jeho zahradní průčelí nápadně připomíná slavnou salcburskou rezidenci, proto ji také někteří rakouští turisté přezdívají „malý moravský Mirabell“.

Historie

Zámek Kunín nechali vybudovat v letech 1726 - 1734 Harrachové podle projektu barokního stavitele Jana Lukáše Hildebranta. Zámeček byl tehdy vystavěn jako rekreační objekt menšího venkovského sídla. Největší rozkvět zaznamenal zámek v době, kdy panství vlastnila hraběnka Marie Walbury roz. Harrach. Kunínský zámek se tehdy stal jedním z nejmodernějších vzdělávacích ústavů ve střední Evropě, studoval tu i budoucí historik a politik František Palacký. 

Dnes je zámek Kunín přístupný veřejnosti

V roce 2000 se zámek dočkal po mnoha letech devastace rozsáhlé rekonstrukce, v 90. letech byl jeho stav dokonce takový, že hrozila jeho demolice. Dnes je přístupný veřejnosti, je pod správou Muzea Novojičínska a k vidění jsou tu i některé dochované původní zámecké sbírky. Prohlídky směřují do tanečního, hudebního, loveckého salonu, do zámecké obrazárny a zajímavá je i zámecká půda s unikátním komínovým systémem. Zámek je posazen do velmi pěkného okrasného parku.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.6.2018
Skoro jasno
24°C
19°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1017.5hPa
Vítr: 5.4m/s
z severu
Zítra
Úterý 19.6.
Zataženo
24°C
18°C
Středa
20.6.2018
Jasno
26°C
20°C
Čtvrtek
21.6.2018
Polojasno
28°C
14°C
Pátek
22.6.2018
Polojasno
18°C
11°C

Kontakt

Adresa:
Kunín 
Web: Zámek Kunín

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Nový Jičín - Nový Jičín je okresní město v jižní části Moravskoslezského kraje. Leží na řece Jičínce, asi 34 km jihozápadně od Ostravy. Město má přibližně 24 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 6km
Penzion U Holubů Nový Jičín - Rodinný penzion v historickém centru Nového Jičína - v provozu od r.1994 Mimo penzion,ale také v centru města nabízíme ubytování pro pracovníky - ceny dohodou na tel 777973863
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Zřícenina hradu Leuchtenštejn - Zřícenina hradu Leuchtenštejn nedaleko města Zlaté Hory pochází ze 13. století.
Zřícenina hradu Leština - Zřícenina hradu Leština se vypíná na skalnatém výběžku u stejnojmenné obce, která je poprvé zmiňována v první polovině 15. století.
Hrad Kozlov u Třebíče - Zřícenina hradu Kozlov nedaleko obce Kozlany se vypíná na skalnatém ostrohu nad řekou Jihlavou. Pozůstatky hradu se nachází poblíž vodního díla Dalešice.
Hrad Krupka - Zřícenina gotického kamenného hradu nad stejnojmenným městem je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
dětenice Pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim
HOŘOVICKÁ CHATA - Rekreační chata v letovisku Cholín s 18 pokoji / 63 lůžek na Slapské přehradě, s celoročním provozem,přímý bus do Prahy, vhodné pro rodiny s dětmi, školy.
Levné ubytování České Budějovice - Penzion Minor - Levné ubytování České Budějovice nabízí kromě běžného ubytování v penzionu také výhodný víkendový pobyt s výraznou slevou, nebo diskrétní ubytování pro zamilované páry v denní době od 9.00 do 15.00 hodin.

Nové restaurace

+ přidat
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.
Občerstvení Střela - Rodinné občerstvení se zaměřením na domácí a kvalitní jídla. Nabízíme snídaně, domácí polévky, teplé pokrmy, ale i točené limo a pivo. Každý všední den čerstvá, domácí polévka z kvalitních surovin ... sledujte naše Polévkové Menu.
Steak bar Hředle 77 - Více informací na : www.steak-hredle.cz
Žižkov na Žižkově - Pivovar Moravský Žižkov dorazil do Prahy a ne náhodou na Žižkov. Poctivá česká kuchyně, jenž uspokojí maso-žrouta i vegana, domácí limonády, čerstvé mošty a jiné a jiné dobroty. Jste srdečně zváni.