Zámek Krásné Březno

Zámek Krásné Březno v okrese Ústí nad Labem je čtyřkřídlá barokní stavba s rohovými věžemi, s níž sousedí goticko-renesanční kostel sv. Floriána. Zámek je dnes chráněn jako Kulturní památka České republiky a sídlí zde Národní památkový ústav.

Historie

Budova Starého zámku vznikla na místě bývalého hospodářského křídla panského domu v letech 1597 - 1603 ve stylu saské renesance a začala stavba kaple Panny Marie (nynější kostel sv. Floriána), která byla se zámkem propojena malým můstkem.  Na začátku 17. století majitelé panství, páni z Bünau vystavěli i Nový zámek do tvaru čtyřkřídlé budovy s vnitřním čtvercovým nádvořím a s nárožními věžemi. Po bitvě na Bílé hoře se však majitelé zámku vrátili do Saska a zámek pak drželi Thun-Hohensteinové a po nich hrabata z Althanu. Po roce 1714 byli vlastníky zámku hrabata Cavriani, kteří zde začali s úpravami objektu do podoby, jakou známe dnes. Zvýšili Nový zámek o barokní patro s pozoruhodným barokním krovem. V roce 1754 celé panství zakoupil hrabě Jan Hartig a v letech 1798 - 1805 sloužil Starý zámek jako byty pro panské úředníky. Barokní zahrada v okolí zámku v roce 1849 musela ustoupit stavbě železnice do Drářďan a zbytek zahrady byl po demolici hospodářského dvora změněn na anglický park - z něho se dochovala jenn malá část, když většina anglického parku ustoupila stavbě silnice. Po roce 1945 připadl zámek do rukou státu, přičemž  posledním soukromým majitelem byl Leo Skrbensky, syn Malvíny Kolowrat-Krakowsky-Novohradsky

Současnost

V 60.- 70.tých letech minulého století byl zámek využíván jako dívčí internát SZŠ.

90. léta pak zamenala pro zámek další devastaci, v té době byl již opuštěn a teprve v letech 2009 - 2011 proběhla rozsáhlá rekonstrukce celého objektu. Poté se zde usídlil Národní památkový ústav, přičemž byl kostel sv. Floriána po jeho restaurování zpřístupněn veřejnosti. Samotný zámek lze navštívit pouze během různých kulturních akcí.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Deštivo
14°C
9°C
Srážky: 1mm
Tlak: 1014.9hPa
Vítr: 2.5m/s
z severo-západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Polojasno
8°C
4°C
Pátek
23.4.2021
Polojasno
8°C
4°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
10°C
3°C
Neděle
25.4.2021
Jasno
10°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Ústí nad Labem 

Místa v okolí

Street workout park Ústí nad Labem - Neštěmice - V Ústí nad Labem - Neštěmicích je k dispozici všem zájemcům po celý rok zdarma venkovní cvičiště.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
hostinec Na Kopečku - Nově zrekonstruovaný hostinec s vyhlídkovou věžičkou leží u silnice Ústí n. L. Česká Lípa.
Vzdálenost: 3km
Ústí nad Labem - Ústí nad Labem je okresní, a zároveň krajské město v Ústeckém kraji v severozápadních Čechách. Leží na soutoku řek Bíliny a Labe. Město má přibližně 98 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Sushi bar - Nově otevřený sushi bar v Ústí nad Labem v Zámečnické ulici. Příjemné prostředí, příjemný personál, čerstvé luxusní sushi
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.