Broumov - Olivětín - pivovar

Broumov je město v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji. Oblast Broumovska patřila v 13. století břevnovským benediktinům, kteří ji získali darem od samotného krále Přemysla Otakara I.

Počátky pivovarnictví ve městě nejsou nijak doložitelné, předpokládá se však, že se začalo vařit brzy po založení města. Obecně vzato, vaření piva nebylo v době středověku nic neobvyklého, v podstatě každé významnější město mělo svůj pivovar. Toto nebylo nijak omezováno vrchností, na rozdíl od práva pivo prodávat. To bylo regulováno a šlechta měla vysoký příjem. V roce 1549 Broumov vyhořel díky požáru jednoho z pivovarnických měšťanských domů.

Po mnoha peripetiích, reformách (např. Marie Terezie zrušila měšťanské právo vařit pivo) byla v roce 1889 v městské části Olivětíně postavena nová velká sladovna. Za čtrnáctistupňový tmavý císařský březňák získal pivovar v roce 1890 v Paříži a v roce 1898 ve Vídni na potravinářských výstavách zlaté medaile. Pravidelný provoz pivovaru však začal až v roce 1948.

Pivovar Olivětín nabízí návštěvníkům exkurze do jednoho z nejstarších fungujících pivovarů u nás. Během prohlídky si všudypřítomnou dopřejete vůni sladu, nahlédnete do tajemství výroby klášterního piva, uvidíte, jak se za pomoci kvalitních surovin vyrábí pivo nejvyšší kvality. Součástí pivovaru je také vzorková prodejna. Skupinka návštěvníků musí mít alespoň osm osob. Základní cena exkurze s možností ochutnávky je 100 Kč na osobu.

Mezi produkty Olivětínského pivovaru patří výčepní piva, ležáky, speciály a nefiltrovaná piva značky Opat. Pro své příznivce připravil pivovar dvě novinky, ochucené čokoládové pivo a tmavou třináctku.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 20.4.2021
Deštivo
13°C
6°C
Srážky: 0.5mm
Tlak: 1013.9hPa
Vítr: 1m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Středa 21.4.
Deštivo
12°C
5°C
Čtvrtek
22.4.2021
Polojasno
8°C
3°C
Pátek
23.4.2021
Polojasno
8°C
-1°C
Sobota
24.4.2021
Zataženo
10°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Broumov 

Místa v okolí

Broumov - Město Broumov je domovem necelých 8 tisíc obyvatel. Do tohoto krásného města s mnoha památkami se určitě vyplatí podniknout alespoň krátký výlet, který jistě oživí i nedaleká Broumovská vrchovina - Broumovské stěny a vzdálenější Adršpašské skály.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
hotel Zámeček - Hotel se nachází v krásném prostředí Javořích hor a je nejvýše položeným na broumovsku ( 600 m.n.m)Hotel má 15 dvoulůžkových, 1 třílůžkový a 2 čtyřlůžkové pokoje,sprcha, sat, internet.Z terasy je nádherná vyhlídka do údolí, při slunečném prostředí uvidíte Sněžku.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Janovičky u Broumova - Skiareál janovičky u Broumova je závislý na přírodním sněhu, systém pro výrobu technického sněhu tu nenajdete, ale jestliže napadne přírodního sněhu dostatek, pak se těšte na příjemné lyžování v pohodovém areálu s krásným výhledem do okolí. 
Vzdálenost: 5km
penzion Panorama Janovičky - Penzion Panorama leží v malebné rekreační osadě Janovičky v Javořích horách v nadmořské výšce 660 m.m.m. na hranici s Polskou republikou., jako depandance k penzionu Vyhlídka (200m). Nabízí Vám možnost ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, či apartmánech s kuchyňskou linkou. Letní terasa s posezením, ohniště, parkování u objektu.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.