Horšovský Týn

Historické město ležící u brodu přes řeku Radbuzu je připomínáno roku 1283 jako centrum biskupských statků přenesené ze sousedního Horšova. Městskými právy disponuje od roku 1344.

Centrem města je náměstí s řadou historických domů, pozdně gotickou radnicí, drobnou empírovou zvonicí a kostelem sv. Petra a Pavla, původně gotickou, barokně upravenou stavbou s vyhlídkovou věží. V jihovýchodním rohu náměstí najdeme výpadní branku. Na Velkém předměstí stojí pozdně gotický kostel svatého Apolináře.

Za hradbami města vznikl v 17. století kapucínský klášter s kostelem svatého Víta. Zrušen byl po 2. světové válce, kdy byl částečně upraven na byty.

Ve městě a jeho okolí se nachází řada hodnotných barokních soch. Jihozápadně na návrší nad silnicí je zdaleka viditelný, pozdně gotický poutní kostel svaté Anny z roku 1516, s barokními úpravami z 18. století. Sloužil původně jako pohřební kostel majitelů panství, při něm byla empírová hrobka a kaple Božího hrobu.

Jihovýchodně na Šibeničním vrchu (459 metrů nad mořem) v místě bývalé poutní kaple Panny Marie Lurdské stojí 21 metrů vysoká dřevěná rozhledna s křížem na vrcholu a vyhlídkovou plošinou ve výši 13 metrů. Byla zpřístupněna v dubnu roku 2010. Z města k ní vede naučná stezka.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Deštivo
14°C
6°C
Srážky: 3.2mm
Tlak: 1015.4hPa
Vítr: 1.4m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Skoro jasno
9°C
2°C
Pátek
23.4.2021
Jasno
10°C
0°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
11°C
1°C
Neděle
25.4.2021
Jasno
11°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Horšovský Týn 

Místa v okolí

Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.