Horšovský Týn

Historické město ležící u brodu přes řeku Radbuzu je připomínáno roku 1283 jako centrum biskupských statků přenesené ze sousedního Horšova. Městskými právy disponuje od roku 1344.

Centrem města je náměstí s řadou historických domů, pozdně gotickou radnicí, drobnou empírovou zvonicí a kostelem sv. Petra a Pavla, původně gotickou, barokně upravenou stavbou s vyhlídkovou věží. V jihovýchodním rohu náměstí najdeme výpadní branku. Na Velkém předměstí stojí pozdně gotický kostel svatého Apolináře.

Za hradbami města vznikl v 17. století kapucínský klášter s kostelem svatého Víta. Zrušen byl po 2. světové válce, kdy byl částečně upraven na byty.

Ve městě a jeho okolí se nachází řada hodnotných barokních soch. Jihozápadně na návrší nad silnicí je zdaleka viditelný, pozdně gotický poutní kostel svaté Anny z roku 1516, s barokními úpravami z 18. století. Sloužil původně jako pohřební kostel majitelů panství, při něm byla empírová hrobka a kaple Božího hrobu.

Jihovýchodně na Šibeničním vrchu (459 metrů nad mořem) v místě bývalé poutní kaple Panny Marie Lurdské stojí 21 metrů vysoká dřevěná rozhledna s křížem na vrcholu a vyhlídkovou plošinou ve výši 13 metrů. Byla zpřístupněna v dubnu roku 2010. Z města k ní vede naučná stezka.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Horšovský Týn 

Místa v okolí

Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prievidza - Rozhledna nad městem Prievidza je ocelová konstrukce vyhlídkové věže se zábradlím.
Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné - Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné je masivní dřevěná vyhlídková stavba.
Rozhledna Malý Lubín - Rozhledna Malý Lubín je dřevěná vyhlídková věž, která poskytuje fantastický výhled do okolí.
Rozhledna Čajka v oblakoch - Rozhledna Čajka v oblakoch je obdobou rozhleden v České republice, s názvem "Stezka v oblacích".

Nové ubytování

+ přidat
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.