Modelová železnice Domažlice

Výstava modelové železnice a železniční show v muzeu železnice, které rozhodně stojí za návštěvu.

Výstava modelů lokomotiv od nejstarších parních po nejnovější pendolino na modelových kolejištích, různorodé předměty a uniformy spojené se železnicí je spojena se živou show - programem pro železniční znalce, labužníky či prostě jen obdivovatele. V provozu spatříme parní lokomotivy, které mají zamontovány kouřové generátory, takže každá parní lokomotiva kouří z komína. Všechny lokomotivy, jak parní, dieselové, elektrické či motorové vozy mají zamontovány zvukové dekodery s reproduktory. Každá lokomotiva tak má reálný zvuk skutečné lokomotivy.

Během programu můžeme na obrazovkách vidět přímý přenos z modelu pendolina, v prostoru stanoviště strojvedoucího je umístěná kamera. Další kamery jsou v pivovarské lokálce - máme možnost vidět provoz v pivovaru při odjezdu vlaku a poté celou jízdu vlaku po trati. Další kamera je umístěna přímo na hradle - vidíme celý provoz na kolejišti jako obsluha hradla.

Dále spatříme slavný Orient Express, na jednokolejné trati proti sobě vyjedou legendární hurvínek a západoněmecké sluníčko, jízdu rekordního rychlostního tauruse s funkčním modelovým tachometrem, herkulese  - originální rychlíkovou soupravu Albert Eistein, která jezdí na trase Praha - Plzeń - Domažlice - Futrh Im Wald - Norimberk, provoz vleček, noční program s bouřkou. Dále paralerní jízdu proti sobě jedoucích dvou kouřících parních lokomotiv, ruský kořistní válečný vlak, americký nákladní vlak, funkční točnu, rychlovlak Ice  E, který se naklápí v zatáčkách, jako skutečný vlak.

Součástí výstavy je i železniční muzeum a výstava železničních modelů. Každý návštěvník dostane starou lepenkovou jízdenku na památku a dokonce si ji může i sám "cvaknout" starými original nostalgickými kleštěmi. Modelové kolejiště je na celkové ploše přes 100 metrů čtverečních. V závěru jsme svědky parodie na velkou vlakovou loupež. Zde v kolejišti jezdí autíčka s lupiči, pohybují se další lidé i zvířata, přes koleje padají stromy.

 

Otevírací doba:

ČERVENEC A SRPEN 2020: OTEVŘENO JE KAŽDÝ DEN. PROGRAM ZAČÍNÁ VŽDY V 11.00   /  13.00   A   15.00 hod.

BĚHEM PROGRAMU JIŽ NELZE Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ PŘIBÍRAT DALŠÍ PASAŽÉRY. BLIŽŠÍ INFO NA TEL .  723246882  nebo emailu :  stokr7@seznam.cz   Díky za pochopení ! Délka programu je cca 50 minut + venkovní atrakce. Jedná se vždy o jedinečný, někdy i improvizovaný (chtějí li návštěvníci více legrace) zábavný a plně komentovaný program !

 

Po domluvě předem lze provést prohlídku i mimo uvedenou otevírací dobu.!

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Máchova 134
Domažlice 
Web: Modelová železnice Domažlice
Email: stokr7@seznam.cz
Telefon: 723 246 882

Místa v okolí

Domažlice - Domažlice jsou okresním městem v Plzeňském kraji na řece Zubřině. Leží 53 km jihozápadně od Plzně a 14 km severovýchodně od hraničního přechodu Folmava/Furth im Wald.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Chodské koláče v Bořicích - Typickým pečivem, které se peče na Chodsku, jsou koláče z kynutého těsta s tvarohovou, makovou a povidlovou náplní.
Vzdálenost: 4km
Újezd - Újezd patří mezi tradiční chodské obce, ve kterých žili hrdí strážci českých hranic.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz