Rabštejn nad Střelou

Rabštejn nad Střelou kdysi býval hrdým královským městem. Postupně však jeho význam upadal a dnes je spolu se svou bývalou administrativní součástí, vesničkou Kotaneč, částí města Manětína.

Původně středověké město ležící na ostrohu nad řekou Střelou. Je zde vidět spousta historických památek jako například zbytky středověkého opevnění, hrázděná architektura, židovský hřbitov, barokní zámeček, kostel, budova bývalého kláštera a mnoho dalších zajímavostí. Břidlicí, která se v Rabštejně lámala, je například pokryta střecha Karlštejna, nebo chrámu sv. Víta na Pražském Hradě.

 

Od 1. července 1980 je Rabštejn nad Střelou spolu se svou bývalou administrativní součástí, vesničkou Kotaneč, částí města Manětína. Postupem času zde zanikly i téměř všechny služby (pošta je uzavřena od roku 1998, poslední obchod byl zrušen v roce 2003.)

V současné době kdysi hrdé královské město, jehož historické jádro bylo vyhlášeno 10. září 1992 městskou památkovou zónou, obývá pouhých 21 stálých obyvatel.  

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 8.3.2021
Polojasno
2°C
-5°C
Srážky: 0.4mm
Tlak: 1022.3hPa
Vítr: 3m/s
z severo-severo-východu
Zítra
Úterý 9.3.
Zataženo
2°C
-1°C
Středa
10.3.2021
Deštivo
3°C
-2°C
Čtvrtek
11.3.2021
Déšť
5°C
4°C
Pátek
12.3.2021
Polojasno
7°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Manětín 
Web: Rabštejn nad Střelou

Místa v okolí

Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 9km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Soumarské rašeliniště - Rozhledna Soumarské rašeliniště je dřevěná stavba z roku 2011.
Rozhledna Jezerní slať - Rozhledna Jezerní slať je menší vyhlídková stavba z dřevěných trámků, postavená v roce 1997. 
Klostermannova rozhledna - Klostermannova rozhledna je kamenná stavba vyhlídkové věže z roku 1938.
Rozhledna Velký Kamýk - Rozhledna Velký Kamýk je ocelová stavba vysílače mobilních operátorů, postavená v roce 2002. Stožár je vysoký 55 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.