Rabštejn nad Střelou

Rabštejn nad Střelou kdysi býval hrdým královským městem. Postupně však jeho význam upadal a dnes je spolu se svou bývalou administrativní součástí, vesničkou Kotaneč, částí města Manětína.

Původně středověké město ležící na ostrohu nad řekou Střelou. Je zde vidět spousta historických památek jako například zbytky středověkého opevnění, hrázděná architektura, židovský hřbitov, barokní zámeček, kostel, budova bývalého kláštera a mnoho dalších zajímavostí. Břidlicí, která se v Rabštejně lámala, je například pokryta střecha Karlštejna, nebo chrámu sv. Víta na Pražském Hradě.

 

Od 1. července 1980 je Rabštejn nad Střelou spolu se svou bývalou administrativní součástí, vesničkou Kotaneč, částí města Manětína. Postupem času zde zanikly i téměř všechny služby (pošta je uzavřena od roku 1998, poslední obchod byl zrušen v roce 2003.)

V současné době kdysi hrdé královské město, jehož historické jádro bylo vyhlášeno 10. září 1992 městskou památkovou zónou, obývá pouhých 21 stálých obyvatel.  

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Manětín 
Web: Rabštejn nad Střelou

Místa v okolí

Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 9km

Nová místa

+ přidat
Hrad Vizmburk - Hrad Vízmburk. Raně gotická perla severovýchodních čech.
Rozhledna Gbely - Rozhledna Gbely je ptačí pozorovatelna na Slovensko-moravském pomezí.
Rozhledna Lipky - Rozhledna Lipky je zděná vyhlídková věž.
Rozhledna Na hrebeni Holič - Rozhledna Na hrebeni na Moravsko-slovenském pomezí je stylová kamenná stavba vyhlídkové věže

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.