Rabštejn nad Střelou

Rabštejn nad Střelou kdysi býval hrdým královským městem. Postupně však jeho význam upadal a dnes je spolu se svou bývalou administrativní součástí, vesničkou Kotaneč, částí města Manětína.

Původně středověké město ležící na ostrohu nad řekou Střelou. Je zde vidět spousta historických památek jako například zbytky středověkého opevnění, hrázděná architektura, židovský hřbitov, barokní zámeček, kostel, budova bývalého kláštera a mnoho dalších zajímavostí. Břidlicí, která se v Rabštejně lámala, je například pokryta střecha Karlštejna, nebo chrámu sv. Víta na Pražském Hradě.

 

Od 1. července 1980 je Rabštejn nad Střelou spolu se svou bývalou administrativní součástí, vesničkou Kotaneč, částí města Manětína. Postupem času zde zanikly i téměř všechny služby (pošta je uzavřena od roku 1998, poslední obchod byl zrušen v roce 2003.)

V současné době kdysi hrdé královské město, jehož historické jádro bylo vyhlášeno 10. září 1992 městskou památkovou zónou, obývá pouhých 21 stálých obyvatel.  

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 20.10.2020
Polojasno
8°C
7°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1020.3hPa
Vítr: 2.1m/s
z jihu
Zítra
Středa 21.10.
Polojasno
11°C
10°C
Čtvrtek
22.10.2020
Polojasno
18°C
13°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
14°C
11°C
Sobota
24.10.2020
Jasno
14°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Manětín 
Web: Rabštejn nad Střelou

Místa v okolí

Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 9km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.