Zámecký pivovar Chyše

V těsné blízkosti novogotického zámku v Chyších, postaveného na místě původní středověké tvrze, založil r. 1580 Ferdinand Ronšpergár z Ronšperka a Držkovic panský pivovar.

Torzo panského pivovaru lze dodnes nalézt za současnou budovou pivovaru postavenou v 1. polovině 19. století, kdy panství patřilo rodu Lažanských. R. 1932 bylo vaření piva v lažanském pivovaru zastaveno, protože neobstálo před velkou konkurencí. Objekt pivovaru byl poté využíván jako sýpka, kotelna a sídlo Okresního národního výboru. Na konci 80. let 20. století měl v zámeckém areálu vzniknout luxusní hotel, ale z plánu sešlo. V r. 1996 zakoupil zámek Vladimír Lažanský, nepřímý potomek rodu Lažanských a v r. 2003 přikoupil též zchátralý pivovar. První várka v nově zrekonstruovaném pivovaru byla uvařena a slavnostně vysvěcena o tři roky později. Chyšské pivo je nepasterizované a nefiltrované a k jeho výrobě se používají ty nejkvalitnější suroviny. Restaurační minipivovar vyprodukuje cca 2000 hl piva za rok. Měděná varna je umístěna přímo v prostoru restaurace, kde bývala původně sladovna. Posedět lze i ve stylové pivnici nebo absolvovat exkurzi do pivovaru s ochutnávkou zdejšího piva.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 27.2.2021
Polojasno
5°C
1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1038.2hPa
Vítr: 3.4m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Neděle 28.2.
Jasno
6°C
1°C
Pondělí
1.3.2021
Jasno
7°C
1°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
8°C
4°C
Středa
3.3.2021
Skoro jasno
11°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Chyše 
Web: Zámecký pivovar Chyše
Email: lazansky@seznam.cz
Telefon: +420 728 948 868

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.