Zámecký pivovar Chyše

V těsné blízkosti novogotického zámku v Chyších, postaveného na místě původní středověké tvrze, založil r. 1580 Ferdinand Ronšpergár z Ronšperka a Držkovic panský pivovar.

Torzo panského pivovaru lze dodnes nalézt za současnou budovou pivovaru postavenou v 1. polovině 19. století, kdy panství patřilo rodu Lažanských. R. 1932 bylo vaření piva v lažanském pivovaru zastaveno, protože neobstálo před velkou konkurencí. Objekt pivovaru byl poté využíván jako sýpka, kotelna a sídlo Okresního národního výboru. Na konci 80. let 20. století měl v zámeckém areálu vzniknout luxusní hotel, ale z plánu sešlo. V r. 1996 zakoupil zámek Vladimír Lažanský, nepřímý potomek rodu Lažanských a v r. 2003 přikoupil též zchátralý pivovar. První várka v nově zrekonstruovaném pivovaru byla uvařena a slavnostně vysvěcena o tři roky později. Chyšské pivo je nepasterizované a nefiltrované a k jeho výrobě se používají ty nejkvalitnější suroviny. Restaurační minipivovar vyprodukuje cca 2000 hl piva za rok. Měděná varna je umístěna přímo v prostoru restaurace, kde bývala původně sladovna. Posedět lze i ve stylové pivnici nebo absolvovat exkurzi do pivovaru s ochutnávkou zdejšího piva.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Chyše 
Web: Zámecký pivovar Chyše
Email: lazansky@seznam.cz
Telefon: +420 728 948 868

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz