Rybník Bezdrev

Rybník Bezdrev je druhým největším rybníkem v České republice, hned po Rožmberku.

Bezdrev je druhým největším rybníkem nejen v Jihočeském kraji, ale také v celé České republice. Zaujímá plochu o velikosti 450 hektarů a produkcí ryb se řadí na první místo. Jedná se však o největší rybník v okrese České Budějovice a řadí se do katastru města Zliv, což je čtyři kilometry západně od Hluboké nad Vltavou. Hráz je dlouhá 400 metrů a vysoká 7,8 metrů. Vodní plocha se rozprostírá v nadmořské výšce 381 metrů a na několika místech dosahuje hloubky až sedmi metrů. Rybník je napájen Soudným potokem, což je přítok Vltavy.

Bezdrev byl vybudován již v letech 1490 až 1492 na příkaz majitele panství Hluboká Viléma z Pernštejna. Již v minulosti byl určen pro chov ryb, přičemž je nejhojnějším zástupcem tradiční kapr. Najdete zde však celou řadu druhů, jako je štika, amur, lín, ba dokonce i sumec. Bezdrev představuje turisticky známé letní středisko, přičemž jsou břehy rybníka posety rekreačními objekty. Rybník Bezdrev je využíván nejen ke koupání, ale i k vodním sportům – jachtingu a windsurfingu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 28.2.2021
Jasno
4°C
-2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1038.1hPa
Vítr: 0.2m/s
z východo-jiho-východu
Zítra
Pondělí 1.3.
Jasno
5°C
-1°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
7°C
-1°C
Středa
3.3.2021
Jasno
12°C
2°C
Čtvrtek
4.3.2021
Polojasno
13°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Zliv 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Rybářská restaurace - Navštivte naší RYBÁŘSKOU RESTAURACI přímo u pláže, s pestrým výběrem rybích specialit a minutek. Pro velké jedlíky nabízíme i velké RUMPSTEAKY :-) Pro děti zmrzlinové poháry a palačinky s ovocem. Pro stravování také můžete využít SAMOOBSLUŽNOU LINKU, kde se můžete ráno nasnídat a později poobědvat či povečeřet. Zde můžete využít i stravováni formou polopenzí. Nabízíme zde nejen minutky, ale i hotovky, zeleninové saláty, pro děti palačinky a nanuky. Příjemné posezení u vody nabízí KIOSEK, kde Vám přímo před Vámi připravíme výborného pstruha v naší udírně . Na objednávku Vám zde ugrilujeme i selátko. Pro děti tu máme přímo u restaurace a kiosku dřevěný hrad se skluzavkou, kde se děti můžou vyřádit a rodiče si při tom v klidu vypít kafe a pojíst něco dobrého, aniž by jim jejich ratolesti zmizeli z dohledu :-)
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.