Zámek Konárovice

Mezi významné památky malebné obce Konárovice patří bezesporu její zámek, který nahradil prapůvodní gotickou tvrz z počátku 15.století.

Mezi významné památky malebné obce Konárovice patří bezesporu její zámek, který nahradil prapůvodní gotickou tvrz z počátku 15.století.

Tvrz pochází z roku 1419, kdy byla vystavěna Vaňkem Sekerkou z Choltic. Tvrz byla několikrát vypleněna během třicetileté války. V roce 1661 získal vypálenou tvrz Adam Schofmann z Hammerlesu, který začal přestavbu v rané barokní zámeček. Tím vznikla dnešní čtyřkřídlá dispozice kolem nepravidelného nádvoří.

Další, rokoková přestavba zámku je z roku 1775, zasloužila se o ni hraběnka Alžběta Quasco de Claviers, roz. Netolická z Eisenberga.

Poslední přestavbou a modernizací prošel zámek v polovině 19.století za hraběte Jana Harracha. Posledním majitelem před rokem 1945 byl továrník Josef Gotzl, potom zámek připadl státu. V letech 1947 – 1990 zde sídlila pobočka Výzkumného ústavu pro farmacii a biochemii.

Od roku 2004 je jeho majitelem americký herec Crispin Glover. Zámek je dnes přístupný veřejnosti formou ubytovacích kapacit.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Konárovice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Václavka - Rozhledna Václavka je vyhlídková věž ve Voticích.
Rozhledna Kochnov - Rozhledna Kochnov je dřevěná stavba vyhlídkové věže na okraji lesa.
Vyhlídková věž staré radnice Mladá Boleslav - Vyhlídková věž staré městské radnice v Mladé Boleslavi byla postavena v 18. století.
Rozhledna Zvonička - Rozhledna Zvonička je dřevěná vyhlídková věž, postavená nad vinicí, v blízkosti obce Otmíče.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.