Zámek Cerhenice

Zámek v rekonstrukci nedaleko Kolína. Jednopatrová barokní budova z poloviny 18.století krytá sedlovou střechou, půdorys táhlého obdélníku. Nikdy nesloužil jako panské sídlo.

Zámek Cerhenice se nachází v městečku Cerhenice, 13 km severozápadně od okresního města Kolín (Středočeský kraj). Jedná se o jednopatrovou barokní budovu s půdorysem táhlého obdélníku krytou sedlovou střechou.

V obci Cerhenice stála od roku 1340 tvrz, od poloviny 18.století stál vedle tvrzi zámek. V roce 1775 byla tvrz vypleněna vzbouřenými sedláky a veškeré dění se pak přesunulo z tvrze na zámek.

Zajímavé je, že zámek sám o sobě nikdy nesloužil jako panské sídlo, vždy v něm byly kanceláře, nadace, pokoje pro hosty a podobně. V roce 1775 koupila zámek Marie Terezie a darovala jej Ústavu šlechtičen v Praze, v jejichž vlastnictví zůstal až do roku 1918, poté byl zestátněn a přeměněn na školu, byty a sýpku.

Po výstavbě nové školy zůstal zámek opuštěn a počal chátrat, až se stal roku 1990 soukromým majetkem. Nyní probíhá rekonstrukce celého objektu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 18.4.2021
Deštivo
9°C
7°C
Srážky: 0.8mm
Tlak: 1019.7hPa
Vítr: 0.6m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Pondělí 19.4.
Deštivo
10°C
4°C
Úterý
20.4.2021
Skoro jasno
15°C
6°C
Středa
21.4.2021
Polojasno
14°C
6°C
Čtvrtek
22.4.2021
Skoro jasno
13°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Cerhenice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.