Tvrz Sedlov

Tvrz Sedlov se nachází ve stejnojmenné obci, přibližně 11 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Tvrz Sedlov se nachází ve stejnojmenné obci, přibližně 11 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Rok vzniku sedlovské tvrzi není znám, první písemná zmínka hovoří až o prvním prodeji tvrzi z roku 1607, kdy se stala majetkem Mikuláše Horňateckého z Dobročovic.

V roce 1623 byla majitelům tvrz zkonfiskována kvůli účasti na stavovském odboji v letech 1618-1620. Brzy na to zasáhly tvrz dvě tvrdé rány, první rozsáhlý požár (r. 1624) a o 10 let později ji vydrancovala saská vojska.

Neosídlená a pustá tvrz Sedlov byla prodána v polovině 17.století Jindřichovi Kraftovi z Lammersdorfu, který ji přebudoval na sýpku. Až na přelomu 19. a 20. století byla tvrz upravena opět na obytnou, a to až do roku 1945.

Poté byla vyvlastněna a dále sloužila Státnímu statku Kolín, později JZD Bečváry. Dnes patří zbytky tvrzi potomkům posledních majitelů.

Jádrem celé tvrzi byl gotický palác s fasádami ozdobenými sgrafitem, který se vypínal nad terénní hranou, spadající na severní straně o několik metrů dolů. Z něj se dodnes dochovaly pouze zbytky tří obvodových zdí ve výši přízemí.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.1.2021
Polojasno
2°C
-3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.6hPa
Vítr: 4.3m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 28.1.
Déšť
4°C
1°C
Pátek
29.1.2021
Silný déšť
1°C
-2°C
Sobota
30.1.2021
Sněžení
-2°C
-4°C
Neděle
31.1.2021
Jasno
-4°C
-10°C

Kontakt

Adresa:
Sedlov 8
Ratboř 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kostel Navštívení Panny Marie - Raně gotický kostel Navštívení Panny Marie se nachází v obci Vysoká, asi 7 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.