Tvrz Sedlov

Tvrz Sedlov se nachází ve stejnojmenné obci, přibližně 11 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Tvrz Sedlov se nachází ve stejnojmenné obci, přibližně 11 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Rok vzniku sedlovské tvrzi není znám, první písemná zmínka hovoří až o prvním prodeji tvrzi z roku 1607, kdy se stala majetkem Mikuláše Horňateckého z Dobročovic.

V roce 1623 byla majitelům tvrz zkonfiskována kvůli účasti na stavovském odboji v letech 1618-1620. Brzy na to zasáhly tvrz dvě tvrdé rány, první rozsáhlý požár (r. 1624) a o 10 let později ji vydrancovala saská vojska.

Neosídlená a pustá tvrz Sedlov byla prodána v polovině 17.století Jindřichovi Kraftovi z Lammersdorfu, který ji přebudoval na sýpku. Až na přelomu 19. a 20. století byla tvrz upravena opět na obytnou, a to až do roku 1945.

Poté byla vyvlastněna a dále sloužila Státnímu statku Kolín, později JZD Bečváry. Dnes patří zbytky tvrzi potomkům posledních majitelů.

Jádrem celé tvrzi byl gotický palác s fasádami ozdobenými sgrafitem, který se vypínal nad terénní hranou, spadající na severní straně o několik metrů dolů. Z něj se dodnes dochovaly pouze zbytky tří obvodových zdí ve výši přízemí.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 17.4.2021
Zataženo
4°C
5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1021.9hPa
Vítr: 3.1m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 18.4.
Zataženo
10°C
5°C
Pondělí
19.4.2021
Deštivo
10°C
5°C
Úterý
20.4.2021
Polojasno
12°C
7°C
Středa
21.4.2021
Polojasno
14°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Sedlov 8
Ratboř 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kostel Navštívení Panny Marie - Raně gotický kostel Navštívení Panny Marie se nachází v obci Vysoká, asi 7 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.