Kostel Navštívení Panny Marie

Raně gotický kostel Navštívení Panny Marie se nachází v obci Vysoká, asi 7 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Raně gotický kostel Navštívení Panny Marie se nachází v obci Vysoká, asi 7 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj). Nad obcí se tyčí nejvyšší bod širokého okolí, kopec Vysoká s nadmořskou výškou 471m.

Místní kostel je velice zajímavá stavba. Již v 10.století stál na jeho místě první románský kostelík, který se o 350 let později stal sakristií raně gotického kostela Navštívení Panny Marie.

Na věži a presbytáři můžeme vidět pozvolný přechod od románského slohu ke gotice, chrámová loď oproti tomu pochází až z 1.poloviny 18.století. Na jižní straně kostela se nachází gotický náhrobek připomínající smrt urozené Mariany, šlechetné ženy a manželky urozeného, statečného rytíře pana Jindřicha Materny. Kolem kostela se rozkládá malý hřbitov.

Na vrchu Vysoká pak můžeme navštívit krásnou rozhledu či trosky kláštera z roku 1834.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.1.2021
Sněhové přeháňky
-4°C
0°C
Srážky: 1.1mm
Tlak: 1022hPa
Vítr: 1m/s
z severo-západu
Zítra
Úterý 19.1.
Déšť se sněhem
1°C
3°C
Středa
20.1.2021
Zataženo
4°C
2°C
Čtvrtek
21.1.2021
Skoro jasno
5°C
1°C
Pátek
22.1.2021
Zataženo
4°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Suchdol u Kutné Hory 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vodní nádrž Vrchlice - Vodní nádrž Vrchlice se může pochlubit jedinou klenbovou železobetonovou přehradní hrází tohoto typu v České republice. Hráz je vysoká nad základním bodem 41 metrů a nad okolním terénem 34 metrů, v koruně je dlouhá 168 metrů a poloměr zakřivení činí 66 metrů.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Archeologické naleziště Bylany - Kromě oficiálních archeologických průzkumných akcí sem může zavítat i archeolog – amatér a pokusit se hledat do své sbírky.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Letná (Královská výšina) - Rozhledna Letná v Teplicích je jednou z nejstarších kamenných staveb tohoto druhu v Česku. Její vznik se datuje do roku 1897, vznikla při příležitosti třicátého výročí panování habsburského císaře Františka Josefa I.
Rozhledna Kohout - Rozhledna Kohout patří sice k menším, ale nejstarším stavbám vyhlídkových věží v Česku. Její vznik se datuje do roku 1908 a zasloužil se o ni Spolek německých turistů.
Rozhledna Jeřabina - Rozhledna Jeřabina je jednou z nejstarších vyhlídkových staveb na území České republiky. 
Rozhledna Janov u Děčína - V roce 2013 nechal mobilní operátor vztyčit poblíž obce Janov ocelový stožár.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.