Zámek Suchdol

Zámek Suchdol se nachází v obci Suchdol, přibližně 8 km západně od města Kutná Hora (Středočeský kraj).

Zámek Suchdol se nachází v obci Suchdol, přibližně 8 km západně od města Kutná Hora (Středočeský kraj).

Na místě dnešního suchdolského zámku stála kdysi tvrz. Ta vznikla pravděpodobně ve 14.století. První písemná zmínka je však až z roku 1402, kdy se majitelem stal Petr Píšek, straník Václava IV.

Tvrz byla obléhána a dobyta králem Zikmundem za husitských válek, zanedlouho poté byla poničená tvrz přestavěna na renesanční zámek.

Během stoleté války byl zámek i celá ves několikrát vydrancovány císařskými i švédskými vojsky, po válce proto musela proběhnout další nákladná oprava. Z té doby je zámek popisován jako kamenná, do čtyřhranu stavěná budova, krytá šindelem a chráněná vodním příkopem. V přízemí se nacházely sklepy, kuchyně, komory, klenuté světnice a chlév, v patře pak několik místností pro písaře a zbytek byl využit jako sýpka.

Od té doby však ztrácel zámek na významu. Byl připojen k malešovskému panství Osteinů a ti jej příliš nevyužívali. Dokonce zde byl jeden čas i cukrovar a jedno z křídel zámku muselo ustoupit kravínu.

Ve 20.století připadl zámek obci a počali rozsáhlé opravy. Byla obnovena sgrafitová výzdoba fasád, vznikla zde knihovna, obřadní síň, škola a sídlo Národního výboru.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Suchdol u Kutné Hory 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Kostel Navštívení Panny Marie - Raně gotický kostel Navštívení Panny Marie se nachází v obci Vysoká, asi 7 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Bašta opevnění Štiavnické Baně - V obci Štiavnické Bane se dochovala bašta jako součást městského opevnění.
Rozhledna Počúvadlo Skalka - Nedaleko od Banské Štiavnice stojí rozhledna Skalka.
Rozhledna Sitno Ilja - Na vrcholu hory Sitno, nedaleko Banské Štiavnice, je postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Kalvária - Ve městě Levice je vybudována rozhledna Kalvária.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.