Zámek Suchdol

Zámek Suchdol se nachází v obci Suchdol, přibližně 8 km západně od města Kutná Hora (Středočeský kraj).

Zámek Suchdol se nachází v obci Suchdol, přibližně 8 km západně od města Kutná Hora (Středočeský kraj).

Na místě dnešního suchdolského zámku stála kdysi tvrz. Ta vznikla pravděpodobně ve 14.století. První písemná zmínka je však až z roku 1402, kdy se majitelem stal Petr Píšek, straník Václava IV.

Tvrz byla obléhána a dobyta králem Zikmundem za husitských válek, zanedlouho poté byla poničená tvrz přestavěna na renesanční zámek.

Během stoleté války byl zámek i celá ves několikrát vydrancovány císařskými i švédskými vojsky, po válce proto musela proběhnout další nákladná oprava. Z té doby je zámek popisován jako kamenná, do čtyřhranu stavěná budova, krytá šindelem a chráněná vodním příkopem. V přízemí se nacházely sklepy, kuchyně, komory, klenuté světnice a chlév, v patře pak několik místností pro písaře a zbytek byl využit jako sýpka.

Od té doby však ztrácel zámek na významu. Byl připojen k malešovskému panství Osteinů a ti jej příliš nevyužívali. Dokonce zde byl jeden čas i cukrovar a jedno z křídel zámku muselo ustoupit kravínu.

Ve 20.století připadl zámek obci a počali rozsáhlé opravy. Byla obnovena sgrafitová výzdoba fasád, vznikla zde knihovna, obřadní síň, škola a sídlo Národního výboru.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.1.2021
Polojasno
2°C
-3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.6hPa
Vítr: 4.3m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 28.1.
Déšť
3°C
0°C
Pátek
29.1.2021
Déšť se sněhem
1°C
-2°C
Sobota
30.1.2021
Sněžení
-2°C
-4°C
Neděle
31.1.2021
Jasno
-5°C
-11°C

Kontakt

Adresa:
Suchdol u Kutné Hory 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Kostel Navštívení Panny Marie - Raně gotický kostel Navštívení Panny Marie se nachází v obci Vysoká, asi 7 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.