Zámek Suchdol

Zámek Suchdol se nachází v obci Suchdol, přibližně 8 km západně od města Kutná Hora (Středočeský kraj).

Zámek Suchdol se nachází v obci Suchdol, přibližně 8 km západně od města Kutná Hora (Středočeský kraj).

Na místě dnešního suchdolského zámku stála kdysi tvrz. Ta vznikla pravděpodobně ve 14.století. První písemná zmínka je však až z roku 1402, kdy se majitelem stal Petr Píšek, straník Václava IV.

Tvrz byla obléhána a dobyta králem Zikmundem za husitských válek, zanedlouho poté byla poničená tvrz přestavěna na renesanční zámek.

Během stoleté války byl zámek i celá ves několikrát vydrancovány císařskými i švédskými vojsky, po válce proto musela proběhnout další nákladná oprava. Z té doby je zámek popisován jako kamenná, do čtyřhranu stavěná budova, krytá šindelem a chráněná vodním příkopem. V přízemí se nacházely sklepy, kuchyně, komory, klenuté světnice a chlév, v patře pak několik místností pro písaře a zbytek byl využit jako sýpka.

Od té doby však ztrácel zámek na významu. Byl připojen k malešovskému panství Osteinů a ti jej příliš nevyužívali. Dokonce zde byl jeden čas i cukrovar a jedno z křídel zámku muselo ustoupit kravínu.

Ve 20.století připadl zámek obci a počali rozsáhlé opravy. Byla obnovena sgrafitová výzdoba fasád, vznikla zde knihovna, obřadní síň, škola a sídlo Národního výboru.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 17.4.2021
Zataženo
3°C
4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1021.9hPa
Vítr: 3.1m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 18.4.
Zataženo
9°C
4°C
Pondělí
19.4.2021
Deštivo
9°C
5°C
Úterý
20.4.2021
Polojasno
12°C
6°C
Středa
21.4.2021
Polojasno
13°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Suchdol u Kutné Hory 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Kostel Navštívení Panny Marie - Raně gotický kostel Navštívení Panny Marie se nachází v obci Vysoká, asi 7 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.