Zámek Roztěž

Zámek stojí na nejvyšším bodě okolí a skýtá tak návštěvníkům překrásný výhled do kraje.

Zámek Roztěž se nachází nedaleko obce Roztěž, přibližně 10km jihozápadně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Na Strži, nejvyšším bodě okolí obce Roztěž, v nadmořské výšce 422m n.m. stál do poloviny 17.století hrad. Ten byl v roce 1669 přestavěn na barokní zámek s pozdější empírovou úpravou.

Zámek je dvoupatrová budova s patrovými bočními křídly a mansardovou střechou. Kolem zámku se rozprostírá krásný zámecký park. Zámek není veřejnosti přístupný, slouží zejména pro rekreaci milovníkům golfu.

Nedaleko se nachází bývalé lázně a kaple Panny Marie Pomocné. Lázně vznikly u zázračné studánky, která údajně uzdravuje pocestné.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 31.10.2020
Polojasno
12°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1023.8hPa
Vítr: 3.1m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Neděle 1.11.
Déšť
13°C
12°C
Pondělí
2.11.2020
Polojasno
18°C
13°C
Úterý
3.11.2020
Déšť
17°C
9°C
Středa
4.11.2020
Zataženo
9°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Vidice u Kutné Hory 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vodní nádrž Vrchlice - Vodní nádrž Vrchlice se může pochlubit jedinou klenbovou železobetonovou přehradní hrází tohoto typu v České republice. Hráz je vysoká nad základním bodem 41 metrů a nad okolním terénem 34 metrů, v koruně je dlouhá 168 metrů a poloměr zakřivení činí 66 metrů.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Kostel Navštívení Panny Marie - Raně gotický kostel Navštívení Panny Marie se nachází v obci Vysoká, asi 7 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brusná u Bludova - Rozhledna Brusná je svérázná, netypická dřevěná vyhlídková stavba opatřená ocelovým schodištěm.
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.