Zámek Kácov

Barokní zámek Kácov se nachází v jižní části stejnojmenného města na mírném návrší nad řekou Sázavou.

Dnešní zámek Kácov vznikl v letech 1727-1733 rekonstrukcí a přestavbou někdejšího kácovského zámečku. Ten byl značně zanedbaný a zpustlý. Převládajícím stylem zámku Kácov je severoitalské baroko.

Zámek byl postaven na vlnitém terénu, jižní průčelí obrácené k řece Sázavě je tedy dvoupatrové, kdežto severní, v němž je i hlavní vchod, je pouze jednopatrové.

Zámek Kácov má obdélníkový půdorys. Západní a východní strany jsou kratší a dodnes jsou ozdobeny věžovitými výstupky, jež jsou stejně vysoké jako hlavní budova. Byly zvýrazněny barokními cibulovitými báněmi s lucernami.

Fasáda zámku byla vyzdobena barokním tónováním kolem oken a bohatými štukovanými páskovými ornamenty. Řada oken je slepá, vyplněna malbami barokních dam a kavalírů od F. Císaře.

Východní část zámku v minulosti sloužila pro representaci, západní pak byla určena hospodářským účelům. V dnešní době je v zámku Kácov umístěna správa státních lesů a byty jejich zaměstnanců. Většina prostor v zámku je však zjevně prázdná.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 30.11.2020
Polojasno
2°C
-1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1027.3hPa
Vítr: 1.6m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Úterý 1.12.
Zataženo
2°C
0°C
Středa
2.12.2020
Polojasno
2°C
-3°C
Čtvrtek
3.12.2020
Sněžení
0°C
-1°C
Pátek
4.12.2020
Zataženo
3°C
0°C

Kontakt

Adresa:
Kácov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Jez Kácov - Jez Kácov na řece Sázavě, ř. km. 88,8 s pozvolnou spádovou deskou je za příznivého vodního stavu sjízdný po spádnici, případně propustí - je - li otevřena. Za velké vody se pod jezem tvoří válec, bohužel je však v letních měsících jez téměř bez vody.
Vzdálenost: 1km
Půjčovna lodí DRONTE - Bohumil Pražák - Půjčovna nabízí lodě, rafty, kánoe, kajaky a veškeré vodácké vybavení.
Vzdálenost: 1km
Kemp u Kouzelníka - Kemp ve městě Kácov na řece Sázavě na 88,6 ř. km. V kempu jsou k dispozici toalety, umývárny, sprchy s teplou vodou, občerstvení v kiosku a v grilu (grilovaná kuřata s vlastní recepturou) (pečivo k snídani pro další den je vhodné objednat). Parkoviště za poplatek. Je zde možnost využít i privátní klubovnu s kulečníkem a šipkami (po dohodě se správcem). Můžete si tu zapůjčit sadu na pétanque a pingpongový stůl. Vodácké tábořiště u Kouzelníka spolupracuje s půjčovnou lodí DRONTE (www.dronte.cz), která v Kácově zajišťuje výdej a svoz kanoí a raftů.
Vzdálenost: 1km
Kemp Pod mostem Kácov - Kemp ve městě Kácov na řece Sázavě na 88,4 ř. km.
Vzdálenost: 1km
Jez Posadovský mlýn - Jez Posadovský mlýn na řece Sázavě, ř. km. 92,8 je za optimálního stavu vody sjízdný propustí, která bývá otevřena, případně po spádnici jezu.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.