Soubor lidové architektury Rymice

Soubor lidových staveb se nachází v obci Rymice, v okrese Kroměříž. Soubor je spravován muzeem Kroměřížska.

Soubor lidových staveb je areál památek stavitelství východní Hané v Rymicích u Holešova. Rozprostírá se na úpatí Hostýnských hor. Vesnická stavení byla zrekonstruována v sedmdesátých letech a představují způsob, jak v minulosti lidé bydleli a také hospodařili. Jestliže navštívíte tuto oblast, máte možnost si prohlédnout interiéry domů, které jsou vybavené tradiční kuchyní, světnicí a hospodářskou místností. Zhlédnout můžete i dílnu vesnického sedláře či starou kovárnu s nářadím. Z nedalekých Bořenovic byl v devadesátých letech přenesen a zrekonstruován větrný mlýn vybudovaný v německém charakteru. Jeho ramena se mohou nastavovat dle směru větru. Mlýn stojí na nosné konstrukci. Domy umístěné v areálu byly postavené tradiční technologií dřevěného srubu, který je opatřený buď hliněnou omítkou, nebo neopálenými cihlami. Střechy jsou vybudovány ze slaměných došků. Tak neváhejte a vydejte se do Rymice.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Rymice 104
Rymice 
Web: Soubor lidové architektury Rymice
Email: muzeum@muzeum-km.cz
Telefon: +420 573 395 238

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz