Soubor lidové architektury Rymice

Soubor lidových staveb se nachází v obci Rymice, v okrese Kroměříž. Soubor je spravován muzeem Kroměřížska.

Soubor lidových staveb je areál památek stavitelství východní Hané v Rymicích u Holešova. Rozprostírá se na úpatí Hostýnských hor. Vesnická stavení byla zrekonstruována v sedmdesátých letech a představují způsob, jak v minulosti lidé bydleli a také hospodařili. Jestliže navštívíte tuto oblast, máte možnost si prohlédnout interiéry domů, které jsou vybavené tradiční kuchyní, světnicí a hospodářskou místností. Zhlédnout můžete i dílnu vesnického sedláře či starou kovárnu s nářadím. Z nedalekých Bořenovic byl v devadesátých letech přenesen a zrekonstruován větrný mlýn vybudovaný v německém charakteru. Jeho ramena se mohou nastavovat dle směru větru. Mlýn stojí na nosné konstrukci. Domy umístěné v areálu byly postavené tradiční technologií dřevěného srubu, který je opatřený buď hliněnou omítkou, nebo neopálenými cihlami. Střechy jsou vybudovány ze slaměných došků. Tak neváhejte a vydejte se do Rymice.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.10.2020
Polojasno
12°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1018.5hPa
Vítr: 6.6m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 22.10.
Skoro jasno
14°C
8°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
14°C
9°C
Sobota
24.10.2020
Skoro jasno
16°C
8°C
Neděle
25.10.2020
Polojasno
16°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Rymice 104
Rymice 
Web: Soubor lidové architektury Rymice
Email: muzeum@muzeum-km.cz
Telefon: +420 573 395 238

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.