Soubor lidové architektury Rymice

Soubor lidových staveb se nachází v obci Rymice, v okrese Kroměříž. Soubor je spravován muzeem Kroměřížska.

Soubor lidových staveb je areál památek stavitelství východní Hané v Rymicích u Holešova. Rozprostírá se na úpatí Hostýnských hor. Vesnická stavení byla zrekonstruována v sedmdesátých letech a představují způsob, jak v minulosti lidé bydleli a také hospodařili. Jestliže navštívíte tuto oblast, máte možnost si prohlédnout interiéry domů, které jsou vybavené tradiční kuchyní, světnicí a hospodářskou místností. Zhlédnout můžete i dílnu vesnického sedláře či starou kovárnu s nářadím. Z nedalekých Bořenovic byl v devadesátých letech přenesen a zrekonstruován větrný mlýn vybudovaný v německém charakteru. Jeho ramena se mohou nastavovat dle směru větru. Mlýn stojí na nosné konstrukci. Domy umístěné v areálu byly postavené tradiční technologií dřevěného srubu, který je opatřený buď hliněnou omítkou, nebo neopálenými cihlami. Střechy jsou vybudovány ze slaměných došků. Tak neváhejte a vydejte se do Rymice.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 8.3.2021
Polojasno
2°C
-4°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1020.4hPa
Vítr: 3.7m/s
z severu
Zítra
Úterý 9.3.
Zataženo
4°C
-2°C
Středa
10.3.2021
Skoro jasno
4°C
-4°C
Čtvrtek
11.3.2021
Déšť
3°C
4°C
Pátek
12.3.2021
Skoro jasno
9°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Rymice 104
Rymice 
Web: Soubor lidové architektury Rymice
Email: muzeum@muzeum-km.cz
Telefon: +420 573 395 238

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Jezerní slať - Rozhledna Jezerní slať je menší vyhlídková stavba z dřevěných trámků, postavená v roce 1997. 
Klostermannova rozhledna - Klostermannova rozhledna je kamenná stavba vyhlídkové věže z roku 1938.
Rozhledna Velký Kamýk - Rozhledna Velký Kamýk je ocelová stavba vysílače mobilních operátorů, postavená v roce 2002. Stožár je vysoký 55 metrů.
Rozhledna Kupa (Jestřebice) - Rozhledna Kupa v Jestřebicích je zastřešená dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.