Soubor lidové architektury Rymice

Soubor lidových staveb se nachází v obci Rymice, v okrese Kroměříž. Soubor je spravován muzeem Kroměřížska.

Soubor lidových staveb je areál památek stavitelství východní Hané v Rymicích u Holešova. Rozprostírá se na úpatí Hostýnských hor. Vesnická stavení byla zrekonstruována v sedmdesátých letech a představují způsob, jak v minulosti lidé bydleli a také hospodařili. Jestliže navštívíte tuto oblast, máte možnost si prohlédnout interiéry domů, které jsou vybavené tradiční kuchyní, světnicí a hospodářskou místností. Zhlédnout můžete i dílnu vesnického sedláře či starou kovárnu s nářadím. Z nedalekých Bořenovic byl v devadesátých letech přenesen a zrekonstruován větrný mlýn vybudovaný v německém charakteru. Jeho ramena se mohou nastavovat dle směru větru. Mlýn stojí na nosné konstrukci. Domy umístěné v areálu byly postavené tradiční technologií dřevěného srubu, který je opatřený buď hliněnou omítkou, nebo neopálenými cihlami. Střechy jsou vybudovány ze slaměných došků. Tak neváhejte a vydejte se do Rymice.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Rymice 104
Rymice 
Web: Soubor lidové architektury Rymice
Email: muzeum@muzeum-km.cz
Telefon: +420 573 395 238

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Václavka - Rozhledna Václavka je vyhlídková věž ve Voticích.
Rozhledna Kochnov - Rozhledna Kochnov je dřevěná stavba vyhlídkové věže na okraji lesa.
Vyhlídková věž staré radnice Mladá Boleslav - Vyhlídková věž staré městské radnice v Mladé Boleslavi byla postavena v 18. století.
Rozhledna Zvonička - Rozhledna Zvonička je dřevěná vyhlídková věž, postavená nad vinicí, v blízkosti obce Otmíče.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.